Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: Pawełek » 04 sie 2017, 10:28

Olusie, a Ty jesteś ogólnie kim? Katolikiem, chrześcijaninem, czy tylko biblie badasz i z żadną religią się nie utożsamiasz?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: cthulhu87 » 07 sie 2017, 14:07

Olus pisze:Ogólnie to chyba człowiekiem ;)
Wychowany jako katolik i dalej taki na papierze jak chyba większość z was.
Aktualnie wierzący w Boga Ojca i Jego Syna,Nie tylko,nawet swego czasu czytałem sobie Crowleya itp.
Liznąłem też troszkę o innych religiach i ich genezach,ale nie przemówiło to do mnie..doktrynalnie najbliżej mi do ruchów Mesjanistycznych powiedzmy :P


Doskonały punkt wyjścia - najpierw jesteśmy ludźmi. Dopiero potem spirytystami, chrześcijanami, muzułmanami, itd. Póki będziemy się tego trzymać, zawsze się dogadamy.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: Mirek » 08 sie 2017, 17:25

Istnieje pięć mitów na temat Boga, których skutkiem jest kryzys, przemoc, śmierć i wojna.
Pierwszy z nich głosi, że Bóg czegoś potrzebuje. Drugi głosi, że Bóg może nie być w stanie tego otrzymać.
Według trzeciego, Bóg oddzielił Gę od siebie, ponieważ nie zapewniłeś mu tego, czego potrzebuje.
Czwarty głosi, że Bóg nadal jest tak spragniony tego, czego nie otrzymał, że żąda od Ciebie,
abyś dostarczył mu to pomimo waszego rozdzielenia. Zgodnie z piątym mitem, Bóg unicestwi Cię,
jeśli nie spełnisz jego wymagań.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: stefan12 » 17 sie 2017, 13:58

Jeśli już odnosimy się do sytuacji z synagogi, to czy Jezus postąpił źle?
Nikogo nie zabił, przerwał niegodne postępowanie tych kupców, wytknął im istotę grzechu.

Miłość to również skarcenie, a nie prawienie komplementów by było miło.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: czarnyMag » 17 sie 2017, 14:11

stefan12 pisze:Jeśli już odnosimy się do sytuacji z synagogi, to czy Jezus postąpił źle?
Nikogo nie zabił, przerwał niegodne postępowanie tych kupców, wytknął im istotę grzechu.

Miłość to również skarcenie, a nie prawienie komplementów by było miło.


A czy Ty przypadkiem nie pisałeś za innymi rasowymi spirytystami, że zabiłbyś gdyby ktoś naruszył twój mir jako inowierca :?:
Wydaje mi się że tak - żeś patriotą który by odebrał życie w imię własnego dobra - mylę się? :lol:
No więc jak to jest? Jezus by nie zabił dla rodziny :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: stefan12 » 17 sie 2017, 16:36

Zabić za naruszenie miru? Nie, tylko w obronie życia.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: czarnyMag » 18 sie 2017, 00:33

stefan12 pisze:Zabić za naruszenie miru? Nie, tylko w obronie życia.


W obronie życia które przypisujesz sobie jako własność - a jest Twoją własnością? I czy ten kogo mógłbyś zabić by ratować życie Twoje które nawet nie do ciebie należy też nie posiada życia które nie do ciebie (bo nie tyś go stworzył) należy ?
To oczywiście miałoby sens gdybyś był niewierzący - ale jesteś wierzący więc jak to jest z tą własnością życia, należy ono do ciebie czy nie? Jest usprawiedliwienie dla morderstwa według Stwórcy czy w dekalogu jest podane "możesz zabić w obronie własnej"?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: stefan12 » 18 sie 2017, 06:56

Tak, jest usprawiedliwienie dla zabicia kogoś, kto chcę odebrać życie mi lub komuś z otoczenia.
Wczorajszy przykład z Barcelony - jeśli masz czym, to powstrzymujesz mordercę nie licząć się z jego życiem.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: czarnyMag » 18 sie 2017, 07:43

stefan12 pisze:Tak, jest usprawiedliwienie dla zabicia kogoś, kto chcę odebrać życie mi lub komuś z otoczenia.
Wczorajszy przykład z Barcelony - jeśli masz czym, to powstrzymujesz mordercę nie licząć się z jego życiem.


Ale człowiek wierzący na przykład za spirytyzmem czy katolicyzmem, że życie teraz to sekunda, stan przejściowy, chwila na planszy wyzwań podejmie grę z siłami ciemności równając się niejako z nimi by...się cofnąć? by mieć grzech? by się sprzeciwić siłą światła które go niejako prowadzą w tą śmierć bo tak wybrał kiedy się wcielał (spirytyzm), bo tak zostało mu wybrane gdy się rodził przez Boga (katolicyzm)? I gdzie wyląduje gdy się już wyłamie? A gdzie jest ufność w Boga? Nie ufamy Bogu dlatego musimy sobie sami radzić - to nie wierzymy!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jezus - przewodnik duchowy czy gniewny przywodca?

Postautor: stefan12 » 18 sie 2017, 10:25

Obrona swojego lub cudzego życie przed mordercą nie jest grzechem.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości