Proś, a będzie Ci dane

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 14 kwie 2018, 09:36

Przecież wykonałeś jakąś pracę - projekt czy coś tam, a ona przypadła do gustu klientowi i ten odpowiednio na nią zareagował - nie ma w tym nic nadzwyczajnego! Dziwi mnie tylko to, dlaczego wciąż piszecie o pieniądzach jako o spełnianiu się Waszych woli, czy traktujecie je jako odpowiedź na wysyłane prośby. Mechanizm tworzenia polega na łączeniu się cząstek odpowiednich zdarzeń ze sobą by one stworzyły łańcuch, coś pociąga następne. Sięgamy po czynniki, które powodują odpowiednie działanie innych. I w tym rzecz, by sięgać po te właściwe mające nie doprowadzać do szkód dla kogo i czegokolwiek. Podpowiedź ze źródła jest pomocą, bodźcem pobudzającym do działania we właściwym kierunku. Żal tylko, że ludzie czasami uważają za taką podpowiedź też "podszepty diabła" i dokonują tym sposobem działań szkodzących rzeczywistości i kierują nią także w złym kierunku. Ale tak to działa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Estia72 » 14 kwie 2018, 13:23

Danut podajac przyklad z pianinem nie odnosze sie w glownej kwestii do pieniedzy dalam przyklad jak wspoldzialajac "wszechswiat" odpowiada na nasze pragnienia czy to w kwestii materialnej czy duchowej i bez wzgledu na to czy w danym momencie posiadamy jakies srodki czy tez nie ,dotyczy to rowniez innych aspektow naszego zycia, bez wzgledu na to co w danej sytuacji posiadasz , gdzie sie znajdujesz, w jakiej sytuacji jestes :)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 14 kwie 2018, 13:58

Estia72 - zgadza się - odpowiada na nasze potrzeby w każdej kwestii i też piszę kiedy tak się dzieje. Nie odpowiada na żądze czy to pieniądza, czy inne :D .
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Estia72 » 14 kwie 2018, 15:46

Hehe dokladnie Danut, dostajemy odpowiedzi gdy to sluzy nam i innym, a nasze zadze wyplywajace z egoizmu na szczescie zostaja bez odpowiedzi...kiedys sie zastanawialam jak by to bylo gdyby nasze "chciejstwa" i mysli szybko sie realizowaly i odpowiedz na to pytanie byla przerazajaca! Niezly bylby bajzel a dodatkowo wpakowalibysmy sie w powazne tarapaty z nasza swiadomoscia zwlaszcza gdy jest sie nastolatkiem a i dorosli wykazuja bardzo czesto destrukcyjne ciagatki...wiec jestem bardzo wdzieczna stworcy patrzac nawet z mojego punktu widzenia/doswiadczenia ,ze tak sie nie dzieje, a wszystko jest dostosowywane do naszej swiadomosci i potrzeb w drodze rozwoju. Choc jak czesto poruszalas ten temat sa tkz. magowie ktorzy wykorzystuja i dzialaja w tkz. zle woli a mimo to pewne rzeczy sie im realizuja ,wiec "wszechswiat" jakos rowniez im odpowiada, ale wedle mnie tacy ludzie predzej czy pozniej jak nie w tym to w nastepnym zyciu beda ponosic konsekwencje ,wiecznie nie beda uciekac przed odpowiedzialnoscia za swoje czyny i taki dzien w koncu nastapi...Wiec ta wolna wole ktora dostalismy wykorzystujmy rozsadnie :)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 14 kwie 2018, 16:11

Estia72 pisze:Hehe dokladnie Danut, dostajemy odpowiedzi gdy to sluzy nam i innym, a nasze zadze wyplywajace z egoizmu na szczescie zostaja bez odpowiedzi...kiedys sie zastanawialam jak by to bylo gdyby nasze "chciejstwa" i mysli szybko sie realizowaly i odpowiedz na to pytanie byla przerazajaca! Niezly bylby bajzel a dodatkowo wpakowalibysmy sie w powazne tarapaty z nasza swiadomoscia zwlaszcza gdy jest sie nastolatkiem a i dorosli wykazuja bardzo czesto destrukcyjne ciagatki...wiec jestem bardzo wdzieczna stworcy patrzac nawet z mojego punktu widzenia/doswiadczenia ,ze tak sie nie dzieje, a wszystko jest dostosowywane do naszej swiadomosci i potrzeb w drodze rozwoju. Choc jak czesto poruszalas ten temat sa tkz. magowie ktorzy wykorzystuja i dzialaja w tkz. zle woli a mimo to pewne rzeczy sie im realizuja ,wiec "wszechswiat" jakos rowniez im odpowiada, ale wedle mnie tacy ludzie predzej czy pozniej jak nie w tym to w nastepnym zyciu beda ponosic konsekwencje ,wiecznie nie beda uciekac przed odpowiedzialnoscia za swoje czyny i taki dzien w koncu nastapi...Wiec ta wolna wole ktora dostalismy wykorzystujmy rozsadnie :)

Pewne rzeczy się im realizują, ponieważ nauczyli się łączyć informacje w zdarzenia, tacy to cwaniacy, ale jest w tym druga strona medalu, bo te zdarzenia są zwyczajnie wykradane innym, lub podmieniane w zamian za swoje i podstawiane pod swoją drogę życia. I teraz, a czy za kradzieżą nie ciągnie się linia odpowiedzialności za nią? Oczywiście, że się ciągnie i tym sposobem będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów i nic ich przed nimi nie uchroni. Naprawdę ten System jest sprawiedliwy i żadne podstępne działanie z ukrycia nie może być w Nim przeoczone, inaczej jest jak z możliwością oszukania drugiego człowieka, Jego nie da się oszukać. A my powinniśmy być czujni, "nie gasić lamp" wykrywać takich złodziei i za nic nie pozwalać się im okradać. Owszem, można pomóc "dźwigać krzyż" i brać cudze zdarzenia na siebie, gdy ten ktoś jest przywalony i słaby, by mu pomóc, to jest szlachetne, lecz nigdy nie wybawiać złoczyńców postępujących takim samym sposobem dla swoich zbrodniczych celów. By nie stać się im równym i nie towarzyszyć im współtworząc z nimi zło.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: Ryszard » 14 kwie 2018, 20:21

Prosiłem i dostałem
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: gaba75 » 17 cze 2018, 20:16

Nie wiem, czy powinnam prosić ja i wszyscy inni. Uważam, że powinnością naszą jest mówić, gdy zajdzie oczywiście taka potrzeba. Według mnie wiąże się wszystko z Przeznaczeniem. Maria Magdalena nie prosiła, a dostała. Nawet nie mogła prosić o taką łaskę. A Jezus? Nie prosił o nic dla siebie. Nie zastanawia was dlaczego prosił o łaskę wybaczenia dla tych,'którzy go niesłusznie powiesili. Zbrodnia ukrzyżowania Jezusa ciągnie się wraz z tą historią. Wciąż tworzone są ofiary,'i głównie z ludzi odważnych,'zdolnych i służących wsparciem. Wciąż też ja wierzę w to, że ten proceder zły się skończy. Bardzo tego potrzeba by ten świat trwał w dobru. Dość już krzyży. Krzyż nie powinien być przedmiotem zastraszania,'a jest. Tylko prawdziwa Miłość jest w stanie zwyciężyć. Ale czy my możemy o cokolwiek prosić?Możemy próbować,'ja już nie proszę o nic, jeśli Bóg uzna, że zasługuję na to, by kochał mnie mężczyzna,'którym będę bądź już jestem zainteresowana i bedzie mi się podobał i uzna, że zasłużyłam na niego i jego miłość odwzajemnioną, to tak bedzie.' Jak w tej piosence, co ma być to będzie. Jeśli uzna, że powinnam umrzeć, to też tak będzie. Wszystko łączy się z Przeznaczeniem, a ja nie wiem, co mi przeznaczone dalej. Czy powinnam może odwiedzić wróżkę, lub jasnowidza/jasnowidzkę? Kompletna "zasłona". Jeśli ktoś z Was zna moją przyszłość, nie proszę, lecz byłoby mi niezmiernie miło wymienić kilka poważnych zdań, bo od dłuższego czasu nikt z forum nie odzywa się do mnie. Może ja się odezwę do kogoś, przynajmniej spróbóję. Pozdrawiam.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 17 cze 2018, 21:05

gabo75 - Bardzo dobrze mi się z Tobą pisze, a wiesz dlaczego?- Strzelasz w sedno, tak samo jak robię to ja, bo już koniec z tym owijaniem w bawełnę. :D Dlaczego Magdalena , czy nawet sam Jezus nie prosił o nic dla siebie? - Wprawdzie jeden raz na krzyżu zawołał "Ojcze odsuń ode mnie ten kielich!" - Jednak zaraz zrozumiał Boga i ostatnie Jego słowa brzmiały "Dokonało się!" Jezus wykonał zadanie, znał sens Swojego życia, wiedział jak trzeba żyć, jak postępować, jakiej czystości mieć Duszę, by udać się Tam gdzie zaprasza tych, którzy pójdą za Jego przykładem. Inaczej Tam się nie znajdą i na nic klęczki i prośby przed ołtarzem, a po wstaniu szkodzenie innym, na nic to - słowo daję każdemu kto tak by czynił. "Czy powinnam odwiedzić wróżkę, jasnowidzkę?" - Za nic. Nie. :) Zobacz co oni widzą jeśli nawet cokolwiek widzą. To widzą jeden z milionów planów zależnych od Twoich kroków w życiu, a to tylko do Ciebie należy wybór którą drogą pójdziesz na rozstaju dróg. Zatem, czy chcesz pozwolić obcej osobie takiej wróżce np. działającej dla pieniędzy, by ona za Ciebie wybierała??? Mam swoje doświadczenia i ostrzegam Cię - Nigdy na to nie pozwalaj. Szanuj swoją wolną wolę i nikomu się nie zaprzedawaj. Ja dużo widzę, także od osób z którymi piszę, lecz nie odważam się nikomu dyktować mu życia. ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: gaba75 » 18 cze 2018, 19:51

Danut, cieszę się, że dobrze Ci się odpowiada na moje posty, ale ja jestem bardzo mocno rozczarowana ludźmi, wręcz ich nienawidzę za brak harmonii. Moja droga Jezusowi krzyż wcale nie był przeznaczony a iść za Jego przykładem owszem, ale mamy jako ludzkość się rozwijać tak, by nie krzywdzić złymi decyzjami. Gdyby panujący wtedy monarcha podął inną decyzję niż zdziczały tłum mielibysmy Miłości mnóstwo na ziemi. Niebo tu na ziemi. To jest postęp, to jest rozwój. Ukrzyżowanie nie powinno było się zdarzyć. Miała być istnieć Wiara, wiara w siłę miłości. I jeśli nawet Jezus wiedział o tym, że obłudnicy go ukrzyżują to krzyż ten powinien zostać spalony, a nie żeby ofiarność była wynoszona na ołtarze. Co to ma być? Ludzkość idzie ku zagładzie. Nie rozwija się, tylko gasi w sobie żar płomieni miłości. Dlaczego jest tylu ludzi uzależnionych od dosłownie wszystkiego, dlaczego goni się za majątkami, które i tak nasze nie są i nie będą. Mówisz Danut, żeby nie odwiedzać wróżek? Ja uważam inaczej. I nie rozumiem dlaczego tak piszesz? Przecież jeśli ktoś będzie wiedział o swym przeznaczeniu, będzie mu go łatwiej rozpoznać i przyjąć jak to się mówi na klatę. Właśnie najgorzej według mnie jest zmieniać swoje przeznaczenie, bo jeśli Najwyższy przeznaczył ci akie zadania, to zmieniając przeznavzenie zmieniasz wolę Boga, łamiesz to, co masz najczystszego w sobie, to piękno. I jeśli widzisz dużo, to może nie owijaj w bawełnę, tylko napisz do mnie na priv. Porozmawiaj ze mną, a nie ostrzegaj. Doradzasz by iść za przykładem Jezusa, by dać się ukrzyżować? Więc dlaczego nie staniesz się ofiarą? Ja nie chcę by ludzie byli ofiarami. Chcę by na naszym świecie panowało tylko dobro. Harmonia. By już nie było ofiar a sami dobroczyńcy, jak Jezus, ale by go już nie krzyżowano w kościele katolickim co roku. Obłuda. Nie godzę się na to!!!!
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Proś, a będzie Ci dane

Postautor: danut » 18 cze 2018, 20:19

Ukrzyżowanie nie powinno się zdarzyć, mielibyśmy pełno miłości" - Skąd taki ogląd sprawy? Widzisz - najbardziej kocha się tę osobę, którą się straci. To ból i świadomość tego, że można było do tego nie dopuścić, do takiej rozłąki, uświadamia ci to- czym jest miłość, buduje i wzmacnia to uczucie. Uczy. Jak zdziczały tłum doceniłby Jezusa gdyby nie to rozważanie - "Nie widzę winy w tym człowieku". - Uświadomienie sobie jaką zbrodnią jest niesprawiedliwość i zły osąd. "A jeśli On był naprawdę Synem Boga." - Strach, bo jak trwoga to do Boga. A ten jest potrzebny bo stopuje ludzkie zapędy, właśnie tę dzikość ludzkiej natury. Uważaj sobie na temat wróżek co chcesz. Dla mnie to naprawdę osoby, które bardzo szkodzą, zajmując się czymś o czym nie mają bladego pojęcia. Jak wyżej pisałam o kradzieży zdarzeń, spekulacji ludzkimi losami, kombinacji, konfabulacji, itp. "Niech nie będzie wśród was nikogo, kto trudnił by się wróżbiarstwem, przeprowadzaniem przez ogień, itp." "Są to ludzie obrzydliwi w oczach Boga". "Przecież jeśli ktoś będzie wiedział o swym przeznaczeniu, będzie mu go łatwiej rozpoznać i przyjąć jak to się mówi na klatę." Nie. Ja znałam swoje przeznaczenie i nie od wróżek lecz przez osobistą podróż w plany do tej rzeczywistości. Byłam autentycznie rozmawiając tam ze sobą z przyszłości ostrzeżona, było mi wszystko pokazane, i powiedziane co tylko trzeba uczynić - było to niewiele, trzeba było tylko obnażyć pewną osobę, wyjawić wszystkim w koło jej poczynania - manipulacja i fałsz jej do potęgi. Nawet byłam potrząsana przez inną rzeczywistość dokładnie w którym momencie i co mam uczynić. I nie zrobiłam tego, a wiesz dlaczego? Bo trzeba jeszcze uwierzyć w to co zostało mi powiedziane, lecz nie tak uwierzyć i w duszy sobie myśleć- aaaa..akurat. Tylko naprawdę, a sedno jest w tym, że to w co uwierzysz taką wielką siłą duszy to zmienia kierunki w twojej rzeczywistej drodze, a prawdą jest to, że jak odpowiesz na zadawane ci przez Tę wieczność pytania, na co wyrazisz zgodę a na co nie - jest podpisaniem twoją duszą i nie do zmienienia. A wróżka łapie jakąś klatkę zdarzeń i ciebie pyta, a ty nie masz pojęcia czym nagle się zachłyśniesz i jakie to będzie miało dla ciebie dalsze konsekwencje i odpowiadasz duszą. ;) Wybór należy do Ciebie. Ja wiem co piszę i jest to Prawdą, a Ty zanim nie spróbujesz nie przekonasz się do tego i to też jest prawidłowość. :) O ofiarach mi nie pisz, bo to naprawdę słabiutkie pojecie dla Drogi i Prawdy Jezusowej. Ofiary to zapożyczenie pogańskie i szkoda że w tym rozumowaniu tak niewiele się zmieniło od prawieków u ludzi. Nie ma żadnych ofiar, kar, nagród - o tym Jezus też mówił. I "nie płaczcie nade mną, ale płaczcie nad sobą" - Tak powiedział, gdyż wiedział dokąd On idzie, a ludzie niestety nie wiedzą. Ty masz wiedzieć to "dokąd zmierzasz" - sama, bez pozwolenia na to, by to inni kierowali Tobą a Ty słuchała ich "widzi mi się". Masz znaleźć siebie. Tak niewiele, ale takie to trudne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości