Duch? Pomocy.

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Duch? Pomocy.

Postautor: J&B » 28 gru 2009, 20:24

Witajcie!! Opowiem wam wszystko pokolei... Wczorajszego wieczoru po godzinie 22 polozylam sie do lozka, i chcialam nagrac placz mojej siostry ktory dobiegal z drugiego pomieszczenia, ja lezalam w pokoju sama na swoim lozku i zaczelam nagrywac jej placz moim telefonem, obok mnie nie bylo nikogo, siedzialam sama w ciemnym pokoju poniewaz juz mialam klasc sie spac. Nagralam ten dzwiek przypadkowo. Wlaczylam rec. skonczylam nagranie, zapisalam i odtwarzam. wsluchana w telefon w 21 sekundzie i kolo 39 slychac tak jakby jakis chory smiech. jakim cudem jak kolo telefonu nikt nie rozmawial nic nie szelescilo po prostu nic sie nie dzialo. z kad sie to wzielo? razem z ojcem oraz chlopakiem probowalismy dzis nagrac podobny smiech na tym samym telefonie, ale nie przypomina to pierwowzoru ktory udalo mi sie wczoraj uchwycic poniewaz slychac akustyke pokoju (echo). Pozdrawiam oraz prosze o szybka odpowiedz.

Zamieszczam link w ktorym znajduje sie nagranie

http://dzanas20.wrzuta.pl/audio/3AN6i4eX5ZB/voice-0001.
J&B
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:59

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: konrad » 28 gru 2009, 22:53

Hej, witaj na forum!

Ciężko mi powiedzieć, czy nagrany głos do rzeczywiście głos Ducha. Raczej wychodziłbym od bardziej sceptycznych hipotez np. tego że to jakieś interferencje, gdyż w sumie w eterze mnóstwo jest zagubionych fal radiowych :) Nie jest jednak nigdy wykluczone, że głos może pochodzić z zaświatów, tym bardziej że głosy udawało się nagrywać już wielu naukowcom badającym ten temat.

Ażeby mieć pewność, że głos pochodzi z zaświatów, musiałoby być spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim taki głos musi przekazywać jakąś wiadomość, której nie można znaleźć np. w programie radiowym np. zwróci się do Ciebie po imieniu, przekaże wiadomość od bliskiego. Może też na przykład składać zdanie ze słów pochodzących z różnych języków (tak właśnie robiły niekiedy Duchy, by pokazać, że głos nie pochodzi z radia - w radiu w końcu mówi się w jednym tylko języku, prawda? :))

W przypadku tego nagrania myślę, że nigdy nie będziemy mieli pewności, czy były to jakieś zakłócenia, czyjś żart, czy naprawdę Duch. Na razie zakładałbym, że to ostatnie jest najmniej prawdopodobne. Myślę jednak, że warto taki eksperyment ponowić i zobaczyć, czy otrzymamy coś więcej niż dźwięki przypominające śmiech.

Z drugiej strony póki co nie musisz się niczym przejmować. Nie wszystkie Duchy są negatywnie do nas nastawione. Czasem jakiś Duch chce zwrócić na siebie uwagę, bo potrzebuje pomocy... Nigdy nic nie wiadomo. Jeśli jednak uda Ci się nagrać coś więcej, daj znać!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Melys » 29 gru 2009, 12:41

wow.... Tak jak mówi konrad ciezko stwierdzic co to .
Spróbuj moze przez kilka dni o tej samej porze powtarzeć nagrywanie. Moze troche dłuzej. zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: J&B » 29 gru 2009, 13:41

Bardzo dziękuje i na pewno będę próbować. Pozdrawiam!!
J&B
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:59

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Luperci Faviani » 29 gru 2009, 14:21

Takich nagrań nie wykonuje się w całkowitej ciszy - musi znajdować się w pobliżu jakieś, choćby najcichsze źródło fal dźwiękowych.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Melys » 29 gru 2009, 17:40

a czemu? przeciez słychac było wyraznie płacz dziecka. Całkowitej ciszy nie było. Jesli to duch który chce nawiazac kontakt, bedzie próbował, stała pora w tym może pomóc.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Sebastian » 16 sty 2010, 22:25

Właśnie, dlaczego muszą? o_O'

W pierwszych dziesięciu sekundach słychać czyjąś rozmowę, czy tylko mam takie omamy słuchowe? xD

Szczerze powiedziawszy złowrogo brzmi ten śmiech w połączeniu z płaczem dziecka :?
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Luperci Faviani » 17 sty 2010, 15:36

Luperci Faviani pisze:Takich nagrań nie wykonuje się w całkowitej ciszy - musi znajdować się w pobliżu jakieś, choćby najcichsze źródło fal dźwiękowych.


Chyba Ks. Brune o tym pisał...
Duch modyfikuje falę dźwiękową tak, aby powstał komunikat.

Ja osobiście nie przeprowadzałem takich eksperymentów.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Leszek » 23 sty 2010, 17:30

Pewnie temu dziecko płakało...
Jeśli to nie podpucha oczywiście. W końcu każdy może tu wejść i podesłać linka do zmodyfikowanego pliku audio aby zrobić spirytystów w jajo :? Pytanie po co to robić :?:
Miłość, Prawda, Pokój, Nie Krzywdzenie, Właściwe Postępowanie
Leszek
 
Posty: 222
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:05
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Duch? Pomocy.

Postautor: Luperci Faviani » 24 sty 2010, 17:11

Leszek pisze::? Pytanie po co to robić :?:

Żeby było fajnie... :?
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości