Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: 1Prawda1 » 03 mar 2016, 00:07

No widzisz cthulhu87 ja na przykład mam już tutaj odmienny pogląd od arystoklesy. Boga można poznać, gdyż jest nim mądrość. Poprzez pamięć zatem o Nim możemy go znów ujrzeć. Nabywanie wiedzy jest przypominaniem.

Arystoklesa pewnie czytałaś o tym, że według Arystoklesa prawdziwym bytem są idee? Piękno samo w sobie, dobro samo w sobie, byt sam w sobie?
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: philosophus » 15 mar 2016, 00:17

1Prawda1 pisze:
Arystoklesa pewnie czytałaś o tym, że według Arystoklesa prawdziwym bytem są idee? Piękno samo w sobie, dobro samo w sobie, byt sam w sobie?


Według Arystotelesa, to kobiety są gorsze od mężczyzn i ogólnie są nieudanym tworem.
Piękna idea, prawdziwy byt i duża wiedza. :lol:


Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?
Czy człowiek w ogóle potrzebuje bogów?
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: 1Prawda1 » 15 mar 2016, 00:38

Czy człowiek w ogóle potrzebuje bogów?


Zależy jak dany człowiek rozumie to pojęcie. Jeśli ktoś potrzebuje Boga do tego, aby wierzyć, że to on jest twórcą wszystkiego więc musi mieć to wszystko sens to wtedy będzie to zrozumiałe. Jeśli zaś ktoś chce wiedzieć, a nie wierzyć to będzie pragnąć bardziej wiedzy aniżeli boga. Lecz jeśli ktoś pragnie boga, a dla niego jest nim wiedza w ten sposób masz jeszcze inną sprawę. Jeżeli ktoś nie potrzebuje niczego takiego i żyje z dnia na dzień - ten nie będzie potrzebował boga, lecz życie codzienne, a jeśli któryś z takich powie nam, że dla niego życie codzienne jest bogiem wtedy on boga już odnalazł i go nie potrzebuje.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Xsenia » 15 mar 2016, 14:45

philosophus pisze:Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Tym czego nie potrafi wytłumaczyć nauka.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: 1Prawda1 » 16 mar 2016, 04:02

Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?


Prawdą o moim istnieniu.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Nikita » 16 mar 2016, 08:20

Bog jest Miloscia i Zrodlem i Stowrzycielem i Ojcem i Matka i Przyjacielem i Przyczyna Wszystkiwego...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 14:16

Nikita pisze:Bog jest Miloscia i Zrodlem i Stowrzycielem i Ojcem i Matka i Przyjacielem i Przyczyna Wszystkiwego...


ale to taki frazes - a spotkałaś/ktokolwiek spotkał Boga w tym życiu? Jak tak niech napisze! Napiszcie jak Waszym zdaniem się On objawił w tym życiu jak "wziął Was za rękę i poprowadził niczym przedszkolaka"? Bo chyba były takie momenty kiedy jednak poprowadziła was siła przez przeszkody tegoż wcielenia - BYŁA? Bo nie ma możliwości by nie była :) Zawsze jest! Nie ma supermana który sam sobie daje radę! :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Mirek » 16 mar 2016, 15:16

Ja spotkałem Boga w tym życiu. Bóg to życie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 15:26

Mirek pisze:Ja spotkałem Boga w tym życiu. Bóg to życie.


Nie! Czyli wierzysz w ludzi i cieszysz się że są! A widziałeś będąc wcielonym duszę? Widziałeś będąc wcielonym jak dusza opuszcza ciało i gdzie wtedy jest "organ myślący"? Nie widziałeś prawda? :(
To współczuję. Być może jesteś lepszym człowiekiem ode mnie - ale ja widziałem i nie żałuję ani sekundy swego życia tu! Ani sekundy!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Mirek » 16 mar 2016, 15:51

Magu, a będąc w kinie podczas wyświetlania filmu widziałeś biały ekran? Ne? Przecież on tam cały czas jest. :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości