Niebo, czyściec, piekło

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Niebo, czyściec, piekło

Postautor: jario » 18 maja 2017, 14:46

Dość ciężko prowadzić w taki sposób dyskusje ale...
Chyba nie do końca rozumiesz spirytyzm skoro twierdzisz że musi walczyć z jakąkolwiek religia i przekonaniami albo że Spirytysci powinni przedstawiać się jako gdyby posiedli jedyna i nieomala prawdę na świecie. Jako Spirytysta mogę Ci powiedzieć że każda wiara która sprawia że jesteś dobrym człowiekiem jest dobra wiara nawet gdyby wyznawala zbawienie winniczkow. Dróg do Boga jest wiele i dzięki Bogu każdy może sobie wybrać odpowiednią dla siebie. Poza tym w gruncie rzeczy nawet droga ciemności doprowadzi kiedyś do Boga.
Nie jestem z Afryki przynajmniej w tym wcieleniu;)
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Niebo, czyściec, piekło

Postautor: czarnyMag » 22 maja 2017, 11:26

jario pisze:Dość ciężko prowadzić w taki sposób dyskusje ale...
Chyba nie do końca rozumiesz spirytyzm skoro twierdzisz że musi walczyć z jakąkolwiek religia i przekonaniami albo że Spirytysci powinni przedstawiać się jako gdyby posiedli jedyna i nieomala prawdę na świecie. Jako Spirytysta mogę Ci powiedzieć że każda wiara która sprawia że jesteś dobrym człowiekiem jest dobra wiara nawet gdyby wyznawala zbawienie winniczkow. Dróg do Boga jest wiele i dzięki Bogu każdy może sobie wybrać odpowiednią dla siebie. Poza tym w gruncie rzeczy nawet droga ciemności doprowadzi kiedyś do Boga.
Nie jestem z Afryki przynajmniej w tym wcieleniu;)


Ale pomyśl co by było gdyby mnie tu nie było? Uwierzyłbyś w swoją wyższość tylko na podstawie autorów dzieł spirytystycznych!
A tak to masz przynajmniej człowieka który Cię pobudza do refleksji! Takiego co pamięta (atak ze statku który przewyższa możliwości Ziemskie) na cywilizację która w dobę by opanowała planetę Twych rozważań gdyby zechciała!
Który pamięta gdy mózg powiedział do wojowników "w nogę wymordować" cywilizację w którą nie wierzysz bo ta Twoja jest na poziomie nawozu :lol:
Oczywiście nie pamiętając swego początku karnacyjnego nie możesz przyjąć info od osobnika który jednak pamięta - ale musisz go jednak obalić - a Wy wierzycie w gabinet odnowy według X.C. a tenże "gabinet odnowy" jest tylko w Waszych mózgach robaka!
Czemu nie pamiętacie przeszłych wcieleń skoro Ja I ma Żona pamięta (i pamięta co drugi obywatel Ziemi)? :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Niebo, czyściec, piekło

Postautor: Pawełek » 22 maja 2017, 11:43

czarnyMag pisze:Uwierzyłbyś w swoją wyższość tylko na podstawie autorów dzieł spirytystycznych!

Magu dlaczego mielibyśmy uważać się za kogoś wyższego od drugiego człowieka? Niektórzy odnajdują się w chrześcijaństwie, niektórzy w buddyzmie, natomiast do nas najbardziej przemawia spirytyzm. To nie czyni żadnego z nas kimś "wyższym" jak to stwierdziłeś.

czarnyMag pisze:Czemu nie pamiętacie przeszłych wcieleń skoro Ja I ma Żona pamięta (i pamięta co drugi obywatel Ziemi)? :twisted:

Powtarzasz się z pytaniami. Odpowiedział Ci już na nie Krzysztoff w innym temacie:
Krzysztoff pisze:No i właśnie dlatego ludzie nie pamiętają kim byli w poprzednich życiach, zamiast koncentrować się na życiu tu i teraz będziesz fascynować się czy byłeś insektoidem czy myślącym budyniem
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niebo, czyściec, piekło

Postautor: czarnyMag » 22 maja 2017, 12:06

Pawełek pisze:
czarnyMag pisze:Uwierzyłbyś w swoją wyższość tylko na podstawie autorów dzieł spirytystycznych!

Magu dlaczego mielibyśmy uważać się za kogoś wyższego od drugiego człowieka? Niektórzy odnajdują się w chrześcijaństwie, niektórzy w buddyzmie, natomiast do nas najbardziej przemawia spirytyzm. To nie czyni żadnego z nas kimś "wyższym" jak to stwierdziłeś.


Bo Wasze "media" się czują lepsi ponieważ jak oni piszą o mamusi która jako duch się do nich odezwała to Ty i Twoi koledzy/koleżanki już klasyfikują! - wywaliliście mnie gdy się do "nich" odezwałem w oparciu o ich wyższość (wyższa kasta :lol: stwierdziła, że nie mam prawa się wypowiadać w temacie "mediów"! A te Wasze media to kłamcy! :lol: Bo piszą takie dyrdymoły że aż głowa boli - na poziomie nauki Ziemi można je obalić i zaliczyć w poczet chorych psychicznie którzy nie poszli do lekarza!

czarnyMag pisze:Czemu nie pamiętacie przeszłych wcieleń skoro Ja I ma Żona pamięta (i pamięta co drugi obywatel Ziemi)? :twisted:

Powtarzasz się z pytaniami. Odpowiedział Ci już na nie Krzysztoff w innym temacie:
Krzysztoff pisze:No i właśnie dlatego ludzie nie pamiętają kim byli w poprzednich życiach, zamiast koncentrować się na życiu tu i teraz będziesz fascynować się czy byłeś insektoidem czy myślącym budyniem
[/quote]

A co mi odpowiedział wcielony w ciało - że sam nie pamięta przeszłości i dlatego ja mam mu uwierzyć bo on uwierzył :lol: Zarąbiste! To nie jest mój problem, że duch wcielony w ciało wybiera "dobro" na podstawie amnezji a za to "dobro" uznaje amnezję :lol: :lol: :lol:
Ja przynajmniej pamiętam wcielenie poza Naszym układem słonecznym i czemu dokonałem jakiego wyboru?! Oraz wcielenie na Ziemi i czemu dokonałem wyboru - a jednocześnie Wiem, że mój duch opiekun idzie z poza naszego układu słonecznego bo swoim wyborem go zagarnąłem na siebie i pociągnąłem do siebie - A TY?!
Z skąd masz pewność ducha opiekuńczego i co takiego zrobiłeś by "on" się zdeklarował by iść za Tobą?!

Ale nie przejmuj się duchu wcielony - ja też g...wiem! :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości