Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 16 mar 2016, 18:42

No cóż :D Nie ma ducha bez rozumu, ani rozumu bez ducha. Kto wielbi rozum, łyka naukowe regułki bez włożenia w nie swojego ducha, bez odniesienia się do rzeczywistości - nic nie pojął, tak samo jak kto wielbi ducha, a nie potrafi nawet spróbować objąć go rozumem.

Co do " nie wielbicie życia, ale śmierć" czarnego maga i dlatego jest tyle chorób, to ja się zgadzam. Nasza świadomość bardzo dużo może, ale robią to nasze silne przekonania i są one bardzo często ułudą i niestety po owocach poznaje się, kto ma jakie i z jaką przejawiają się one siłą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 18:44

OneNight pisze:Ja się leczę w oparciu o naukę i rozum ludzki :D


Cóż jesteśmy po dwóch różnych stronach wektora. Ja wierzę w niematerialny świat i jego ingerencję w świat materialny oraz że w taki sposób mogę wyprostować każdy problem (bo ja już od pewnego czasu mam drobne problemy). A Ty nie wierzysz w to co ja i masz kontakt z nienamacalnym złem które Cię atakuje a które Ty odbierasz jako finito, fatum, tak musi być itp....walczysz z wiatrakami. Ale Stwórca złamie każdego - nie tu i teraz to gdzieś, następnym razem - ale złamie - musi bo ty masz ewoluować. Ale nie potrafię tego przekonania niestety udowodnić!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: OneNight » 16 mar 2016, 18:47

Są też choroby genetyczne, która ukrywają się przez lata i atakują w niespodziewanym momencie. To też wytwór mojego umysłu?

CzarnyMagu, twierdziłes, że są na to dowody. Nie bardzo teraz rozumiem co masz na myśli.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 19:04

OneNight pisze:Są też choroby genetyczne, która ukrywają się przez lata i atakują w niespodziewanym momencie. To też wytwór mojego umysłu?

CzarnyMagu, twierdziłes, że są na to dowody. Nie bardzo teraz rozumiem co masz na myśli.


Choroby genetyczne tez mogą się zatrzymać, mogą też zniknąć (ot akurat w twym przypadku to była pomyłka w diagnozie)!
Tak sobie można tłumaczyć takie "wyparowanie nagłe"! Ale żeby tak się stało to trzeba wierzyć nie w duchy Kowalskiego a w Boga!
A co do dowodów - WYCOFUJĘ się z nich - NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW! Po prostu jedni umierają bo tak jest a inni żyją i są szczęśliwi bo...........są być może wojownikami i sami są wstanie wywalczyć sobie np. zdrowie, szczęście, bogactwo (będąc najsłabszym ogniwem wcielonych :lol: A czemu tak jest? - no bo tak jest!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: OneNight » 16 mar 2016, 19:07

A może mi szanowny oświecony powie, jak nie walczyć z wiatrakami? :)

Nie no, ja też mogę sobie chorobę genetyczną zatrzymać. Biorąc do końca życia leki.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 19:13 przez OneNight, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 16 mar 2016, 19:13

Nie wierzyć w duchy Kowalskiego, ani w boga narzuconego nam przez Kowalskiego - otóż to. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 19:20

danut pisze:Nie wierzyć w duchy Kowalskiego, ani w boga narzuconego nam przez Kowalskiego - otóż to. :)


A T E I Z M ? :) Cóż, można i tak.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: OneNight » 16 mar 2016, 19:23

Jest wiele rzeczy, które uznaję za zwyczajny pech w życiu, a choroby to najmniejszy problem. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 16 mar 2016, 19:25

Nie jestem ateistką, zresztą ateizm to kolejny wymysł na usprawiedliwienie własnej lekkomyślności i niedouczenia. Znasz w ogóle takiego ateistę według znaczenia tego słowa?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: OneNight » 16 mar 2016, 19:31

Teizm oznacza wiarę w boga, A jest zaprzeczeniem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości