dopisek drugi

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

dopisek drugi

Postautor: qaz » 06 sty 2010, 07:01

Wybaczcie że tego tak dużo ale jestem laikiem w poruszaniu się po takim forum.
Co do wizyty u wróżki to ona w pewnym momencie aż krzyknęłą / ściąga ludzi tą bioenergią/
Postanowiłam to dopisać nie ma co niczego ukrywać.
Kobieta miła psuedonim Lobis i chciałabym wiedzieć co znaczy to słowo.
Szukałam w sieci i znalazłam że to z łaciny ale co konkretnie to znaczy to nie wiem.
Sądzę że szybko to rozwikłacie.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: dopisek drugi

Postautor: vinitor » 06 sty 2010, 11:02

qaz pisze:Kobieta miła psuedonim Lobis i chciałabym wiedzieć co znaczy to słowo.

I ponownie zamartwiasz mnie swoimi możliwościami odkrywania tego, co zostało już napisane.
Myślałem, że jesteś poważniejsza. Moja przeprowadzka na Górny Śląsk zawisła w próżni. I poszły plany w dziwaczne tany.
Tego wyrazu nie ma w słowniku. Najbardziej podobne to lobus insularis czyli płat wyspowy jako część mózgu
Znaczenie słowa ŁOBEZ:
Łobez
Wpisał Administrator (nie tego portalu, uwaga moja)
Wtorek, 22. Kwiecień 2008 16:30
Miasto i gmina Łobez położone są w środkowej części województwa zachodniopomorskiego, przy linii kolejowej Szczecin - Gdańsk. Odległość do Szczecina wynosi około 100 km - od tablic do tablicy miasta 80 km. Gmina Łobez leży na Wysoczyźnie Łobeskiej i Pojezierzu Drawskim, najładniejszych obszarach w województwie. Zajmuje obszar 228 km, zamieszkany przez ponad 15 tys. mieszkańców, sam Łobez liczy ponad 11 tys. Graniczy z gminami: Świdwin, Brzeźno, Drawsko Pomorskie, Węgorzyno, Radowo Małe, Resko. Flaga gminy została ustalona w trzech kolorach: żółtym, zielonym i czerwonym - ułożonych w równych częściach równolegle względem siebie. W górnym rogu przy drzewcu umieszczony jest herb. Miasto wywodzi swoja nazwę od rzeki, nad którą jest położone, a słowem tym jest "Laba". Oznaczało ono wszystko płynące lub zachowujące stan płynny. Według innej wersji nazwa Łobez pochodzi od słowiańskiego słowa "lobose", które oznaczało miejsce bagienne, mokre i porośnięte szuwarami zwanymi łabuziem. W obu przypadkach znaczenie słowa "Łobez" sprowadza się do miejscowości leżącej nad wodą.

Oto link gdzie występuje ta nazwa i część tekstu:

http://free.art.pl/labuz/archiwlabuz/054labuz.html#B

Beata Afeltowicz, Andrzej Chludziński
ŁOBEZ - POCHODZENIE NAZWY
Dzisiejsze miasto powiatowe Łobez powstało z dawnej osady słowiańskiej. W 1295 roku Łobez występuje jako civitas, a więc prawa miejskie otrzymać musiał wcześniej, zapewne z nadania rodu Borków (wymienionego już w 1271 roku jako Borco dominus de Lobis), jeszcze przed przejściem pod zwierzchnictwo książąt wołogoskich, co w niczym zresztą nie uszczupliło stanu posiadania tego rodu. W 1348 roku Łobez otrzymał potwierdzenie prawa lubeckiego. Burmistrz i rada miejska występują już w 1369 roku. W XIV wieku miasto zostało otoczone murami1.

Te i inne fakty historyczne znajdowały potwierdzenie w sporządzanych dokumentach. Dlatego też bardzo często znajdujemy w nich nazwę miasta. Po raz pierwszy spotykamy się z nią - jako częścią nazwy osobowej - już w roku 11142: Wolf Bork zu Labes. Kolejne zapisy nazwy miasta także często wiążą się z nazwą przedstawiciela rodu Borków:

1271 Borco dominus de Lobis;

1271-82 Labese;

1280 domini Borkonis nobilis de Lobese;

1 Więcej informacji w: Miasta polskie w tysiącleciu, red. Mateusz Siuchniński. Wrocław-Warszawa-Kraków, 1967, t. 2, s. 426.

2 Ze względu na popularnonaukowy charakter naszego tekstu, nie podajemy nazw źródeł, z których pochodzą przytoczone zapisy. Niemniej należy w tym miejscu wspomnieć, że kilkanaście z nich zostało już wcześniej - w związku z inną przynależnością administracyjną Łobza - opublikowanych w opracowaniu Bożena Stramek Nazwy miejscowe obecnego powiatu stargardzkiego. Cz. I: Nazwy słowiańskie. "Stargardia. Rocznik Muzeum w Stargardzie", Stargard, 2001, t. I, s. 23 1282 Lobese;

.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: dopisek drugi

Postautor: qaz » 06 sty 2010, 11:11

Przepraszam jesli posmutniejesz ale pocichu odgadłam ze jestes bez pracy.
Ja tez jestem bez etatu. Jestem już zajęta. Co do lobis to znalazłam to samo w internecie.
Dzięki za potwierdzenie.
p.s zajęta cel matrymonialny - mężatka
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: dopisek drugi

Postautor: vinitor » 06 sty 2010, 12:17

A po co mężatce kotek? Lwiątko, to jest to! A jaki głos. Od razu przywołuje do porządku i wróżka nie miałaby nic do gadania. Bałamuci. A co do energii to ma ale do brania. Sama się męczysz przy kompie, a co robi druga polowa?
Uczy się liczyć ile ma jeszcze opróżnić kufli? Masz całkiem dobrze, jest na kim eksperymentować.
A hipnozę już opanowałaś?
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: dopisek drugi

Postautor: konrad » 06 sty 2010, 19:37

Zamykam temat, bo za dużo już dopisków na forum ;) Jak coś dopisywać, to najlepiej robić to w poprzednim temacie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości