Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 23 lut 2018, 20:19

Anka to co piszesz to utopia. Mrzonka o idealnej społeczności w której największym złem byłoby głośne krzyknięcie,czy obrażenie kogoś i wtedy takie cos jak piszesz mogłoby mieć zastosowanie. A ja nie muszę nikogo oceniać, bo w cywilizowanym świecie są od tego sądy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: 1Prawda1 » 24 lut 2018, 07:38

Nie usuwaj postów gościu, bo nie Ty jeden masz coś do napisania.

Do soldado.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: soldado » 24 lut 2018, 07:49

Pisz ile chcesz, tylko przy tym nie obrażaj innych.
Nie zachowuj się jak obrażona panienka, gdy ci się zwraca na to uwagę.
A ze swoimi komentarzami przejdź na pw. - soldado
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: Krzysztoff » 25 lut 2018, 13:49

danut pisze:Tak Aniu, ale obcej osobie nie odpuszczasz z miłości do niej, tyko ze względu na łagodność swojej natury. Po drugie nie raz odpuszczenie jakiejś osobie, szczególnie tej bliskiej jest gorszym złem. Zarówno dla niej jak i dla Ciebie( pisałam o tym wyżej)- przez sprawiedliwą karę taka osoba dostaje szansę na poprawę swojego zachowania. Otrzymuje naukę. Ojciec czy matka nie przyzwalają na złe czyny dziecku z miłości dla niego,za wybryki karzą, a nie odpuszczają mu z myślą "niech się dzieje wola nieba" :D


Pytanie można by zadać co różni "obcą osobę" od bliskiej - "naszej" . Mamy oczywiście najbliższych - dzieci , żonę , rodziców z którymi łączy nas unikalna relacja, której nie można przenieść na inne osoby albo porównać z niczym innym. Natomiast zaraz dalej mamy naszą dalszą rodzinę , sąsiadów, przyjaciół , obywateli danego kraju, Europy, a na końcu całego świata.

Pytanie dlaczego nie możemy traktować tych wszystkich ludzi jako "bliskich", dlaczego nie możemy być jedną wielką rodziną która sobie ufa ? Myślę że tak właśnie jest w tych wyższych światach gdzie wszyscy nie muszą bać się 2giego człowieka. Trzeba po prostu do tego dążyć :)

Jeśli chodzi o "odpuszczanie" - Danut trafnie wskazałaś edukacyjną rolę rodziców wobec dzieci. Błąd należy wskazać i naprowadzić na właściwy tor , czy to przez restrykcję czy wskazanie poprawnego zachowania czy poprzez dodatkową pracę. Pytanie jest Danut czy relacja dorosły - dziecko jest taka sama jak relacja dorosły-dorosły. Czy matka która bez przerwy strofuje swoje DOROSŁE dziecko i stara się je jakoś "ukarać" odnosi oczekiwany efekt ? Psychologowie wskazują że relacja pomiędzy dorosłymi powinna przybierać bardziej partnerski kształt. Możesz doradzać , wspierać i mówić swoją opinię ale zmusisz dorosłej osoby do zmiany myślenia .

"i odpuść nam jaki i my odpuszczamy naszym winowajcom" - chcemy żeby inni wybaczali nam nasze drobne (lub mniej drobne) wady charakteru . Gdy popełnimy błąd - nawet duży - liczymy się z konsekwencjami ale też oczekujemy że inni nas zrozumieją i w końcu oczekujemy przebaczenia. Spirytystyczna zasada mówi - traktuj innych tak jak byś oczekiwał, że inni ciebie będą traktować. Myślę że to dobra zasada :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 25 lut 2018, 14:15

Krzysztof - trafnie napisałeś "traktuj innych..., a to jest różnica z "kochaj każdego". Ja odnosiłam się do kochaj, ponieważ nadużywa się tego słowa przy byle okazji, a skoro tak się robi, to następuje pytanie, czy ludzie rzeczywiście znają znaczenie tego słowa? Nie mam też nic przeciwko partnerskiemu kształtowi relacji między-ludzkich, jednak jedni od drugich się uczą i powinni być strofowani przy rażących zachowaniach, powinno się im to wskazywać, napominać, a są i sytuacje, gdy nasza reakcja musi być bardzo ostra. Jeśli np.dziecko morduje królika natychmiast temu przeciwdziałam, nawet siłą, gdy tego nie rozumie. A nie śmieje się z tego, jak jedni dorośli w głośnym filmiku. Nie bagatelizuję sprawy. Dlaczego idealizujecie naszą rzeczywistość? Świadomości ogólno- ludzkie nie są na wysokim poziomie. Napisać wszystko można, ale gdzie jest do tego poparcie w czynach? I na koniec jak i na początku :D - traktowanie- przyjazne nastawienie, to nie jest miłość, a wybaczanie, to nie jest udawanie, że nic złego się nie stało i nie wymazywanie czyichś win.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: czarnyMag » 28 lut 2018, 11:35

Przede wszystkim Wielkie Dzięki dla Moderatora (mych wyskoków - "soldado"! i przepraszam że ośmieliłem się zakwestionować Twoje pole siłowe. Twoje pole... Dzięki żeś mnie nie zabanował!).

Zrozumiałem już, że Twe pole siłowe Moderatorze to również wypowiedzi naszej "kochanej "Danut" :)

a więc "nasza kochana Danut" w przeciwieństwie do Nas nie musi się uwiarygodnić :!: Rozumie już tą kwestię - ona może pisać z palca bo ona jest przez Ciebie Moderatorze chroniona :!: :!: :!:

Ale czasami inni użytkownicy Forum piszą do siebie nawzajem takie rzeczy które mają wpływ i na moją świadomość (ducha nie - bo duch moją świadomość przerasta swoją świadomością - ale ja jestem na bakier z duchem bo moja świadomość jest "buntownicza"). A więc forumowicz "Odnowa", Prawda1, Nikita, Xsenia, Pawełek, Krzysztoff i Ty "Soldado"
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: czarnyMag » 28 lut 2018, 12:24

Anka pisze:„Odpuścić „ komuś to nie w celu dobrze przemyślanych wcześniej korzyści typu - rozwoju, męczenstwo. Zło niesie za sobą cierpienie. Cierpienie ogłusza nas i zamyka na swiat zewnetrzy i innych ludzi. Zatruwa nas od środka. Tak jak opisujesz zycie tej kobiety , cierpienie którego doświadczała miało swój ciąg. To nie była jedna sytuacja. I zdarzyło sie cos w jej życiu co pozwoliło jej popatrzeć na ta cała sytuacje inaczej. Zdarzenia ktore maja miejsce na przestrzeni lat.
Wiec „odpuścić” to jakby dojść do momentu gdzie w swoim cierpieniu zaczynamy sie zastanawiać nad osoba ktora nam tego cierpienia przysparza. Zaczynamy sie zastanawiać co ja lub jego pchnęło do tego zeby - oszukać, okłamać, uderzyć. W każdym człowieku kryje sie miłość do drugiego człowieka i to ta miłość bezinteresowna do istoty ludzkiej pozwala nam pozbyć sie żalu, złości, pretensji, bólu.
A często to samo zycie sytuacje ktore pozwalaja nam popatrzeć na siebie samego z innej perspektywy. Zdarzenia i ludzie którzy otwierają nam oczy.
Przebaczajac przebaczamy sami dla siebie, szczerze nie oczekując korzyści.


Anka - ta kobieta po latach (kiedy miała już męża i dzieci z nim zdecydowała się na "romans" z tym który ją dla majątku olał - z moim Teściem :twisted: Takie jest życie....i te wszystkie moralne prawdy - wybierasz "kasę" i te moralne kwestie odrzucasz :!:
Ja wybrałem miłość i odrzuciłem kasę :lol: :twisted: Wybrałem E G O I Z M i osobiste S Z C Z Ę Ś C I E :twisted:
Takie jest życie Droga Forumowiczko..... :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: czarnyMag » 28 lut 2018, 12:37

[quote="Krzysztoff"]

Ale Ty się "Krzysztoff" niczego nie musisz bać :!: Zostałeś już odcięty od negatywnego pola Ziemi - do ciebie się już nikt nie będzie w stanie dostać - od teraz jesteś "obudzony" i zważaj na to co piszesz bo jest to Twoja odpowiedź - dziwię się, że jako obudzony (watahy duchów nie były w stanie się odnotować w Tobie :twisted: zawracasz i pytasz "Danut" jakbyś sam w sobie nie miał już na to pytanie odpowiedzi :evil:

...wiesz chyba nie zrozumiałem (tego czerwonego światełka).....które mi się zapala gdy próbuję wykręcić "nr" do Ciebie na swym telefonie :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: czarnyMag » 28 lut 2018, 13:00

danut pisze:
czarnyMag pisze:
danut pisze:Niestety ludzka skłonność do wyłamywania się z systemów jest nieokiełzana i nieobliczalna. I przez to wprowadzamy w naszą wspólną rzeczywistość wiele nieprawidłowości, wiele zakłóceń. Żeby ją uzdrowić trzeba byłoby wpierw utemperować naszą świadomość tak, by dążyła ona do zrozumienia na czym naprawdę polega rzetelna współpraca przy budowaniu pięknej i przyjaznej całości. Zjednoczona świadomość ludzka mo-głaby tego dokonać. Ale zamiast tego, jak na razie, tylko walczymy i kolidujemy z systemem, który nas stworzył."[/i]


A czemu chcesz naprawiać coś skoro nie pamiętasz nic ze swej przeszłości?
A to, że Ziemie zaczniesz poprawiać z skąd możesz wiedzieć czy duchy obecnie powcielane nie zwieją? Skoro mogą :twisted:
A może budujecie tą całość w oparciu o swoją wiarę - a wiara w wróżki a stan faktyczny to dwie odmienne rzeczy :twisted:
Uważasz że zgodziłbym się zostać poprawiony w oparciu o umysł wariata pozostający w delirium :?: :lol:

Ja nie dam się poprawiać przez "wariackie argumenty", nie wiem jak Ty, lecz ja doskonale czuję swoją siłę i mierzę ją na zamiary. Tej siły nie tworzy mi wróżbiarstwo ni inne wymysły niespełnionych ludzi. Nie dam sobie wmówić, że czegoś nie pamiętam, czy nie mogę wiedzieć, wszystko można odkryć,
zanalizować, gdy się tego naprawdę chce i jest się pewnym swojej drogi. Ty mnie z niej też nie zepchniesz. :D


Wiem Droga "Danut" atakowałem kiedyś Wielkiego człowieka i moderatora (bo byłem w wielkim błędzie - soldado - przez astral i w formie "czarnej magii") i jeszcze kogoś również identycznie :twisted:
A tylko Wielki "soldado" mnie odebrał i jeszcze pouczył - co wziąłem jako nauka w siebie :!: A ty Droga Forumowiczko nic nie poczułaś :D Tylko widzisz i Widzisz Wielki Soldado (atak poszedł) :!: Wybaczcie - ale poszedł...i kiedy nie wróciło...znaczy się, żeśmy duchowo złączeni karmą... :cry:
Nie wolno takich rzeczy pisać :!: Nie wolno takich rzeczy robić ale Moderatorze - stało się i teraz pomóż mi to wycofać - pomóż to wycofać (to do człowieka "X" - to co nie wróciło i nie zostało odbite)! Pomóż mi "to" cofnąć :!: Chryste podaj mi to co to wycofa :!: Bo to co "poszło" (a możesz w to nie wierzyć - to u mnie (w moim rodzie) rzucano do 4 pokolenia w wstecz i "to" zawiązywało się karmą wokoło opętanego tą że karmą.
Rozumie, że jestem jeden :twisted: Ale mój ród tak wiąże :!: My takim rodem - rodem względem przeciwnym - rodem "X" :twisted: Obojętnie w co wierzą obecnie - jest ponad tą ich wiarę to co od pokoleń robi mój ród - a nie byłbym sobą gdybym po pytaniu lidera - kogo wybrała liderka? nie powiedział prawdy - Mnie :!:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 13:12 przez czarnyMag, łącznie zmieniany 1 raz
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Tzw. pytania forumowicza do innych forumowiczów

Postautor: danut » 28 lut 2018, 13:12

Nic Ci nie wybaczymy, osz :lol: przykład jak powyższy w rozpatrywaniu i ujawnienie kto chce zyskiwać na bezpodstawnym akcie serca i wybaczaniu. Atakowałeś mnie przebierając się za kobietę,bądź nią jesteś, bądź razem z nią działałeś. Ja nie czuję, a widzę, a na czarną magię mam ostry sierp. Wcale nie muszę Ci pisać jak się skończyła ta próba ataku Ty dobrze wiesz. :lol:
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości