Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: Krzysztoff » 24 wrz 2017, 11:11

czarnyMag pisze:...ale spirytystyczne przekazy duchów są zerżnięte z katolicyzmu co udowadnia nałożenie ewangelii spirytyzmu na ewangelie apostołów które różnią się tylko od siebie interpretacją!


Nauka o rozwoju moralnym jest uniwersalna, została przekazana przez Jezusa i tak jak mówią duchy spirytyzm bazuje na nauce Jezusa. Więc nauki zostały "zerżnięte" od Jezusa

Istota różnic między Kościołem a spirytyzmem została dosyć obszernie omówiona w wątku http://www.forum.spirytyzm.pl/viewtopic.php?f=73&t=807


czarnyMag pisze:A religię i wiarę - TAK WIARĘ chrześcijańską wymyślili Syjoniści :!:

Bzdura

czarnyMag pisze: jak i 95 procent tego co nas otacza jak na przykład systemy, ustroje, prawo, koncepcje, filozofię, naukę :) by nas łatwiej kontrolować i szybciej zniewolić (ale niestety z programami które ma w głowie człowiek nikt nie wygra więc cóż pozostaje...?) Chyba jeszcze jest za wcześnie na drastyczne przebudzenie które już się zbliża


95% tego co nas otacza ma służyć temu żebyśmy się nie pozabijali i nie krzywdzili wzajemnie używając tej swojej wolności
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 24 wrz 2017, 12:42

Czarny magu - A odnośnie tej Twojej wypowiedzi "Chyba jeszcze jest za wcześnie na drastyczne przebudzenie które już się zbliża" - liczysz na darmową wiedzę, że ktoś Cię obudzi i Ci ją i innym da? Nagle olśni Cię i obdaruje wiedzą i będziesz święty? :D To te hasła są sekciarskie i bardzo naiwne, czegoś takiego nie będzie, bo albo człowiek się opamięta i uzmysłowi sobie pewne rzeczy i zdobędzie wiedzę o rzeczywistości i świecie, albo nadal będzie wierzył w ufo-krasnoludki lub inne twory powstałe według swojej ułomnej wyobraźni.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: odnowa » 24 wrz 2017, 13:20

danut pisze:Czarny magu - A odnośnie tej Twojej wypowiedzi "Chyba jeszcze jest za wcześnie na drastyczne przebudzenie które już się zbliża" - liczysz na darmową wiedzę, że ktoś Cię obudzi i Ci ją i innym da? Nagle olśni Cię i obdaruje wiedzą i będziesz święty? :D To te hasła są sekciarskie i bardzo naiwne, czegoś takiego nie będzie, bo albo człowiek się opamięta i uzmysłowi sobie pewne rzeczy i zdobędzie wiedzę o rzeczywistości i świecie, albo nadal będzie wierzył w ufo-krasnoludki lub inne twory powstałe według swojej ułomnej wyobraźni.

danut, a nie było tak z Jezusem czy Buddą? Przebudzili się i przekazali innym wiedzę jak się przebudzić. A twoje stwierdzenie ufo-krasnoludki jest po prostu głupie, bo fenomen ufo to nie jest żadna bajka. Mój ojciec widział ufo w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, nie miał prawa wiedzieć czym są "latające spodki" mimo to je zobaczył. Zresztą jak tysiące ludzi na całym świecie.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 24 wrz 2017, 13:50

odnowa pisze:
danut pisze:Czarny magu - A odnośnie tej Twojej wypowiedzi "Chyba jeszcze jest za wcześnie na drastyczne przebudzenie które już się zbliża" - liczysz na darmową wiedzę, że ktoś Cię obudzi i Ci ją i innym da? Nagle olśni Cię i obdaruje wiedzą i będziesz święty? :D To te hasła są sekciarskie i bardzo naiwne, czegoś takiego nie będzie, bo albo człowiek się opamięta i uzmysłowi sobie pewne rzeczy i zdobędzie wiedzę o rzeczywistości i świecie, albo nadal będzie wierzył w ufo-krasnoludki lub inne twory powstałe według swojej ułomnej wyobraźni.

danut, a nie było tak z Jezusem czy Buddą? Przebudzili się i przekazali innym wiedzę jak się przebudzić. A twoje stwierdzenie ufo-krasnoludki jest po prostu głupie, bo fenomen ufo to nie jest żadna bajka. Mój ojciec widział ufo w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, nie miał prawa wiedzieć czym są "latające spodki" mimo to je zobaczył. Zresztą jak tysiące ludzi na całym świecie.

UFO to niezidentyfikowane obiekty latające, czyli mógł widzieć i co z tego? To od razu trzeba tworzyć teorie ze poruszają się w nich bogowie z kosmosu? A Jezus się Bogiem nie okrzyknął, to zrobili chcący rządzić światem bądź chociaż podzielić się władzą z kościołem - ludzie i zrobili to po to by wiedza Jezusa nie została przyjęta a zagmatwana ponieważ nie umiano sobie inaczej poradzić z Ruchem Chrześcijańskim a tak poszli na ugodę i go uspokoili. Najpierw był miecz, mordy potem ugoda. Piszę do czarnego maga i tych co uważają że ich nagle olśni bo są wybrani, to tak jak Świadkowie Jehowi głoszą, że tylko oni wiedzę dostaną i wybawienie. Niby jak i od kogo?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: odnowa » 24 wrz 2017, 13:54

danut pisze:
odnowa pisze:
danut pisze:Czarny magu - A odnośnie tej Twojej wypowiedzi "Chyba jeszcze jest za wcześnie na drastyczne przebudzenie które już się zbliża" - liczysz na darmową wiedzę, że ktoś Cię obudzi i Ci ją i innym da? Nagle olśni Cię i obdaruje wiedzą i będziesz święty? :D To te hasła są sekciarskie i bardzo naiwne, czegoś takiego nie będzie, bo albo człowiek się opamięta i uzmysłowi sobie pewne rzeczy i zdobędzie wiedzę o rzeczywistości i świecie, albo nadal będzie wierzył w ufo-krasnoludki lub inne twory powstałe według swojej ułomnej wyobraźni.

danut, a nie było tak z Jezusem czy Buddą? Przebudzili się i przekazali innym wiedzę jak się przebudzić. A twoje stwierdzenie ufo-krasnoludki jest po prostu głupie, bo fenomen ufo to nie jest żadna bajka. Mój ojciec widział ufo w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, nie miał prawa wiedzieć czym są "latające spodki" mimo to je zobaczył. Zresztą jak tysiące ludzi na całym świecie.

UFO to niezidentyfikowane obiekty latające, czyli mógł widzieć i co z tego? To od razu trzeba tworzyć teorie ze poruszają się w nich bogowie z kosmosu? A Jezus się Bogiem nie okrzyknął, to zrobili chcący rządzić światem bądź chociaż podzielić się władzą z kościołem - ludzie i zrobili to po to by wiedza Jezusa nie została przyjęta a zagmatwana ponieważ nie umiano sobie inaczej poradzić z Ruchem Chrześcijańskim a tak poszli na ugodę i go uspokoili. Najpierw był miecz, mordy potem ugoda. Piszę do czarnego maga i tych co uważają że ich nagle olśni bo są wybrani, to tak jak Świadkowie Jehowi głoszą, że tylko oni wiedzę dostaną i wybawienie. Niby jak i od kogo?

Tutaj się z Tobą zgodzę. Oczekiwanie na zbawienie do niego nie przybliży ani na krok. W sumie to tacy ludzie jak ty przybliżają człowieka do zbawienia wskazując mu co jest prawdą a co nie jest.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: 1Prawda1 » 24 wrz 2017, 18:21

Krzysztofie, na pewno jednak Twoja 'jasność umysłu' Ci się przyda, wielu ludzi tylko narzeka, ja jestem z tych co narzekają, ale w dostatecznym, zdrowym stopniu, należy umieć szukać zalet i miłości nawet na takiej tekturowej powierzchni jaką jest wszechświat hehe. Wiesz, Krzysztofie... u mnie ogólnie jest tak, że Ziemia ma wspaniałe rzeczy co nie, wiadomo, piękne miejsca, cudowne chwile, przygody, przytulanie, miłość... tylko właśnie ja jestem za tą filozofią platońską, której fundamentem jest temat o Ideale. Stąd właśnie zniechęcenie do wad, przewrotności losu na Ziemi, smutków itp. To bardzo fajne, że jasno patrzysz na świat i filozofię świata. To zaleta, oj niemała. Ja miałem doświadczenie duchowe z bytem doskonalszym, intuicyjnie - źródłem właśnie wszelkiego szczęścia, choć to więcej niż szczęście. Jako człowiek, wbudowane masz pewne rzeczy, takie jak kojarzenie piękna pozytywnie, czucie miłości, myślenie i tak dalej. W moim rozumowaniu filozoficznym bierze się to stąd, że duch Twój, mój - Ma w odwiecznej naturze odbieranie bytu. Wszelka nasza wiedza o bytowaniu na Ziemi ma początek w naszych zmysłach, one i tylko one pozwalają nam na odbiór tegoż swoistego, ziemskiego bytu, bo samą duszą bytu nie poznajesz, skoro w ciele się rodzimy - a, że zmysły nie są odpowiednim narzędziem do oglądania prawdy samej, czyli ''pra-bytu'', źródła nas samych, połączonych z sensem istnienia - to w ten sposób poznawanie prawdy o swoim istnieniu przez zmysły nie jest właściwe. Właściwe jest poznanie pośrednie (dyskursywne-dianoia) w filozofii platońskiej, oraz czysto umysłowe (chwytanie prawzorców rzeczy) - intuicyjne -noesis). Spójrz proszę na cytat:

''W przeciwstawieniu do myśli dyskursywnej, która pośrednio, przez rozumowanie dochodzi prawdy, intuicja miała być jej poznaniem bezpośrednim, rodzajem patrzenia intelektualnego czy stykania się myśli z jej przedmiotem. Późniejsi filozofowie rozumieli intuicję jako stan ekstatyczny i mistyczny, gdy umysł w zachwyceniu obcuje z bóstwem; Platonowi było to obce, intuicja była dlań aktem umysłu działającego samodzielnie i z samowiedzą. Wynosił ją, jako zdolność bezpośredniego poznawania prawdy, ponad rozumowanie - i nauka jego o stopniach poznania, powyżej poznania zmysłowego i dyskursywnego, otrzymała jeszcze stopień najwyższy: poznanie intuicyjne.''
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 25 wrz 2017, 19:20

Prawdo - " Ja miałem doświadczenie duchowe z bytem doskonalszym, intuicyjnie - źródłem właśnie wszelkiego szczęścia, choć to więcej niż szczęście." - A czy możesz opisać cały przebieg tego spotkania?
"Wszelka nasza wiedza o bytowaniu na Ziemi ma początek w naszych zmysłach, one i tylko one pozwalają nam na odbiór tegoż swoistego, ziemskiego bytu, bo samą duszą bytu nie poznajesz, skoro w ciele się rodzimy - a, że zmysły nie są odpowiednim narzędziem do oglądania prawdy samej, czyli ''pra-bytu'', źródła nas samych, połączonych z sensem istnienia - to w ten sposób poznawanie prawdy o swoim istnieniu przez zmysły nie jest właściwe"

Początek jest właściwy, ale druga część zdania jemu właśnie przeczy, bo skoro tylko zmysłami poznajemy świat, a duszą go nie poznasz, to nie poznasz nią także sensu tego istnienia, bo za logiczne myślenie odpowiedzialny jest mozg, nasz umysł i jego funkcje, a on z kolei odbiera informacje od naszych zmysłów, które interpretuje, rozróżnia i nazywa. Zaś intuicja jest jak instynkt i wcale nie działa ona tylko przy zachwycie, ok mogę się zgodzić z tym, że intuicja to natychmiastowa reakcja na sygnał z ponad poznania zmysłowego. Jednak sednem tu będzie raz- prawidłowy odczyt przez nas tego sygnału, dwa- samo źródło, które by go nadawało. A źródło, z którym mamy takie połączenia jest właściwe dla wartości danej jednostki, nie jest ono jedno i jednakowe dla wszystkich i znane są problemy różnych ludzi, gdzie własnie ta ich intuicja sprowadza ich na manowce. :x
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: 1Prawda1 » 25 wrz 2017, 19:37

To jest jeszcze głębsze. Zdolność poznania intuicyjnego mają tylko nieliczne dusze. Tu nie chodzi tyle o intuicję samą, lecz o uchwycenie rzeczywistości (dzięki niej). Mówiąc ściślej chodzi o to, że prawda uchwycona przez umysł, styka się z naturą jestestwa, czyli pra-sensem istnienia człowieka.

Dobrze się tu rozumiemy?

bo skoro tylko zmysłami poznajemy świat, a duszą go nie poznasz, to nie poznasz nią także sensu tego istnienia, bo za logiczne myślenie odpowiedzialny jest mozg


Zmysły pozwalają tylko na odczytywanie cieni (mieszanki materii ze zniekształconymi przy procesie tworzenia wszechświata - ideami). Mózgiem kieruje duch, a zmysły są tego mózgu narzędziami odbiorczymi.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 25 wrz 2017, 19:49

1Prawda1 pisze:To jest jeszcze głębsze. Zdolność poznania intuicyjnego mają tylko nieliczne dusze. Tu nie chodzi tyle o intuicję samą, lecz o uchwycenie rzeczywistości (dzięki niej). Mówiąc ściślej chodzi o to, że prawda uchwycona przez umysł, styka się z naturą jestestwa, czyli pra-sensem istnienia człowieka.

Dobrze się tu rozumiemy?

No tak mniej więcej, bo to jest raczej taki unik od wyjaśnienia niż samo wyjaśnienie. Umysł styka się z naturą jestestwa - zgoda, ale to własnie ten umysł będzie to interpretował a nie prawda sama w sobie, lecz to za co ta jednostka to spotkanie uzna.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: 1Prawda1 » 25 wrz 2017, 19:54

To nie unik, lecz droga do poznania tego co Ci chcę wyjaśnić ;). Przecież nie zgadnę od razu, z którego ''zestawu'' odpowiedzi oczekujesz - ale zadając kolejne pytania w końcu dojdziemy do ładu i składu :). Okej więc:

ale to własnie ten umysł będzie to interpretował a nie prawda sama w sobie, lecz to za co ta jednostka to spotkanie uzna.

Pełna zgoda, oczywiście i widzisz, ta filozofia mówi o tym, że jedno i drugie to jest to samo. Prawda jest Tobą, a Ty tą Prawdą.

Mamy to? Pytaj do woli :)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, 19:55 przez 1Prawda1, łącznie zmieniany 1 raz
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości