Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: czarnyMag » 23 paź 2017, 11:45

Bóg to ten obecnie z którego czerpię swą "moc" "swe zdrowie" "siłę" :twisted:
A Ty :?:
Dla ciebie "bóg" to wiara :lol: :lol: :lol:
Dla ciebie to życie w willi z szacunkiem :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
Współczuję duchu wcielony w ciało :twisted: i powodzenia na "kołowroktu karmy" twojego więzienia :lol: :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: odnowa » 23 paź 2017, 17:48

Mam dopiero 31 lat. Zacząłem się rozwijać duchowo dopiero w 2010 roku. Jeszcze wiele przede mną CzarnyMagu :)
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 23 paź 2017, 17:57

A ja widzę, że odnowa ma więcej iskry bożej w sobie niż Ty czarny magu( i możesz się obrażać i pisać, że to ja się wywyższam jak robią to inni, którym właśnie ja na wywyższanie się zwracam uwagę) , bo odnowa przynajmniej nie udaje, że wie i nie pisze, że umie sobie Boga podporządkować.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Hansel » 03 lut 2020, 14:30

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Bdaj » 30 kwie 2020, 21:54

Myślę, że pojęcie Bóg nie potrafi określić jak powstało Uniwersum, a w ogóle to skąd się wziął Bóg i jak stwarzał?
Opisy mówiące o Bogu mówią o czymś wielkim, nieuchwytnym, nie zmierzalnym i kreującym wszystko co jest.
Z relacji jasnowidzów wynika, że w zaświatach Bogów jest wielu i odpowiadają za różne części całości -Uniwersum.
Według nich są Bogowie Wszechświatów ( już nawet nauka mówi o wielości wszechświatów), Galaktyczni, odpowiadający np za kolory, za materię itd.
Zresztą religie nie bez powodu podają różne imiona Bogów.
Wierzę, że modlitwy dawnych słowian czy innych plemion czczących Bogów: słońca, ognia, wody, powietrza itp. odgrywały większą rolę w prawidłowych relacjach z siłami wyższymi niż obecna wiara w jednego Boga i miały wpływ na prawidłowy rozwój Ziemi.
Dawne modlitwy szły prawdopodobnie do tych Istot, które miały bezpośredni wpływ np na pogodę a obecnie modlitwy idą sobie do sztucznie wykreowanych świętych, nie mających siły sprawczej, więc mamy taka pogodę a nie inną.
Dziękuję:)
Bdaj
 
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2020, 20:42

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Nikita » 19 maja 2020, 08:37

Niegodzien ciekawe mysli...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Nikita » 19 maja 2020, 08:38

Bdaj tez sie nad tym ostatnio zastanawialam...czy istnieje tylko jedne Bog czy wielu Stworcow wszechswiata...a moze w tym duchowym swiecie istnieje takze potezna hierarchia…???
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Bdaj » 21 maja 2020, 07:37

Myślę że tak Nikito :) w świecie duchowym jest wiele hierarchii. Podobnie jak w organizacjach religijnych czy państwowych: jest jeden naczelny Stwórca na bardzo wysokim poziomie-wymiarze a potem kolejni jako Bogowie w kolejnych niższych wymiarach a potem już w danym wymiarze coraz niżsi rangą np Aniołowie. Niestety ten na samej Górze nie wie co się dzieje w jego odległych miejscach znajdujących się w niższych wymiarach ponieważ może tylko podejrzeć sąsiednie wymiary czyli jeden niżej lub jeden wyżej. Wszystko co jest w danym wymiarze przenika przez następne wymiary i nie jest widoczne dla istot z wymiaru wyższego lub niższego. Dlatego ludzie nie widzą istot i urządzeń z wyższych wymiarów.
Bogowie mają jednak możliwości stwarzania tzw przejść między-wymiarowych i oglądania lub działania w innych wymiarach.
Niestety żaden ze Stwórców czy Bogów nie ingeruje bezpośrednio w życie ludzi a robią to cywilizacje powołane przez Bogów, które sterują inkarnacją dusz i życiem na Ziemi. Obecnie 11 cywilizacji ma wpływ na życie na Ziemi.
:idea:
Bdaj
 
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2020, 20:42

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Nikita » 21 maja 2020, 17:44

Zgodzilismy sie, weszlismy w Jakis dziwny eksperyment...ale moze jest to konieczne dla naszego rozwoju...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości