Drugie przykazanie Boze

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: fruwla » 02 paź 2015, 17:18

"...karzacy - nieprawosc- ojcow- na synach -do trzeciego- i czwartego- pokolenia... "
Reinkarnacja ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: OneNight » 02 paź 2015, 18:24

Skoro upieracie się na biblie, to proszę:
(Ew. Jana 3:3-14, Biblia Tysiąclecia)
(3) W odpowiedzi rzekł do niego
Jezus: Zaprawdę, zaprawdę,
powiadam ci, jeśli się ktoś nie
narodzi powtórnie, nie może ujrzeć
królestwo Bożego.
(4) Nikodem powiedział do Niego:
Jakżeż może się człowiek narodzić
będąc starcem? Czyż może powtórnie
wejść do łona swej matki i narodzić
się?
(5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę,
zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś
nie narodzi z wody i z Ducha, nie
może wejść do królestwa Bożego.
(6) To, co się z ciała narodziło, jest
ciałem, a to, co się z Ducha
narodziło, jest duchem.
(7) Nie dziw się, że powiedziałem ci:
Trzeba wam się powtórnie narodzić.
(8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i
szum jego słyszysz, lecz nie wiesz,
skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak
jest z każdym, który narodził się z
Ducha.

Księga Psalmów, Psalm 90, Biblia
Tysiąclecia
(2) Zanim góry narodziły się w
bólach, nim ziemia i świat powstały,
od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem.
(3) W proch każesz powracać
śmiertelnym, i mówisz: Synowie
ludzcy, wracajcie!
(4) Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest
jak wczorajszy dzień, który minął,
niby straż nocna.
(5) Porywasz ich: stają się jak sen
poranny, jak trawa, co rośnie:
(6) rankiem kwitnie i jest zielona,
wieczorem więdnie i usycha.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: Hansel » 02 paź 2015, 20:10

fruwla pisze:
OneNight pisze:"
Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny,
zawistny, karzący nieprawość
o jców na synach do trzeciego i
czwartego pokolenia


Aaaaa, to chyba nie ten NASZ Bog, albo ? :shock:


Na pewno nie mój


fruwla pisze:"...karzacy - nieprawosc- ojcow- na synach -do trzeciego- i czwartego- pokolenia... "
Reinkarnacja ?



Hansel pisze:jeden z brazylijskich spirytystów świetnie władający językiem hebrajskim. Komentował on między innymi ten oto fragment z Księgi Wyjścia:

Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia (Wj 20,5)


Oczywiście wiemy, że w tym fragmencie można doszukiwać się jedynie symboli, ale bardzo ciekawa jest jedna uwaga, która przypomniała mi się, gdy czytałem post Leszka. Znawca języka hebrajskiego odwołując się do oryginalnego tekstu tej księgi, twierdzi, iż w tłumaczeniu popełniono drobny błąd, który ma dość istotne znaczenie.

Słowo "do" powinno być zastąpione słowem "od", czyli że Bóg karze występek od trzeciego i czwartego pokolenia. Ma to o wiele większy sens, gdy spojrzymy na nowe tłumaczenie ze spirytystycznej perspektywy. Nie chodzi tu o to, że musimy płacić za grzechy naszych rodziców, co wydaje się nielogiczne, a bardziej o to, że często odkupujemy nasze winy rodząc się w tej samej rodzinie. Dlaczego mowa o trzecim i czwartym pokoleniu? Drugie odpada, bo niemożliwym jest, by dusza danej osoby rodziła się w ciele jego syna, czy córki. Ale to, że miałby narodzić się jako swój wnuk, a tym bardziej prawnuk, jest już rzeczą bardziej prawdopodobną.

Oczywiście nie znam języka hebrajskiego i nie jestem w stanie sprawdzić, czy dany fragment można zinterpretować w ten właśnie sposób, ale z pewnością wydaje mi się zupełnie logiczne i prawdopodobne, że rodzimy się ponownie wśród ludzi nam bliskich, aby ich wspierać, bądź też by naprawiać popełnione wcześniej błędy.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: odnowa » 25 wrz 2017, 17:35

Jak dla mnie drugie przykazanie "nie będziesz brał imienia Boga nadaremno" jest niesłuszne. Uważam że powinno się jak najczęściej uciekać do Boga, prosząc go o prowadzenie nawet w śmiesznych drobnostkach z którymi nie powinniśmy mieć problemu. Gdyż to dla niego żyjemy, istniejemy. On jest naszą miłością i naszym zbawieniem, nie my sami. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: danut » 25 wrz 2017, 18:49

W naszej książce odnosimy się ze współautorką do drugiego przykazania mniej więcej tak "W drugim przykazaniu Bóg odwołuje się do szacunku, który powinniśmy żywić dla Źródła, a więc także dla siebie nawzajem, bowiem każdy z nas jest jego częścią. Narzuca nam to konieczność rzetelności zarówno w wypowiedziach, jak i w działaniu oraz poczucie odpowiedzialności za rzucane do innych słowa i za skutki naszych czynów. W ramach tych zaleceń nie powinniśmy zatem szkodzić życiu i wolności innych istot żywych, powołując się na rzekomą wolę Boga w tym względzie. Nie powinniśmy też zawężać tego zalecenia jedynie do eliminacji bezmyślnie wypowiadanych powiedzonek odwołujących się do pojęć religijnych."
Zatem nadaremno nie rzucajmy słów na wiatr. Nie wznośmy modłów w niesłusznych sprawach do Boga, nie obarczajmy winą Sił Wyższych za swoje błędy, winy, nieudolność. Bo powinien być już nam znany z naszych poczynań ich skutek i przyczyna.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: Xsenia » 25 wrz 2017, 22:12

Eeee tam.
Jak mnie dzieci co chwila wołają "mamo", " mamo", to też mnie szlak trafia.... a mam ich tylko dwóch.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: Hansel » 26 wrz 2017, 13:11

cthulhu87 pisze:I chyba jeszcze to, że nie można też przysięgać na Boga
Czemu ? Z tego co pamiętam to żydzi rzeczywiściue kiedyś bardzo rygorystycznie podchodzili do tego przykazania - https://www.youtube.com/watch?v=J0DAR-tUXds
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: Ryszard » 26 wrz 2017, 16:31

Zna ktoś imię Boga czy co ?
Czy ktoś wie jak wygląda ?
Wyraźnie napisano : po cóż prosisz, przecież Bóg wie czego chcesz, innymi słowy, nie zawracaj mi d... radź sobie sam, dostałeś rozum i wolną wolę !
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: czarnyMag » 26 wrz 2017, 22:12

miało by to przykazanie sens gdybyśmy znali to imię. a ponieważ nie znamy musimy wiedzieć tylko że gdybyśmy je poznali to nie możemy go używać zbyt często i nie po darmo np. Franek podaj mydło z łaski swej :lol: a nie Franek jesteś? To daj jakiś znak
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Drugie przykazanie Boze

Postautor: Hansel » 28 wrz 2017, 15:20

Xsenia pisze:Eeee tam.
Jak mnie dzieci co chwila wołają "mamo", " mamo", to też mnie szlak trafia.... a mam ich tylko dwóch.

Mam tylko nadzieję ze Bóg jest bardziej cierpliwy...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości