Proś, a będzie Ci dane

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Proś, a będzie Ci dane

Postautor: OneNight » 24 wrz 2016, 22:04

Czy spirytyzm mówi coś o zasadzie "proś, a będzie Ci dane" lub jak kto woli - o prawie przyciągania?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 24 wrz 2016, 22:37

Nie wiem co tam spirytyzm na to mówi, ale wiem jak to się w życiu realizuje. Wszystko o co szczerze prosimy, a tak prosić możemy tylko o to co jest zapisane w głębi naszej duszy jest w naszym zasięgu, może się stać, być zrealizowane. Tak, ma tu miejsce prawo przyciągania, ale na zasadzie współpracy ze sobą dwóch rzeczywistości, bądź poprawniej ujmę - wtedy gdy zajdzie niezakłócona emisja hologramu z tej rzeczywistości prawdziwej, tak że nie staniemy się jej fałszywym, zniekształconym przez wiele czynników środowiska jako podłoża do tego hologramu - obrazem. Nie można tego mylić z hokus - pokus i z przykładową babą , rybakiem i złotą rybką, gdzie ta ma spełniać każde widzi mi się baby i jej wypowiedziane życzenia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Mirek » 25 wrz 2016, 09:33

A pomijając bełkot naukowy, to wszystko jest wibracją. Jeżeli nasze wibracje wejdą w rezonans z migracją naszego pragnienia, czy marzenia, to wtedy się ono urzeczywistnia.
W ten sposób przyciągamy również rzeczy, których nie chcemy.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Pawełek » 25 wrz 2016, 10:12

OneNight pisze:Czy spirytyzm mówi coś o zasadzie "proś, a będzie Ci dane" lub jak kto woli - o prawie przyciągania?

"Pomóż sam sobie, a Niebo ci pomoże" ;)

W skrócie: jeśli czegoś będziesz pragnął, ale nic nie będziesz robił aby to osiągnąć, to nic się nie wydarzy. Jeżeli jednak zaczniesz stawiać małe kroki by zbliżyć się do celu, wtedy i niebo Ci pomoże w osiągnięciu tego, czego pragniesz (o ile to nie jest złe, ale to chyba oczywiste).
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: OneNight » 25 wrz 2016, 14:22

Pawełek pisze:
OneNight pisze:Czy spirytyzm mówi coś o zasadzie "proś, a będzie Ci dane" lub jak kto woli - o prawie przyciągania?

"Pomóż sam sobie, a Niebo ci pomoże" ;)

W skrócie: jeśli czegoś będziesz pragnął, ale nic nie będziesz robił aby to osiągnąć, to nic się nie wydarzy. Jeżeli jednak zaczniesz stawiać małe kroki by zbliżyć się do celu, wtedy i niebo Ci pomoże w osiągnięciu tego, czego pragniesz (o ile to nie jest złe, ale to chyba oczywiste).


Pięknie napisane, ale czy znajduje potwierdzenie w jakichś spirytystycznych dziełach?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Pawełek » 25 wrz 2016, 20:24

OneNight pisze:Pięknie napisane, ale czy znajduje potwierdzenie w jakichś spirytystycznych dziełach?

Tak dosłownie na temat "Proś, a będzie Ci dane" się niestety nie spotkałem (albo nie pamiętam). Niemniej jednak w Ewangelii Według Spirytyzmu jest rozdział XXV zatytułowany: "Szukajcie, a znajdziecie", i jest tam wspomniane o tym co napisałem wyżej. Prawdopodobnie działa to na podobnej zasadzie :) Liczy się praca, a nie leniuchowanie - z tego jeszcze nikt nic nie "zarobił" :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Zbyszek » 25 wrz 2016, 21:58

OneNight pisze:Czy spirytyzm mówi coś o zasadzie "proś, a będzie Ci dane" lub jak kto woli - o prawie przyciągania?


"proś, a będzie Ci dane" lub prawo przyciągania?
To są dwie rożne rzeczy. Prawo przyciągania odnosi się w Spirytyzmie do energii i wibracji. Mówi ono ze duchy o tych samych energiach lub inaczej wibracjach się przyciągają lub oddalają. Tłumacząc to na język nam znany, osoby o tych samych upodobaniach zbliżają się do siebie, natomiast osoba o innej mentalności nie wejdzie do tej grupy. „Pros a będzie ci dane” wiąże się z nasza wiara, potrzeba i zasługą. Nasza wiara otwiera nasz umysł i zmysły i w ten sposób jak w naszym przypadku, jesteśmy bardziej podatni na influencje duchowa. Potrzeba jest druga zasada prośby. Nie jesteśmy nigdy w stanie powiedzieć, czy na prawdę potrzebujemy tego o co prosimy, dlatego należy zawsze wykazać się skromnością i zdać się na świat duchowy w danej pomocy. Następna jest zasługa, czy naprawdę zasłużyliśmy na pomoc? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Ja mam przykłady z mojego życia, małych pomocy jakich mi udzielono. Bylem bardzo zadowolony, kiedy na przykład, osoby z którymi chciałem porozmawiać same podchodziły do mnie, albo mnie niespodziewanie kierowano do innej osoby która rozwiązywała mój problem. Często lekarze którzy udzielali pomocy chirurgicznej moim znajomym sami oznajmiali ze są zaskoczeni jak wszystko sprawnie poszło.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 25 wrz 2016, 22:25

To jest dla mnie bardzo istotne "Potrzeba jest druga zasada prośby. Nie jesteśmy nigdy w stanie powiedzieć, czy na prawdę potrzebujemy tego o co prosimy, dlatego należy zawsze wykazać się skromnością i zdać się na świat duchowy w danej pomocy". Chociaż ja ujęłam to tak "Tak, ma tu miejsce prawo przyciągania, ale na zasadzie współpracy ze sobą dwóch rzeczywistości, bądź poprawniej ujmę - wtedy gdy zajdzie niezakłócona emisja hologramu z tej rzeczywistości prawdziwej, tak że nie staniemy się jej fałszywym, zniekształconym przez wiele czynników środowiska jako podłoża do tego hologramu - obrazem." To jest podobne, a chyba nawet to samo. Często zaprzeczacie tutaj istnieniu tej innej rzeczywistości nie zagłębiając się w to jak np. ja ją przedstawiam i jak przybliżam to czym ona jest, a przecież tam znajduje się całe nasze dopełnienie, siła ducha i o nas prawda. A wiem to, bo wielokrotnie miałam z nią kontakt i w niej byłam.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: cthulhu87 » 26 wrz 2016, 08:38

W spirytyzmie modlitwa nie jest traktowana na sposób magiczny, tj. oparty na zasadzie: ja powiem takie i takie słowa, a Bóg w odpowiedzi zrobi to i tamto. Bóg nie usuwa przeszkód stojących przed nami, gdy pragniemy zrealizować jakiś cel, ale dodaje siły i podnosi na duchu, dzięki czemu łatwiej radzimy sobie z tymi przeszkodami. Fakt, że istnieją przeszkody wynika bowiem z naszej przeszłości i z celów przyświecających przyszłości, dlatego nie zawsze rozważnie jest prosić Boga o ich proste usunięcie. A więc zwracanie się do Boga ma sens, bo człowiek posiadający siłę wewnętrzną lepiej poradzi sobie w życiowych troskach, ale z drugiej strony realizacja naszych celów wymaga od nas świadomego wysiłku.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Mirek » 26 wrz 2016, 10:33

Najdokładniej i najskuteczniej tą zasadę opisano w tej książce:
Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości