nastepne wcielenia

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Mirek » 05 sie 2017, 10:54

Pawełek pisze:
Ryszard pisze:Sądzę , że to pytanie retoryczne i nie wymaga odpowiedzi .

Nie do końca :) Mirek napisał: "Większość tego co po ludzku uważamy za zło, złem nie jest i odwrotnie. To co uznajemy po ludzku za dobro, dobrem nie jest." Teoretycznie według tego, morderstwo jest dobre, dlatego chce dopytać Mirka co ma dokładnie na myśli.

Większość Pawełku nie oznacza wszystko, powinieneś to wiedzieć ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Nikita » 05 sie 2017, 10:58

Dobro tez widac...ja dostrzegam w ludziach dobro...trzeba sie poprostu otworzyc na dobro...a ci wszyscy zli beda cierpiec bo jak mowi jakies buddyjskie przyslowie: " Nie martw sie, karma i tak dorwie drania"...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Pawełek » 05 sie 2017, 13:39

Mirek pisze:A jednak na nie odpowiem. Należy w życiu kierować się sercem i tym co ono czuje, gdyż serce jest narzędziem duszy, a ona zawsze wie co dla nas jest dobre.

Wie co dla nas dobre, a czy to znaczy że jednocześnie jest też dobre dla innych czy tylko nas samych bierze pod uwagę?

Mirek pisze:Większość Pawełku nie oznacza wszystko, powinieneś to wiedzieć ;)

Większość to więcej niż połowa :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Ryszard » 05 sie 2017, 20:36

Pawełek pisze:
Mirek pisze:A jednak na nie odpowiem. Należy w życiu kierować się sercem i tym co ono czuje, gdyż serce jest narzędziem duszy, a ona zawsze wie co dla nas jest dobre.

Wie co dla nas dobre, a czy to znaczy że jednocześnie jest też dobre dla innych czy tylko nas samych bierze pod uwagę?

Mirek pisze:Większość Pawełku nie oznacza wszystko, powinieneś to wiedzieć ;)

Większość to więcej niż połowa :)


Wielu mówi WIĘKSZA połowa .
Wysiliłem się na żart.
Zło to zło, dobro to dobro, dobro dla siebie kosztem innych, to także samo zło.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: nastepne wcielenia

Postautor: czarnyMag » 10 sie 2017, 01:01

Karma, sprawiedliwość, zapłata itd. itp. - Nic podobnego! I zaraz rozwinę swoje przekonanie - otóż kiedyś ktoś z rodziny mnie okradł i ja próbowałem go przywiązać do ziemi (ducha) po śmierci i już zacząłem ten proces przeprowadzać i wtedy wszedł w to mój powiedzmy opiekun - wziął mnie na spacer - trzeci w tym życiu! Pokazał mi kiedy się spotkaliśmy w poprzednim życiu i w jakich okolicznościach się roztaliśmy i że to ja go zniszczyłem wtedy! Zniszczyłem go w oparciu o swe ego choć nie miałem racji. Przed śmiercią żałowałem ale nie starczyło mi odwagi by się przyznać.
Teraz już wiem czemu on mnie okradł tu i teraz - i go popieram i mu wybaczam. Pewnie mnie uzna za świra ale go tu i teraz przeproszę za tamto za 19 wiek :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Mirek » 11 sie 2017, 06:47

Pawełek pisze:
Mirek pisze:A jednak na nie odpowiem. Należy w życiu kierować się sercem i tym co ono czuje, gdyż serce jest narzędziem duszy, a ona zawsze wie co dla nas jest dobre.

Wie co dla nas dobre, a czy to znaczy że jednocześnie jest też dobre dla innych czy tylko nas samych bierze pod uwagę.

Jest dobre dla nas i nie krzywdzi innych.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Ryszard » 11 sie 2017, 22:08

Załóżmy biznesmen zdobywa pieniądze, jak większość polskich miliarderów nielegalnie, to wg prawa przestępca, teraz ma firmy zatrudnia rzesze pracowników , bardzo dobrze im płaci, oraz uczciwie i na czas podatki, nadal się bogaci ale już legalnie.
Być może jak włoski mafiozo finansuje kościół, buduje kapliczki itp.
Dobry to człowiek czy zły?
Faktycznie bywa, ze przestępca staje się innym człowiekiem, jak mu to "policzyć" karać czy chwalić ?
Wsadzając takiego do więzienia zrobimy krzywdę wielu ludziom, stracą pracę, być może mają kredyty na mieszkanie czy tym podobne.
Może dlatego społeczeństwo i rząd przymyka oczy, skazując jednego, ucierpi wielu.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: nastepne wcielenia

Postautor: soldado » 11 sie 2017, 22:41

Ryszard pisze:Załóżmy biznesmen zdobywa pieniądze, jak większość polskich miliarderów nielegalnie, to wg prawa przestępca, teraz ma firmy zatrudnia rzesze pracowników , bardzo dobrze im płaci, oraz uczciwie i na czas podatki, nadal się bogaci ale już legalnie.
Być może jak włoski mafiozo finansuje kościół, buduje kapliczki itp.
Dobry to człowiek czy zły?
Faktycznie bywa, ze przestępca staje się innym człowiekiem, jak mu to "policzyć" karać czy chwalić ?
Wsadzając takiego do więzienia zrobimy krzywdę wielu ludziom, stracą pracę, być może mają kredyty na mieszkanie czy tym podobne.
Może dlatego społeczeństwo i rząd przymyka oczy, skazując jednego, ucierpi wielu.


Dlatego nie sądźcie bo będziecie sami sądzeni i..
kto jest bez winy niech sam pierwszy rzuci kamień. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: nastepne wcielenia

Postautor: Ryszard » 11 sie 2017, 22:57

Rzucam i rzucam co mi tam
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: nastepne wcielenia

Postautor: soldado » 11 sie 2017, 23:09

Ryszard pisze:Rzucam i rzucam co mi tam


Skoro Ci na niczym nie zależy, to po co tutaj dalej jesteś?
Co Cię tu trzyma?
Użalasz się nad sobą, robisz za męczennika.
Weź się w garść i postaraj się zrozumieć, dlaczego tutaj jesteś, kim jesteś i gdzie trafiłeś - czym jest ten świat.
Zacznij najpierw od siebie.
Żeby cokolwiek zrozumieć, trzeba najpierw zrozumieć, kim naprawdę jesteś.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości