Proś, a będzie Ci dane

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: czarnyMag » 03 kwie 2018, 01:17

Pawełek pisze:
OneNight pisze:Pięknie napisane, ale czy znajduje potwierdzenie w jakichś spirytystycznych dziełach?

Tak dosłownie na temat "Proś, a będzie Ci dane" się niestety nie spotkałem (albo nie pamiętam). Niemniej jednak w Ewangelii Według Spirytyzmu jest rozdział XXV zatytułowany: "Szukajcie, a znajdziecie", i jest tam wspomniane o tym co napisałem wyżej. Prawdopodobnie działa to na podobnej zasadzie :) Liczy się praca, a nie leniuchowanie - z tego jeszcze nikt nic nie "zarobił" :)


Takie pytanie odnośnie tego powyżej - mianowicie po co powstała ewangelia według spirytyzmu - żeby poprawić ewangelie apostołów napisaną na podstawie wykładów Jezusa? Bo nie bardzo rozumie czym się różni sformułowanie Jezusa "proście a będzie wam dane" (i jest to jedyna droga - którą nam wskazał Jezus/Chrystus) od bluźnierczego weź sprawy we własne ręce i "przeskocz" problem a będziesz miał co pragniesz (mniej więcej coś takiego podaje ew. według spirytyzmu :twisted:
A przecież to kłamstwa - bo bez Jezusa nic nie osiągniesz sam - NIGDY :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Krzysztoff » 08 kwie 2018, 20:51

czarnyMag pisze:A przecież to kłamstwa - bo bez Jezusa nic nie osiągniesz sam - NIGDY :!:


Teza dosyć radykalna . Jak by na to nie spojrzeć to większość mieszkańców tego globu wierzy w jakiegoś innego Boga niż Jezus, są też osoby niewierzące (radykalnie) i też jakoś funkcjonują.

Bóg dał nam wolną wolę po to żebyśmy świadomie brali odpowiedzialność za własne czyny


Co do modlitwy to pełni ona funkcję pomocniczą - możemy otrzymać inspirację która pomoże nam osiągnąć cel
http://www.portal.spirytyzm.pl/dzialani ... pirytyzmu/
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: ronald73 » 09 kwie 2018, 08:33

To nie jest tak że jak się nie wierze nie można trafic do nieba. Na przykład ci które nie wierzą w Nim ale za to robią dużo dobrego, kochają przyroda, kochają wszystko to co Bóg stworzył lepiej to tamtym stronie trumny trafiają niż na przykład ci które co niedziela chodzą do koscioła a poza tym zachowują się i myślą jak diabeł.

A co do modlitw, dużo ludzie pytają się o rzeczy jak np dużo pieniędzy, zniszczenie wroga lub jakies nieszczęście sąsiada. Ludzie mogą być bardzo cwani w modlitwach. Wiadomo że Bóg nie słucha takie rzeczy...
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Nikita » 10 kwie 2018, 06:03

Masz racje Ronald...chodzenie do kościoła o niczym nie świadczy...można być ateistą a dobrym człowiekiem...Bóg wie jacy są ludzie ...i dopóki się człowiek nie stanie lepszym będzie przechodził przez liczne lekcje życiowe...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: czarnyMag » 11 kwie 2018, 00:26

Nie miałem na myśli akurat chodzenia do kościoła czy samego kościoła jako środek do celu nieokreślonego powołując się na imię Jezus! W Jezusa nie tylko ludzie wyznania kościoła wierzą. Miałem na myśli powołując się na niego nauki najświętszego wśród świętych czyli samego Ojca Niebieskiego podane ludzkości poprzez usta Jezusa Chrystusa!
Akurat tego człowieka nauka jest nieograniczona czasem i doskonała w pełni - drugiego takiego nie było i nie będzie w sensie że był mistrz Budda ale w niego Ojciec Niebieski nie wszedł :)
Oczywiście duchy spirytyzmu o tym nie wspominają ale nie wspominają również o tym, że w jaskiniach Meksyku wyższa rasa umieściła przesłanie od Ojca Niebieskiego do ludzkości w epoce brązu a za czasów przekazów kardekańskich były jeszcze przez człowieka nie odkryte - i w tych przekazach są nauki bardzo podobne do nauk Jezusa! Co oznacza że duchy albo o tym nie wiedziały albo po prostu olały tenże jakże błahy fakt.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: czarnyMag » 11 kwie 2018, 01:47

Krzysztoff pisze:Bóg dał nam wolną wolę po to żebyśmy świadomie brali odpowiedzialność za własne czyny

Co do modlitwy to pełni ona funkcję pomocniczą - możemy otrzymać inspirację która pomoże nam osiągnąć cel
http://www.portal.spirytyzm.pl/dzialani ... pirytyzmu/


A co jeśli nie ma żadnego celu? Jeśli jest tak jak mówi filozofia twórców skrzydeł, że człowiek jest awatarem dla naszej nieśmiertelnej duszy. A nasza dusza jest awatarem dla naszego Stwórcy (tego co stworzył wszechświat) i że jej cel to doświadczać wszystko i podróżować w nieskończoność (a przynajmniej dopóki nasz Stwórca nie zadecyduje inaczej). A modlitwa to po prostu środek kontaktowy z Nim :) Jeśli jest nam źle zawsze możemy to zmienić i tak jak powiedział Jezus poprosić a czy zostaniemy od razu wysłuchani czy będziemy musieli trochę poczekać to zależy od tego jak się prowadzimy jako dusze czyli czy (i znowu Jezus) widzimy w naszych braciach siebie i jak się do nich odnosimy (ale bez oceny nas i karania czymkolwiek) - po prostu nauka przez modlitwę czyli jeśli jesteśmy szybko wysłuchiwani to znaczy że czynimy dobrze :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 13 kwie 2018, 19:53

"Proście a będzie wam dane" odnosi się raczej do wypracowania postawy nie żądającej, a uległej wobec, jak ja nazywam bezmiaru, którego jesteśmy częścią i w którym musimy godnie odnaleźć swoje miejsce. Z całością musimy żyć w harmonii i w zgodzie, wyzbyć się postawy roszczeniowej wobec kogokolwiek prosząc Ją o przyjęcie nas do Tej prawdziwej wspólnoty miłości i pokoju. I tylko wtedy będzie to nam dane. Niestety wielu ludzi mylnie to wszystko interpretuje. Myli takie prośby z błaganiem króla lub kata o łaskę, lub z wyuzdaną prośbą żebrzących nie z głodu i chorób lecz dla własnego zysku. Szczerze to mówię - takie prośby nigdy nie zostaną wysłuchane :) manipulacja nie dosięga Królestwa Wieczności. :D Nikt stamtąd się na to nie nabierze.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Estia72 » 13 kwie 2018, 20:52

Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.

I tu wszyscy sie zgadzamy ,ze trzeba wlozyc wlasnej energii i serca by zaistnialo to o co zabiegamy w sferze materialnej czy duchowej jesli sluzy to oczywiscie naszemu dobru i innych.

Mialam taki przypadek ze zapragnelam nauczyc sie grac na pianienie, zawsze kochalam dzwiek pianina i juz jako dorosla osoba po uslyszeniu sonaty ksiezycowej zapragnelam z calej duszy nauczyc sie grac tak dla siebie , postanowilam wiec, ze kupie sobie pianino.... nie majac pieniedzy ani mozliwosci by zarobic wiecej.
Poszukalam odpowiedniego modelu wczytujac sie na forach w opinie uzytkownikow ,znalazlam sklep oraz moj model pianina ,brakowalo mi tylko kasy na nie, ale wiedzialam juz ze je kupie na urodziny i kropka. :D

Zdarzylo sie przypadkiem gdy szlam do pracy na 3 w nocy ze znalazlam pierwszy raz w zyciu rulonik pieniedzy ,byla to duza suma a nastepnie moj brat mi sprezentowal reszte brakujacych pieniedzy i oto stalam sie posiadaczem wymarzonego pianina w moje urodziny ,nie majac grosza przy duszy....Dla mnie wtedy byl to bardzo duzy wydatek gdyz pianino kosztowalo ponad 800 funtow . Jedynym moim wysilkiem bylo gorace pragnienie spelnienia tego marzenia i pewnosc ze "wszechswiat" jakos odpowie na moje pragnienie i odpowiedzial , nie spodziewalam sie ze znajde duza sume pieniedzy, raczej w moich wyobrazeniach myslalam ze moze dostane jakas dodatkowa prace czy cos podobnego a tu taka niespodzianka :)
Uwielbiam grac na pianinie ,jest dla mnie jak medytacja, lub reset po ciezkim dniu, gdzie caly swiat na chwile znika ,jestem wtedy tylko ja i pianino...
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 13 kwie 2018, 21:07

Estio 72, bo jeśli człowiek jest nierozsypany a głęboko czuje się częścią większej całości, to nie myśli jak egoista, że tylko ta widoczna tu jego cząstka jest wielka i wiele może - nic ona nie może :D a ta próba odłączenia i wyłamania się, bo kimże to nie jestem kończy się tragicznie i prowadzi do unicestwienia tego małego ja, które sobie tak myślący wytworzył. Jeśli jest nierozsypany to ma łączność a wtedy przychodzą mu z pomocą inne jego części by współtworzyć rzeczy godne i dobre w tym miejscu z jego powodu. "Góra usuwa się z miejsca" gdy przy tej współpracy cząstek naszego wielkiego Ja zmienia się rzeczywistość a jest to możliwe gdyż sama tego doświadczyłam - kanał burzowy usunął mi się z miejsca :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: czarnyMag » 13 kwie 2018, 23:50

To odpowiedzcie mi jak ja sam sobie wyszedłem na spotkanie czyli jaką pracę wykonałem by sobie pomóc w tym przykładzie:
Potrzebowałem kiedyś bardzo kasę i to kasę konkretną w tym momencie!
Zwróciłem się wtedy w myślach do anioła stróża by ten zrobił to do anioła stróża mego konkretnego klienta biznesowego. Pod koniec dnia gdy nadal miałem zero i nadziei już nie miałem - zadzwonił ten klient i powiedział takie coś: stoję właśnie pod pana blokiem i sam nie wiem czemu ale wychodząc dzisiaj z domu wziąłem ze sobą tą pana pracę i pieniądze za nią dla pana bo pomyślałem, że może pana zastanę przy czym nie umawiałem się z panem na telefon jak jest w zwyczaju bo...i tu nie bardzo wiedział czemu :twisted:
To jak powyżej - jaką ja pracę wykonałem by otrzymać? Poprosiłem jak uczył Jezus tylko :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości