nastepne wcielenia

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: nastepne wcielenia

Postautor: OneNight » 21 lip 2017, 22:25

Z całym szacunkiem, ale oceniasz spirytyzm, a nic o nim nie wiesz. My też nie damy sobie głupot wmówić, w Księdze Mediów nie ma słowa o tym, że medium ma zażywać narkotyki, niedotleniać mózg, czy też inne tego typu eksperymenty wyprawiać. Zdolność ta jest tak naturalna, że nie trzeba jej niczym wspomagać. A jak nie wierzysz w przekazy od mediów, to chociaż nie wygaduj głupot na ich temat.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: nastepne wcielenia

Postautor: danut » 21 lip 2017, 22:26

OneNight pisze:Spirytyzm to nie religia, ale filozofia. A ponieważ żadne z tych naszych, w tym Twoich poglądów nie zostało udowodnione naukowo, to mówimy o "wierze", a nie "wiedzy".

Skoro spirytyzm bada te sprawy, to nie mówimy tu o wierze a wiadomym jest ze badania tak delikatnej materii mają inny przebieg i charakter niż badania mechaniczne w laboratorium przy szkiełku i oku, metody te są jednak opierane tak samo o wszelką możliwą wiedzę i tak samo są sprawdzane i skrupulatne badane w swoim wymiarze.

Ps. Niestety nie uwierzę w żaden przekaz tutejszych forumowych mediów choćby jak tym mianem ich tu nie określano, a bardzo dużo o mediumizmie wiem i Mirku to ich usuwano z innych for nie mnie więc nie kłam i nie oczerniaj mnie tutaj. Poza tym odchodzę stąd i smażcie się sami w tym zakłamanym sosie, żegnam
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, 22:38 przez danut, łącznie zmieniany 2 razy
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: nastepne wcielenia

Postautor: OneNight » 21 lip 2017, 22:36

Nie mówimy o wierze? :lol:

A ja Ci powiem, że nie wierzę w Twoje doświadczenia i co? Skoro Twoje doświadczenia są "wiedzą absolutną", to nie powinno być mowy o "wierze". A jednak.

A ja nie uwierzę w ani jedno słowo komuś, kto uważa, że wie dużo o mediumiźmie i twierdzi że mediumizm to ćpanie i celowe niedotlenienie mózgu.

Żegnam :)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: nastepne wcielenia

Postautor: danut » 21 lip 2017, 22:47

Nie tylko ćpanie ale i wikłanie się w sekty, ale i choroby psychiczne próbowane leczyć u "uzdrawiaczy" duchowych ooo wiele sposobów odkryłam na tym forum :lol: także na pewno nie na tym polegać ma mediumizm, a dla młodzieży powinno być dostępnych dużo więcej poradni psychologicznych, wtedy pewno usunięto by ten problem, bo na pewno takie forum im nie służy. Zegnam
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: nastepne wcielenia

Postautor: OneNight » 21 lip 2017, 22:53

A więc nic nie wiesz o mediumiźmie. Niby kto tu ćpa? Rzucasz oszczerstwami wyssanymi z palca. Ponadto, kto tu leczy choroby psychiczne u uzdrawiaczy? Kolejny raz wymyślasz niestworzone historie, może czas udać się do poradni pod kątem urojeń? :)

Martw się o siebie, nie o młodzież - na tym forum wbrew pozorom nie ma młodzieży albo jest w szczątkowych ilościach. Możesz już lecieć do tej prokuratury, bo jakiś użytkownik Cię uraził na forum internetowym, pośmieją się przynajmniej :)

Żegnam po raz drugi!
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Pawełek » 21 lip 2017, 23:07

danut pisze:Na pewno nie po to by bić Wam brawa.

Nikt tego nie oczekuje.

danut pisze:I nie tylko mnie irytuje tu ta Wasza pogarda i Wasze wywyższanie się nad innych i narzucanie im swojego widzenia świata iście zaczerpniętego od innych, tym bardziej iż jest ono o bardzo wątpliwej wartości.

Nigdzie się nie wywyższamy tylko każdy stara się pomóc na swój sposób. Jeśli nasze rady kogoś nie satysfakcjonują to ma prawo iść dalej, bo my go tu na siłę nie trzymamy. Nie narzucamy swojego poglądu na świat, ale przekazujemy wiedzę z filozofii spirytystycznej bo jak zauważymy - znajdujemy się na forum spirytystycznym.

Ty Danut opierasz się na WŁASNYCH TYLKO doświadczeniach co już może budzić wątpliwą wartość, ponieważ tylko Ty miałaś określone przeżycia i nikt więcej. Spirytyzm akurat opiera się na przekazach uzyskanych dzięki mediom z całej Ziemi, które Allan Kardec połączył w całość. Jeśli w to nie wierzysz, albo masz do tego wątpliwości - masz do tego prawo.

danut pisze:Ps. Niestety nie uwierzę w żaden przekaz tutejszych forumowych mediów choćby jak tym mianem ich tu nie określano

Wiele mediów z tego forum pomogło innym osobom, czy tego chcesz, czy nie. Jeśli masz wątpliwości co do ich umiejętności, to masz takie prawo, ale nie zmienia to faktu, że udało im się naprawdę pomóc osobom, które tego potrzebowały.

danut pisze:a bardzo dużo o mediumizmie wiem

To bardzo się z tego cieszę Danut, ale weź pod uwagę że my opieramy się na mediumizmie przedstawionym w Księdze Mediów, dlaczego? Ponieważ to forum spirytystyczne. Masz prawo przedstawić swój pogląd na mediumizm, ale nie możesz mówić że Twoja wiedza na ten temat jest "lepsza" niż nasza, dlatego że (i tu przypomnę) TYLKO TY przeżyłaś pewne sytuacje.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: nastepne wcielenia

Postautor: danut » 21 lip 2017, 23:48

Na pewno nie tylko ja, ale i na pewno - z tego forum nikt więcej takich sytuacji nie przeżył więc nie ma co się pysznić,przyrównywając swoje channelingi i miernoty a przy tym mnie obrażać, a Kardeca każdy może sobie w ciszy, w domu,w samotności przeczytać więc nikomu nie potrzebne o nim nauki z czyimś dodatkowym tłumaczeniem.. To tyle jeszcze i aż tyle
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Pawełek » 22 lip 2017, 08:45

danut pisze:Na pewno nie tylko ja, ale i na pewno

To możliwe. Tłumaczysz to jednak w sposób, który jest trochę niezrozumiały dla innych. A jestem pewny że nie raz mówiliśmy o tym samym, tylko używaliśmy innej terminologii.

danut pisze:z tego forum nikt więcej takich sytuacji nie przeżył

No tego raczej nie wiemy Danut w 100% :)

danut pisze:przy tym mnie obrażać

Zgadzam się, że trochę w tym temacie przesadzono. Przykro mi z tego powodu. Chciałbym jednak byś również Ty Danut czasami zobaczyła w jaki sposób piszesz, ponieważ nieraz Ci ktoś napisał że Twoje posty są przepełnione "pychą" czy "wyższością" przez co sama odtrącasz osoby, którym chcesz coś wytłumaczyć! Myślę jednak, że tego nie chcesz, a chcesz w prosty sposób przekonać nas do swoich doświadczeń, ale nie uda Ci się to metodą "tylko ja miałam takie doświadczenia", "tylko ja wiem to i owo". Musisz mieć otwarty umysł. Na pewno ktoś miał takie doświadczenia jak Ty, ale po prostu w inny sposób je postrzega, bądź opisuje. My nigdy nie negowaliśmy Twoich doświadczeń. Każdy ma własne i na swój sposób je widzi. Jednak mamy prawo w nie nie wierzyć. Osobiście w nie jednak wierzę.

danut pisze:a Kardeca każdy może sobie w ciszy, w domu,w samotności przeczytać więc nikomu nie potrzebne o nim nauki z czyimś dodatkowym tłumaczeniem

Tak to prawda, ale forum zrzesza ludzi o podobnych poglądach i zainteresowaniach, prawda? Biblie też każdy może w domu przeczytać, a jednak istnieją fora na których dyskutują na temat różnych jej fragmentów. Poza tym - nie każdy ma czas czytać Kardeca, tylko woli wejść na takie forum jak to, zadać pytanie, i oczekiwać odpowiedzi od osób, które jednak tego Kardeca czytały i wyjaśnią jak to wygląda w spirytyzmie. Podkreślam jeszcze raz: to forum spirytystyczne Danut - tu na pierwszym miejscu jest filozofia spirytystyczna. Nie możesz się z tego powodu oburzać. To tak jakbyś w kościele się oburzyła, że czytają ewangelię :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Mirek » 22 lip 2017, 08:58

Danut, największą krzywdę jaką można zrobić człowiekowi, to wykształcić go ponad jego inteligencję.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: nastepne wcielenia

Postautor: OneNight » 22 lip 2017, 10:12

Twoją książke też każdy może przeczytać w domu, w ciszy. Forum spirytystyczne jest po to, aby dyskutować o spirytyźmie. Jeśli aż tak się upierasz przy "wiedzy absolutnej", to załóż forum dudzik.pl i tam możesz skupiać ludzi wokół tych samych poglądów, zamiast wyzywać nas od ćpunów, oszustów i niedotleniaczy mózgów. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że tą książke napisano na podstawie doświadczeń osoby z problemami neurologicznymi, stąd też te zwidy. To nie jest kolejne forum paranormalne, a wiem że na takich masz konta o tym samym nkcku, więc nie trudno znaleźć. Aż bym się sam pofatygował, żeby Ci forum zainstalować, bo żegnasz się z nami po kilka razy, a nadal wchodzisz.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości