książki pytanie

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

książki pytanie

Postautor: qaz » 08 sty 2010, 12:07

Jak wg. Karceca wyglądał nawiedzony dom.
Jakie sa jego porady na ten temat?
Nie mam jeszcz książek jego autorstwa prócz /jak kontaktować się z tamtym swiatem/
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: książki pytanie

Postautor: vinitor » 08 sty 2010, 13:03

qaz pisze:Jak wg. Karceca wyglądał nawiedzony dom.
Jakie sa jego porady na ten temat?


Nie udzielę wyczerpującej informacji. Wiem, że obecność Ducha w jakimś miejscu wiąże się z jego przywiązaniem do niego za życia i może dotyczyć zarówno ludzi, jak i przedmiotów. Zależy to od stopnia rozwoju Ducha. Obecność Ducha określane jako "nawiedzenie" niekoniecznie oznacza, że jest on zły. Duchy poradziły, że najlepszym sposobem na pozbycie się nieproszonych gości z niskiego szczebla drabiny duchowej jest przyciągnięcie dobrych, stojących wyżej w rozwoju. Przypomina mi to werset z listu: "Zbliż się do Boga a on zbliży się do ciebie." Generalna zasada: Bądź zawsze dobra, a wówczas możesz być pewna, że tylko takie Duchy będą Twoim towarzystwem. Czyń zatem szlachetne, z wielkim sercem uczynki, które będą podobać się przede wszystkim Bogu, nie zważając na nie zawsze przychylne spojrzenia otoczenia. W końcu jest na szczycie i Jemu należy się chwała. Człowiek na ziemi jest zaledwie prochem a trzeba myśleć o własnej przyszłości i kim naprawdę chce się być.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: książki pytanie

Postautor: Sebastian » 16 sty 2010, 14:58

"Nawiedzone domy" takie, jakie są przedstawiane w popkulturze chyba raczej nie istnieją, a w każdym razie nie w tak jaskrawy sposób. Aczkolwiek i tego nie jestem pewien.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości