Homoseksualność

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Homoseksualność

Postautor: Hansel » 15 maja 2017, 11:11

cthulhu87 pisze:Sebastian, ja jako osoba identyfikująca się ze spirytyzmem, mogę powiedzieć że toleruję osoby o odmiennej orientacji seksualnej, nie widzę problemów w kwestii łączenia się takich osób w pary, dziedziczenia majątku itd. itp., natomiast kwestia adopcji naprawdę może być kłopotliwa. Nie przeczę, że pary homoseksualne mogą mieć potrzebę posiadania dzieci, ale naprawdę nie sądzę, aby to było dobre dla dzieci, mimo nawet najlepszych intencji rodziców.
Przyczyn jest kilka. Po pierwsze, znany nam model rodziny zakłada, że rodzice pełnią określone role, które w związku homoseksualnym mogą być zaburzone. I tak, gdy jest dwóch mężczyzn, pojawia się pytanie, kto zapewni dzieciom miłość matczyną, kto wejdzie w rolę matki, której bez wątpienia dziecko potrzebuje (trudno wyobrazić sobie to inaczej). Są rozmaite sytuacje, w których mężczyzna nie jest w stanie i nie będzie w stanie zastąpić kobiety w relacjach z dzieckiem. Podobnie, gdy są dwie kobiety, pojawia się pytanie, co z ojcem? Czy rozwój dziecka będzie wówczas przebiegał normalnie, jak u innych rodzin? Oczywiście mamy często sytuację, że samotna matka wychowuje dziecko, albo samotny ojciec, ale to życie wymusza takie sytuacje...
Inna kwestia:
Sebastian pisze:(pomijam sytuację, w której np. w Polsce takie dzieci byłyby narażone na szykany społeczeństwa, aczkolwiek tutaj problem leży w społeczeństwie, a nie samych związkach).


Naukowcy z Uniwersytetu w Melbourne przebadali 315 dzieci wychowywanych przez pary tej samej płci. Grupę kontrolną stanowiło 500 dzieci wychowywanych przez pary mieszane.

W eksperymencie brały udział osoby do 17 roku życia. Sprawdzano stan ich zdrowia fizycznego i psychicznego, a także proszono, by oceniły, jak odnajdują się w kontaktach społecznych i czy są szczęśliwe.

W najmłodszej grupie - dzieci do lat 5 - nie zarejestrowano żadnych różnic, jednak powyżej tego wieku kształtuje się ciekawa zależność. Okazuje się, że dzieci i nastolatki wychowywane przez pary homoseksualne są nie tylko szczęśliwsze, ale również zdrowsze fizycznie.

Simon Crouch, lider zespołu badawczego, upatruje przyczyny tego stanu rzeczy w równym rozdystrybuowaniu obowiązków i ról w rodzinie. "Poprzednie badania sugerowały, że role rodziców i zadania domowe w rodzinach, w których partnerzy są tej samej płci, są rozłożone bardziej równomiernie niż w tradycyjnej rodzinie".

Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że naukowcy nie podają, na jakiej zasadzie dobrali grupę kontrolną. Jeżeli do eksperymentu wybrali 500 dzieci z przypadkowych "tradycyjnych" rodzin, badanie zawiera podstawowy błąd, obejmuje bowiem między innymi dzieci z nieplanowanych ciąż czy rodzin patologicznych.

Partnerzy homoseksualni o wiele bardziej muszą postarać się o dziecko, logiczne więc jest, że je kochają i starają się zapewnić mu jak najlepszy byt. O wiele bardziej odpowiednią grupękontrolną stanowiłyby dzieci wychowywane przez heteroseksualnych rodziców adopcyjnych, którzy również włożyli wiele starania, by móc je wychowywać.


http://kobieta.onet.pl/dziecko/zbadano- ... niki/en0yd
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Homoseksualność

Postautor: czarnyMag » 15 maja 2017, 11:28

homoseksualiści zanim zaczną się starać o dzieci (tzw. adopcję) powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na relacje panujące wewnątrz grupy homoseksualnej! A w Waszej homoseksualnej grupie na okrągło jest problem zdrady - Wiem bo Wam wynajmowałem swoje lokale :twisted:
Nie macie podstaw na adopcję :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Homoseksualność

Postautor: odnowa » 06 lis 2017, 18:58

Ja jestem homoseksualistą. Coming-out zrobiłem tylko w gronie najbliższych, boję się by nie prześladowano moich bliskich za moją orientację. Póki co każdy związek kończył się niepowodzeniem, być może jestem za wymagający.
Co ciekawe to gdy zrobiłem coming-out to ojciec opowiedział mi jaki miał sen. Oglądał razem ze mną scenę w której tańczyło ze sobą dwóch tańczących facetów. Zapytał się mnie czy tego chcę, a ja rzekomo odpowiedziałem iż nie. Być może jestem homoseksualistą po to by nie zakładać rodziny, tylko zająć się głębiej rozwojem duchowym. Co się dalej stanie ze mną? Czas pokaże.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Homoseksualność

Postautor: Pablo diaz » 06 lis 2017, 20:19

My spirytyści wiemy,że homosokseualizm jest jedynie etapem ewolucyjnym ,który nie szkodzi Boskim Prawom,a
tym bardziej nie jest błędem Stwórcy.Największą wartoscią w człowieku jest rozbudzenie miłości ,a zatem reforma,
która niezależna jest od orientacji seksualnej.
Miłość człowieka do człowieka musi być wolna i opierać się na poszanowaniu wolnej woli i wyborów,jeśli tak nie jest ,to nie jest miłość.

Wyższa inteligencja Duch Ramatisa tłumaczy:

Co powiesz o piętnowaniu homoseksualizmu?

Pod egidą surowego ostrzeżenia Chrystusa,który mówi,,nie sądżcie,abyście nie byli sądzeni,,kto osądza
homoseksualne stworzenie,obraża,czuje odrazę,bez wątpienia,Prawo w niedługim czasie ,w następnej inkarnacji
umieści go w tym samym stanie,ponieweaż Prawo mówi ,,Każdemu według uczynków i postępowania,,
Z uwagi na to nic nie istnieje ze szkodliwym,niemoralnym propozytem ,tendencje homoseksualne są wynikiem techniki
działania nieśiertelnego ducha,w edukacyjnej materii.
Z każdym życiem istoty umieszczane są na nowym torze testowym w nowych doświadczeniach,aby obudzić i rozwinąc
nowe nauki o chwalebnym celu prowadzącemu do wiecznego szczęścia.
Homoseksualizm nie jest nieporoumieniem w stworzeniu,ponieważ nie ma w nim błędu,jak tylko eksperyment,
ku temu by życie stawało się lepsze
.

Spirytystyczne medium Chico Xavier za pośrednictwem przewodnika duchowego o imieniu Emmanuel tą kwestię przwedstawia w ten sposób :

Duch przechodzi przez wiele wcieleń zarówno w ciałach męskich i żeńskich,co sprawia ,że rozwija bardziej lub mniej wyrażnie tendencje do którejś z płci.I może się zdarzyć,że duch odradza się (ponowne wcielenie)
w ciele,którego ,,anatomia narządów płciowych,,będzie w konflikcie do tendencji,które panują w jego duszy.
Oznacza to ,że Duch który nabył szersze pole zachowań kobiecych ,a inkarnuje w ciele mężczyzny może
przedstawiać sie jako osoba ze skłonnościami homoseksualnymi.
A jeśli dominują zachowania męskie w ciele kobiety można odczuć nachylenie ku kobietom.
Według Ducha Emmanuela nie istnieje pełnia kobiecości lub męskości.Zarówno kobieta posiada coś z mężczyzny jak i mężczyzna z kobiety.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Homoseksualność

Postautor: Ingitre » 06 lis 2017, 20:41

Homoseksualizm nie jest nieporoumieniem w stworzeniu,ponieważ nie ma w nim błędu, jak tylko eksperyment,
ku temu by życie stawało się lepsze .

Eksperyment? Nie wiem co za sadyste wy czcicie, skoro uważacie ludzi za króliki doświadczalne, na których się eksperymentuje.
Awatar użytkownika
Ingitre
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 lis 2015, 12:20
Lokalizacja: Noordwijk, Holandia

Re: Homoseksualność

Postautor: odnowa » 06 lis 2017, 20:57

Dzięki za cytaty Pablo.
Kiedyś napisałem podobną myśl do tej "kto osądza
homoseksualne stworzenie,obraża,czuje odrazę,bez wątpienia,Prawo w niedługim czasie ,w następnej inkarnacji
umieści go w tym samym stanie", ale raczej tego nie znajdę, chyba nie zachowała się nawet ta kartka.
Ingitre, wiele w tobie współczucia. Bóg raczej nie zgodziłby się na to byśmy byli królikami doświadczalnymi. To tylko źle dobrane słowa ducha bądź medium. Zdarza się najlepszym.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Homoseksualność

Postautor: Mirek » 06 lis 2017, 22:31

odnowa pisze:Dzięki za cytaty Pablo.
Kiedyś napisałem podobną myśl do tej "kto osądza
homoseksualne stworzenie,obraża,czuje odrazę,bez wątpienia,Prawo w niedługim czasie ,w następnej inkarnacji
umieści go w tym samym stanie", ale raczej tego nie znajdę, chyba nie zachowała się nawet ta kartka.
Ingitre, wiele w tobie współczucia. Bóg raczej nie zgodziłby się na to byśmy byli królikami doświadczalnymi. To tylko źle dobrane słowa ducha bądź medium. Zdarza się najlepszym.

A co się zdarza gdy osoba homoseksualną krytykuje osoby hetero i narzuca im swój sposób życia?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Homoseksualność

Postautor: odnowa » 07 lis 2017, 15:24

Mirek pisze:
odnowa pisze:Dzięki za cytaty Pablo.
Kiedyś napisałem podobną myśl do tej "kto osądza
homoseksualne stworzenie,obraża,czuje odrazę,bez wątpienia,Prawo w niedługim czasie ,w następnej inkarnacji
umieści go w tym samym stanie", ale raczej tego nie znajdę, chyba nie zachowała się nawet ta kartka.
Ingitre, wiele w tobie współczucia. Bóg raczej nie zgodziłby się na to byśmy byli królikami doświadczalnymi. To tylko źle dobrane słowa ducha bądź medium. Zdarza się najlepszym.

A co się zdarza gdy osoba homoseksualną krytykuje osoby hetero i narzuca im swój sposób życia?

Nie wiem, wydaje mi się że nie narzucam świadomie innym swojego homoseksualizmu. Nie oczekuję by inni mnie akceptowali za homoseksualizm, raczej za to co sobą reprezentuję, w tym stronę duchową. Co do sposobu życia... Mirku, pisząc tu na forum narzucasz innym swój sposób życia. Ile cytatów z różnych książek powstawiałeś i nadal wstawiasz? Nie wszyscy chcą wierzyć w to co ty wierzysz.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Homoseksualność

Postautor: Ryszard » 07 lis 2017, 20:55

Straszna kara , czuć się mężczyzna w ciele kobiety, czy kobietą w ciele mężczyzny :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Homoseksualność

Postautor: Mirek » 08 lis 2017, 07:33

odnowa pisze:
Mirek pisze:
odnowa pisze:Dzięki za cytaty Pablo.
Kiedyś napisałem podobną myśl do tej "kto osądza
homoseksualne stworzenie,obraża,czuje odrazę,bez wątpienia,Prawo w niedługim czasie ,w następnej inkarnacji
umieści go w tym samym stanie", ale raczej tego nie znajdę, chyba nie zachowała się nawet ta kartka.
Ingitre, wiele w tobie współczucia. Bóg raczej nie zgodziłby się na to byśmy byli królikami doświadczalnymi. To tylko źle dobrane słowa ducha bądź medium. Zdarza się najlepszym.

A co się zdarza gdy osoba homoseksualną krytykuje osoby hetero i narzuca im swój sposób życia?

Nie wiem, wydaje mi się że nie narzucam świadomie innym swojego homoseksualizmu. Nie oczekuję by inni mnie akceptowali za homoseksualizm, raczej za to co sobą reprezentuję, w tym stronę duchową. Co do sposobu życia... Mirku, pisząc tu na forum narzucasz innym swój sposób życia. Ile cytatów z różnych książek powstawiałeś i nadal wstawiasz? Nie wszyscy chcą wierzyć w to co ty wierzysz.

Myślę w tym przypadku o paradach równości, gender, cze edukacji homoseksualnej już od przedszkoli.
Takie zachowanie wzbudza agresję ze strony otoczenia.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości