Wątpliwa pokora

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: danut » 12 lis 2015, 22:48

Xsenia pisze:Nie zgodzę się z tobą Danut. Osoby manipulujące mają zdecydowanie większy repertuar niż nawoływanie do pokory. Akurat nawoływanie do pokory nie ma wśród ludzi, według mnie, aż takiej siły przebicia, jak np. pochwała czy krzyk. Krzyku praktycznie każdy z nas doświadczył, więc nie będę rozwijać tematu, bo tą manipulację każdy zna z własnego doświadczenia. Ale manipulacja poprzez pochwały, tzw. "kadzenie komuś" jest bardziej przebiegła. A o tym, że nawoływanie do pokory nie ma w ogóle jakiejkolwiek siły, to widać w każdym kościele katolickim. Bo na każdego nawołującego ludzie patrzą z litością i uśmiechem.



Oczywiście że repertuar manipulujących jest o wiele większy, wiele z tych sztuczek zostało już rozpracowane w psychologii. Ale akurat z napominaniem o pokorę bardzo często idzie pochwała i krzyk to nawet dawne metody wychowawcze. "Kadzenie komuś" o to dopiero ciekawa sprawa, gdy zechce się kogoś nauczać wcale niebezinteresownie, ale ku wymuszeniu na takiej osobie wdzięczności. Jednak przyjrzyj się do czego się to wszystko sprowadza i od czego się zaczęło już w starożytności - pierwsze wzbudzanie strachu przed władcą, tak jak w zwierzęcych stadach kiedy wybiera się na przywódcę najsilniejszego fizycznie, potem przeniesienie tego samego strachu na silniejszego od wszystkich, choć niewidocznego potężnego Boga, aby takim utrwalić go w ludzkim przekonaniu. Następnie wysługując się i powołując na te siły wyższe pozostało nauczyć ludzi pokory i to nie do nikogo innego tylko właśnie do tych rządzących, to oni stanowili prawo i zdobyli władze podstępem i siłą, nie mądrością.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 23:21 przez danut, łącznie zmieniany 3 razy
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: danut » 12 lis 2015, 22:55

1Prawda1 pisze:Tam gdzie nie ma zawiści nie ma i pychy. To tak z nawiązaniem do Mirka, który myśli że wie więcej o mnie niż ja sam. Eh ..



To, że komuś się wydaje, że wie więcej o innych, poznał ich choć tak naprawdę nie ma o tym pojęcia tak samo wiąże się z nawoływaniem o pokorę niesłusznie wiązaną z dumą. Tak, po to jest to łączone z dumą w pojęciu wysokiego mniemania o sobie, aby znowu powiedzieć tej osobie - ty nic nie wiesz, od oceniania jestem ja i po to aby ją upokorzyć.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 23:44 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: danut » 12 lis 2015, 23:14

Flavius pisze:Witam...
Aż sobie konto założyłem żeby się wtrącić... ;) Swoją drogą to obserwuję to forum od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że nigdy nie widziałem tu żadnego nawoływania do pokory... Właściwie to uważam, że pokora nie jest czymś specjalnie potrzebnym... przynajmniej mi pokora zawsze jakoś źle się kojarzyła. Szacunek to co innego... Właśnie na tym forum to mi się zawsze podobało, że wszyscy tu obecni darzą się szacunkiem (przynajmniej w tych tematach, które przeglądałem). Właściwie to jest pierwszy temat, gdzie dostrzegam drobne uszczypliwości....


To być może nie zauważyłaś tego, że moderacja dobrze działa i kasuje obraźliwe posty.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: 1Prawda1 » 13 lis 2015, 00:49

To, że komuś się wydaje, że wie więcej o innych, poznał ich choć tak naprawdę nie ma o tym pojęcia


Dokładnie. Wreszcie ktoś mnie troszkę zrozumiał na tym forum. Uff aż mi ulżyło, wspaniale, że to napisałaś.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: Mirek » 13 lis 2015, 06:50

Nie wiedziałem Prawdo, że mi czegoś zawiścisz.
Zawiść nie ma nic wspólnego z pychą.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: 1Prawda1 » 13 lis 2015, 15:49

Widzisz jak słabo widzisz swoje błędy - tutaj wpadłeś :D To dopiero pycha. Bo chodziło mi o to że Ty mi zawiścisz i to nie od dziś. Ale gdzie tam na to wpadniesz, Ty na pewno mi nie zawiścisz, a tak jest tylko o tym nie wiesz. To są trudne rzeczy jak się nie znasz na czymś to nie osądzaj. Rzucasz słowami do naprawdę porządnych ludzi czego nie zauważyłeś i nie zauważysz zapewne nigdy. Kończę udział w tej dyskusji z Tobą.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: Mirek » 13 lis 2015, 18:30

Po co miałbym się kierować zawiścią wobec Ciebie? Czy bycie pysznym i zadufanym w sobie jest czymś, czego można pożądać? Nie kontrolujesz swojej podświadomości, a ona wyrzuca na zewnątrz również te rzeczy, których o sobie nie chciałbyś ujawniać. Wystarczy uważnie Ci czytać aby się wielu rzeczy o Tobie odwiedzić. Mogę Ci jedynie współczuć.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: blackbitch » 13 lis 2015, 19:32

1Prawda1 pisze:
Dziwnie odebrałaś to forum. Tu raczej ludzie chcą wysłuchiwać innych i chcą o tym dyskutować.


Ja też dziwnie odebrałem to forum i jeśli nie rozumiesz dlaczego to to uszanuj. Dodam jako ciekawostkę, że tyczy się to tego o czym danut napisała. Jeżeli wybierzemy Xseniu Twój wariant i będziemy się darzyć do końca świata szacunkiem, a nie otwierać się na mądrości innych - to ciemnogród gwarantowany.

Brawo 1Prawda1 ! Piękny cytat :)
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: blackbitch » 13 lis 2015, 19:34

1Prawda1 pisze:Mirek nie zrozumiałeś ;). Już kiedyś Ci pisałem, że za bardzo rzucasz słowami zanim się zastanowisz, a tym razem już mi się nie chce tłumaczyć co źle zrozumiałeś. Jest wielu ludzi - jeśli Ci zależy to zapytaj kogoś innego.

Ustaliłeś sobie własną wizję sprawy i uważasz rzecz za zamkniętą. W dodatku Twój post został przeze mnie odebrany jako zniewaga co do rozwiązania tego o co mi i danut chodzi. Zaskoczony? Nie zdziwię się jeśli nie.

Też o tym wspominałam Panu Mirkowi ale administrator usunął moje wypowiedzi ,:) I 1Prawda 1 kolejny raz się z Tobą muszę zgodzić :)
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Re: Wątpliwa pokora

Postautor: blackbitch » 13 lis 2015, 19:36

Więc ja już jestem pokorna i pozostanę jako czytelnik bez wypowiadania swojego zdania , ponieważ nie chcę urazić szanownych forumowiczów ! Pozdrawiam serdecznie !
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości