Islam a Spirytyzm

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Islam a Spirytyzm

Postautor: Hansel » 22 maja 2017, 10:43

Obserwator pisze:
A co do Islamu. Patrząc na to w jakim kierunku się teraz rozwija, (co smutne) zasadniczo islam stał się wygodnym sztandarem ludzi którzy nie tolerują nie tylko innych wyznań, ale nie tolerują niczego co sprzeciwia się sunnickiej wersji islamu. Nie rozmawiałem niestety z żadnym polskim muzułmaninem, więc trudno mi powiedzieć jaki jest oficjalny stosunek tej religii do spirytyzmu. Podejrzewam jednak, że podobny do podejścia Krk. Spirytyzm będzie tym bardziej agresywnie zwalczany, im więcej osób go zrozumie i przestanie być osobami religijnymi. Żadna "religia" nie lubi, kiedy wierni wyrywają się na wolność i zaczynają samodzielnie myśleć.



Z tego co wiem to według islamu to jest tak że tylko dusze męczenników za wiarę idą prost do raju o całe reszta zostaje na ziemi i czekają na dzień sądu ostatecznego więc dla nich jak najbardziej było by to przyjęcia to że można się z nimi komunikować.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Islam a Spirytyzm

Postautor: czarnyMag » 22 maja 2017, 10:58

Hansel pisze:
Obserwator pisze:
A co do Islamu. Patrząc na to w jakim kierunku się teraz rozwija, (co smutne) zasadniczo islam stał się wygodnym sztandarem ludzi którzy nie tolerują nie tylko innych wyznań, ale nie tolerują niczego co sprzeciwia się sunnickiej wersji islamu. Nie rozmawiałem niestety z żadnym polskim muzułmaninem, więc trudno mi powiedzieć jaki jest oficjalny stosunek tej religii do spirytyzmu. Podejrzewam jednak, że podobny do podejścia Krk. Spirytyzm będzie tym bardziej agresywnie zwalczany, im więcej osób go zrozumie i przestanie być osobami religijnymi. Żadna "religia" nie lubi, kiedy wierni wyrywają się na wolność i zaczynają samodzielnie myśleć.



Z tego co wiem to według islamu to jest tak że tylko dusze męczenników za wiarę idą prost do raju o całe reszta zostaje na ziemi i czekają na dzień sądu ostatecznego więc dla nich jak najbardziej było by to przyjęcia to że można się z nimi komunikować.


A gdy armia islamska wpada do miasta chrześcijan i wyżyna to miasto w pień jak było w przypadku mego wcielonego w ciało ducha - to czemu ja (choć byłem w pierwszej linii armii islamu) Jestem Tu Teraz?! Coś jest nie tak! Ja z pierwszej linii mordujących miasto chrześcijańskie - Tu Jestem wcielony jako chrześcijanin! CZEMU?!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam a Spirytyzm

Postautor: Obserwator » 22 maja 2017, 18:32

Jeśli o mnie chodzi mam coraz bardziej mniej empatyczne podejście do wyznawców Islamu. Powoli przychylam się do poglądu, że jest to szkodliwa ideologia i powinna być zdelegalizowana w Europie. Mam znajomych w Niemczech, kilku we Francji. Kolega który jest kierowcą został przez nich zaatakowany. Uważam, że złu należy się przeciwstawić inaczej nie będzie miejsca na spirytyzm i cokolwiek innego poza naukami Koranu.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości