Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: philosophus » 21 mar 2016, 23:02

Pawełek pisze:Sam wie, że to prawda bo jego mózg nie pracował więc nie mógł to być wytwór jego jaźni. A czy kłamie? Nie wiem czy będąc człowiekiem nauki ryzykowałbym swoją reputację i karierę żeby skłamać ludzi i dać dowód na coś w co sam nie wierzę i jest dla nauki współczesnej śmieszne. Jednakże - masz prawo w to nie wierzyć.

Ja nie chce ani wierzyć, ani nie wierzyć - chce wiedzieć.


Pawełek pisze:Piekło znane nam z dawnych czasów nie istnieje, a do nieba wszyscy zmierzamy.


Hmm, a skąd ja mam wiedzieć, ze piekło nie istnieje - że twoja wiara jest lepsza niż chrześcijańska, która o piekle mówi?
Jakie masz dowody?

Pawełek pisze:Reinkarnacje są po to, abyśmy się oczyszczali i stawali doskonalszymi duszami, pełnymi miłości i dobroci

Ale po co?
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 21 mar 2016, 23:03

A może reinkarnacje są po to, abyśmy mogli żyć w taki sam sposób jak tworzą się inne planety i układy słoneczne i co jakiś czas powiela się tam taki sam wzór, tak normalnie by życie się mnożyło i poszerzało?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: philosophus » 21 mar 2016, 23:05

danut pisze:A może reinkarnacje są po to, abyśmy mogli żyć w taki sam sposób jak tworzą się inne planety i układy słoneczne i co jakiś czas powiela się tam taki sam wzór, tak normalnie by życie się mnożyło i poszerzało?

Może, ale po co?
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 21 mar 2016, 23:10

philosophus pisze:
danut pisze:A może reinkarnacje są po to, abyśmy mogli żyć w taki sam sposób jak tworzą się inne planety i układy słoneczne i co jakiś czas powiela się tam taki sam wzór, tak normalnie by życie się mnożyło i poszerzało?

Może, ale po co?

Jak to po co? Po to by żyć i żeby to coś trwało skoro się zaczęło inaczej nie byłoby nic.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: philosophus » 21 mar 2016, 23:13

danut pisze:
philosophus pisze:
danut pisze:A może reinkarnacje są po to, abyśmy mogli żyć w taki sam sposób jak tworzą się inne planety i układy słoneczne i co jakiś czas powiela się tam taki sam wzór, tak normalnie by życie się mnożyło i poszerzało?

Może, ale po co?

Jak to po co? Po to by żyć i żeby to coś trwało skoro się zaczęło inaczej nie było nic.

No normalnie, po co?
No, nie byłoby nic, a tak życie sobie jest bez celu większego, niż "żeby było".
Po co coś musi trwać?
Jaki jest cel?

Tak jak spytać na ulicy ludzi, "po co żyjesz?" eeeeeee....żeby żyć?

No to pytam, po co?
Co to daje, że żyjemy?
Jesteś wiedząca wszystko, to pytam, po co istnieje życie?

No i skąd się ono wzięło?
Gdzie jest początek tego wszystkiego i kto to zaplanował?
Te bóstwa, które każą się reinkarnować?
A jak ja nie chcę to co ze mną?
Zabiją mnię?
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Pawełek » 21 mar 2016, 23:22

philosophus postaram Ci się jutro odpowiedzieć na te pytania, bo teraz jest już zbyt późno i śpiący jestem, a muszę zajrzeć jeszcze do książek by Ci to dobrze wyjaśnić :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 21 mar 2016, 23:23

A widzisz dlatego każdy ma jeszcze wolną wolę i silną potrzebę wyznaczyć sobie osobisty cel w życiu, jak to mówią bo od życia się nie ucieknie, gdyz tej siły nie da się unicestwić. Od celu i jakości jego życia zależeć będą jego wartości.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: philosophus » 21 mar 2016, 23:30

danut pisze:A widzisz dlatego każdy ma jeszcze wolną wolę i silną potrzebę wyznaczyć sobie osobisty cel w życiu, jak to mówią bo od życia się nie ucieknie, gdyz tej siły nie da się unicestwić. Od celu i jakości jego życia zależeć będą jego wartości.

To oczywiście najbardziej rozsądne, co może zrobić człowiek, przed postawionym pytaniem o sens życia.

Ale... ja nie pytam nawet o sens życia tu na Ziemi, ale już w ten co wy wierzycie - jako całości.
Po co jest życie?
I kto je stworzył?

Kiedy się skończy?
Czy się skończy?

Po co ciągle się reinkarnować?

Żeby uczyć, ale czego?
Jedni, mordują, inni pomagają - w końcu co to da?
No, dobra wszyscy zmierza do tego waszego nieba, i w końcu się naucza być "dobrymi" ( nów czym jest dobro i skąd wiadomo, że akurat tym?)
Skąd wiem, czy bycie dobrym to pomoc bezdomnemu, a nie kopnięcie psa?
Może to drugie jest dobre?

No i co dalej, jesteśmy już w tym niebie i co?
Powtórka cyklu?
Znowu schodzimy na ziemię i znowu jedni mordują drugich?
Fajnie, to ja już wolę nie żyć. :lol:

I skąd wiadomo, ze tak jest?
Ile trwa życie jako całość?


Pawełek pisze:philosophus postaram Ci się jutro odpowiedzieć na te pytania, bo teraz jest już zbyt późno i śpiący jestem, a muszę zajrzeć jeszcze do książek by Ci to dobrze wyjaśnić :)


Bardzo chętnie.
A ten kto pisał te książki, to kim jest, że to "wie" i uchodzi za tego co posiadł wiedzę ostateczną i niepodważalną?
Czy ten ktoś potrafi stwierdzić, że ja nie jestem demonem? :)
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 21 mar 2016, 23:36

W całości musi być harmonia i odgrywa tu role podstawowa zasada byleby sobie i innym nie szkodzić, a nie przesadzajmy, bo rozpoznanie dobra od zła jest możliwe i nie cofajmy się do dżungli. Nie piszę tu o czyichś wymysłach, rozwojach niby duchowych, pseudo nauczycielach w tym co może być dobre, a co złe, ale o podstawach i rozpatrywaniu ich, mamy po to duszę i uczucia i umiemy logicznie zgodnie z nimi myśleć. Miłość rozum i wola. Nie ma lepszej drogi. I w sumie myślę, ze to nas prowadzi do miejsca w jakim będziemy, czy to będzie ta ziemia, czy inna, czy jeszcze coś innego i gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2016, 23:44 przez danut, łącznie zmieniany 2 razy
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Pawełek » 21 mar 2016, 23:39

philosophus pisze:
Pawełek pisze:philosophus postaram Ci się jutro odpowiedzieć na te pytania, bo teraz jest już zbyt późno i śpiący jestem, a muszę zajrzeć jeszcze do książek by Ci to dobrze wyjaśnić :)


Bardzo chętnie.
A ten kto pisał te książki, to kim jest, że to "wie" i uchodzi za tego co posiadł wiedzę ostateczną i niepodważalną?
Czy ten ktoś potrafi stwierdzić, że ja nie jestem demonem? :)

Bardzo Ci polecam byś przeczytał księgę duchów, tam znajdziesz odpowiedzi na swoje wszystkie pytania, które tu nam zadajesz.

Książki pisał Allan Kardec, człowiek, który dzięki pomocy wyższych duchów i mediów tu na ziemi zbadał i usystematyzował wiedzę zebraną o duchach, które uzyskał dzięki przekazom. Spirytyzm nie jest uznawany za wiedzę ostateczną i niepodważalną, ale zdecydowanie przynosi dużo informacji, jest logiczny i racjonalny, wyjaśniający sprawy nad którymi się głowi ludzkość od bardzo dawna, o moralności, przyszłości naszego istnienia, przeszłości oraz wielu wielu innych.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości