Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 22 mar 2016, 13:07

No nie, takich relacji POPISU już dawno nie czytałam jak te w wykonaniu Xseni i Mirka. Jedno pisze, ze nic nie zrobiłoby do ratowania swojego dziecka przed śmiercią, a drugie, że zabicie kogoś może być dobre dla jego duszy. To nie powinno pozostać bez naszych komentarzy. O ile philosophus pisze, że każdy ma swoje pojęcie o dobru i złu i go nie wyznacza, to Wy wyznajecie wyraźnie zło jako dobro! Mirku ja nie wiem co jest dla tego zabitego człowieka dobre , ale Ty piszesz że morderca to wie, on morderca ma prawo decydować co jest dla drugiego człowieka dobrem??!!! Tak on wie i można jego czyn usprawiedliwić - tak to piszesz.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Mirek » 22 mar 2016, 13:16

A ja dawno nie widziałem takiej osoby, która by się uważała za tak bardzo wszechwiedzącą i uduchowioną, a nie wiedziała o tak elementarnych sprawach dla osób oświeconych. Myślę, że Twoją ocenę przyćmiewa pycha i zadufanie w sobie, a jednocześnie pogarda dla Tych co się z Tobą nie zgadzają.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 22 mar 2016, 13:20

Mirek pisze:A ja dawno nie widziałem takiej osoby, która by się uważała za tak bardzo wszechwiedzącą i uduchowioną, a nie wiedziała o tak elementarnych sprawach dla osób oświeconych. Myślę, że Twoją ocenę przyćmiewa pycha i zadufanie w sobie, a jednocześnie pogarda dla Tych co się z Tobą nie zgadzają.

Oczywista zagrywka, gdy nie ma się argumentów to huzia na przedmówce i atak personalny z wymysłu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 22 mar 2016, 13:32

Xsenia pisze:
Czytam, czytam i jakoś ciągle nie mogę pojąć, jak istnienie innych rzeczywistości tłumaczysz coraz to innymi teoriami naukowymi. Ponawiam, wytłumacz mi jak teoria korpuskularno-falowa dowodzi istnienia innych rzeczywistości? I co to ma w ogóle ze sobą wspólnego, bo dla mnie to dwie różne rzeczy. To wygląda mniej więcej tak, że ja mówię o trawie, a ty mi podsuwasz strony z budową ryby. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. A tym bardziej nie tłumaczy tego drugiego i NIE DOWODZI.
I zrozumiałaś w ogóle te zdanie, które przykleiłaś pogrubioną czcionką? Bo mam nieodparte wrażenie, że przeklejasz zdania z przypadkowych stron i nawet nie rozumiesz o czym tam pisze. Coraz bardziej pokazujesz, że nie znasz ani fizyki, ani fizyki kwantowej. Ani tego nie znasz, ani tego nie rozumiesz.


Twoje logiczne rozumowanie zapisanych treści i skojarzenia są uwidocznione w poście niżej :

i nie muszę tego komentować.
danut pisze:Oczywiście, że nawet z punktu widzenia absolutu zabicie kogoś jest złem.

Xsenia pisze:Czyżby? Czyli nie należy się bronić przed zabiciem, gdy ktoś chce cię zabić? Nie należy bronić własnych dzieci, gdy ktoś zagraża ich życiu? Ciekawe, ciekawe....




A co do zarzutów jako to wklejane przeze mnie linki do dowodów naukowych i zbadanych doświadczalnie nie są opisem rzeczywistości bo zupełnie co innego znaczą jest też dokładnie tym samym i zastanawiam się, czy Ty w ogóle wiesz co oznacza słowo rzeczywistość i czym zajmuje się fizyka. Bo jeśli nie wiesz to nawet nie próbuj wchodzić w temat o innych rzeczywistościach, bo gdy nie wie się czym w ogóle jest nasz świat to jak chcesz zrozumieć inne? Czy dla Ciebie inna rzeczywistość to poplątane informacje w głowie, myślokształty, herezje i wiara? Otóż dla mnie tym one nie są, ale skoro cała nasza materia cały nasz widzialny świat jest tylko informacją jest oddziaływaniem pól, jest falą która jest nielokalna a wiec może tylko przybierać raz taki a innym razem inny wygląd, to to w co jest ukształtowana tutaj to jest nasza rzeczywistość , a to jak i w co w innym miejscu to jest rzeczywistość inna..
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Xsenia » 22 mar 2016, 15:05

danut pisze:No nie, takich relacji POPISU już dawno nie czytałam jak te w wykonaniu Xseni i Mirka. Jedno pisze, ze nic nie zrobiłoby do ratowania swojego dziecka przed śmiercią,

Wiem, że masz trudność z czytaniem ze zrozumieniem, ale na prawdę pokaż mój post i moje słowa, w których to piszę, że nie zrobiłabym nic do ratowania swojego dziecka.

danut pisze:drugie, że zabicie kogoś może być dobre dla jego duszy

Nie zrozumiałaś słów Mirka. Zastanów się co chciał przez to powiedzieć, bo na pewno nie to co napisałaś.

danut pisze:to Wy wyznajecie wyraźnie zło jako dobro!

Jak zwykle się mylisz, ale w sumie to twój problem. Jak widać dalej lubisz oceniać i wydawać wyroki.

danut pisze:Twoje logiczne rozumowanie zapisanych treści i skojarzenia są uwidocznione w poście niżej : i nie muszę tego komentować.

Nie masz zielonego pojęcia o absolucie i jego prawach. Nie jesteś wiec w stanie stwierdzić czy coś jest złem czy nie. Nie jesteś sędzią ani w tym świecie, ani w żadnym innym.

danut pisze:A co do zarzutów jako to wklejane przeze mnie linki do dowodów naukowych i zbadanych doświadczalnie nie są opisem rzeczywistości bo zupełnie co innego znaczą jest też dokładnie tym samym i zastanawiam się, czy Ty w ogóle wiesz co oznacza słowo rzeczywistość i czym zajmuje się fizyka. Bo jeśli nie wiesz to nawet nie próbuj wchodzić w temat o innych rzeczywistościach, bo gdy nie wie się czym w ogóle jest nasz świat to jak chcesz zrozumieć inne? Czy dla Ciebie inna rzeczywistość to poplątane informacje w głowie, myślokształty, herezje i wiara? Otóż dla mnie tym one nie są, ale skoro cała nasza materia cały nasz widzialny świat jest tylko informacją jest oddziaływaniem pól, jest falą która jest nielokalna a wiec może tylko przybierać raz taki a innym razem inny wygląd, to to w co jest ukształtowana tutaj to jest nasza rzeczywistość , a to jak i w co w innym miejscu to jest rzeczywistość inna..

Dalej pokazujesz swój laicyzm. Jak opis NASZEJ rzeczywistości może być dowodem na istnienie INNYCH rzeczywistości???
Jak teorie o czarnych dziurach, horyzontach zdarzeń i teorii korpuskularno-falowej dowodzą istnienia INNYCH rzeczywistości???
W jakiej ty żyjesz rzeczywistości, bo chyba nie naszej?
Czy to, że istnieje szary słoń może być dowodem, że istnieje różowy słoń? Logika się kłania.....
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Mirek » 22 mar 2016, 15:23

I danut zarzuca Ci brak logiki. Jesteś Xseniu najbardziej logiczną kobietą jaką znam.
A co do rzeczywistości danut, to chyba jest ona nierzeczywista ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 22 mar 2016, 16:02

To że żyje szary słoń jest właśnie interpretacją sygnałów ustaloną przez nas i przez nasze możliwości i zatrzymaną na takim widoku i wystarczy to wiedzieć by wywnioskować, że ten sam słoń może być zinterpretowany i zatrzymany przez inne świadomości, inne środowisko, inne skupienie uwagi i wtedy wyglądać zupełnie inaczej. Tego dowodzi teoria korpuskularno-falowa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: cthulhu87 » 22 mar 2016, 16:10

danut pisze:To że żyje szary słoń jest właśnie interpretacją sygnałów ustaloną przez nas i przez nasze możliwości i zatrzymaną na takim widoku i wystarczy to wiedzieć by wywnioskować, że ten sam słoń może być zinterpretowany i zatrzymany przez inne świadomości, inne środowisko, inne skupienie uwagi i wtedy wyglądać zupełnie inaczej. Tego dowodzi teoria korpuskularno-falowa.


Empiriokrytycy głosili kiedyś taki pogląd, że zjawiska fizyczne to również kompleksy wrażeń. Wtedy jednak można zapytać, co istniało i w jaki sposób istniało w czasach, gdy nie było na świecie jeszcze żadnej żywej istoty, która - tu się odniosę do wypowiedzi powyżej - zajmowałaby się "interpretacją sygnałów [percepcyjnych?] w oparciu o swoje uwarunkowania".
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: Mirek » 22 mar 2016, 16:13

Danut teorie niczego nie dowodzą. Gdzie Twoje logiczne myślenie? Tylko dowody mogą czegoś dowieść, a nie teoria.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim/Czym dla Ciebie jest Bóg?

Postautor: danut » 22 mar 2016, 16:15

cthulhu87 pisze:
danut pisze:To że żyje szary słoń jest właśnie interpretacją sygnałów ustaloną przez nas i przez nasze możliwości i zatrzymaną na takim widoku i wystarczy to wiedzieć by wywnioskować, że ten sam słoń może być zinterpretowany i zatrzymany przez inne świadomości, inne środowisko, inne skupienie uwagi i wtedy wyglądać zupełnie inaczej. Tego dowodzi teoria korpuskularno-falowa.


Empiriokrytycy głosili kiedyś taki pogląd, że zjawiska fizyczne to również kompleksy wrażeń. Wtedy jednak można zapytać, co istniało i w jaki sposób istniało w czasach, gdy nie było na świecie jeszcze żadnej żywej istoty, która - tu się odniosę do wypowiedzi powyżej - zajmowałaby się "interpretacją sygnałów [percepcyjnych?] w oparciu o swoje uwarunkowania".

No właśnie, początek wszystkiemu musiała dać zatem jakaś inna świadomość choćby jej zaczątek, który zaczął ewoluować. Tak sygnałów percepcyjnych.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2016, 16:21 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości