Pytania na temat religii

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Pawełek » 03 wrz 2017, 11:58

Ryszard pisze:
Wg wielu dobro to ustawiczne modły, do Boga, do Świętych, do obrazów, do świętych dzieł spirytystycznych .
Jeszcze innym wystarcza "żyj i daj żyć innym" czytaj obojętność , bo i tak wszystkim nie pomogę ...
Gdy "przykazania" nie są po naszej myśli, wykreślamy nakazy i zakazy, mądrze uzasadniając, między innymi tym, że kiedyś ludzie byli głupsi bo nie mieli komputerów, lub coś w tym stylu ... (uważam, że było dokładnie odwrotnie)

łatwiej będzie gdy zamiast części zdania, przeczytamy całość.

"Wg wielu dobro to ustawiczne modły, do Boga, do Świętych, do obrazów, do świętych dzieł spirytystycznych."
To jest całe zdanie, bo się kończy kropką, a nie część.

Ryszard pisze:Dla protestantów świętą Księgą jest Biblia, dla katolików Papieże, obrazy, posągi, święci ... , dla spirytystów np Księga Mediów

Księga Duchów czy Mediów nie jest dla spirytystów świętą księgą. Co prawda jest ona pewną "biblią" (specjalnie w cudzysłowie) dla spirytystów, a to dlatego że zawiera niemal całą teorię filozofii spirytystycznej. Nie zmienia to faktu, że są to książki jak każde inne, które zawierają okładkę i określoną liczbę stron. Po prostu mogą dla nas mieć one większą wartość, niż inne książki.

Ryszard pisze:Zapytałem czym jest dobro, pytanie proste jednak odpowiedź już nie.

Jest wiele definicji dobra, dlatego jest trudno odpowiedzieć na to pytanie.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Ryszard » 03 wrz 2017, 12:02

Proszę spróbować określić swoją definicję dobra.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Pawełek » 03 wrz 2017, 12:55

Myślę, że najłatwiejszym sposobem na kierowanie się drogą dobra to po prostu spytać samego siebie zanim cokolwiek zrobimy drugiej osobie, czy chcielibyśmy by ona zrobiła to nam. Czyli nie czyń bliźniemu tego co Tobie nie miłe. Jeśli będziesz kierował się się tą zasadą to raczej nie powinieneś czynić więcej zła niż dobra wobec innych.

Jeśli nie wiemy od czego zacząć czynić dobro, to jest to chyba najprostszy sposób jak zacząć.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytania na temat religii

Postautor: OneNight » 03 wrz 2017, 16:19

czego nie da się powiedzieć o Palakach kaleczących niemiecki czy angielski, Polak nauczy się francuskiego i będzie mówił tak jak Francuz

Bzdury. Wystarczy, że polak pomieszka jakiś czas w Anglii i już się akcent przestawia. Tak samo w odwrotną strone. Ponadto, francuski jest o wiele trudniejszym językiem w mowie i piśmie niż szwabski, do którego PRAWIE nie trzeba żadnego akcentu.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Hansel » 18 lut 2020, 14:06

Polecam przeczytać tą debatę: https://www.oocities.org/humanizm_w_polsce/debata.htm

Rassel był ateistą zawodowym najbardziej znanym do czasów Dawkinsa ja kogoś takiego nigdy nie nazwę kimś dobrym.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pytania na temat religii

Postautor: danut » 18 lut 2020, 19:24

Hansel pisze:Polecam przeczytać tą debatę: https://www.oocities.org/humanizm_w_polsce/debata.htm

Rassel był ateistą zawodowym najbardziej znanym do czasów Dawkinsa ja kogoś takiego nigdy nie nazwę kimś dobrym.


"Boga nie ma bo nie, świat nie ma przyczyny, bo nie musi" :D - ale twórcze, prawda? :lol: I nie ma się co dziwić, bo tak się dzieje kiedy logikę się odrzuca a swoje ja uznaje się za mądre tak, że ono już logiki nawet nie potrzebuje, "to ja powiedziałem więc koniec debaty" "Trudność z tym argumentem polega na tym, że ja nie dopuszczam idei bytu koniecznego. Nie dopuszczam tego że istnieje jakikolwiek sens, ażeby nazywać inne byty zależnymi. Te zdania niczego nie oznaczają dla mnie. One mają znaczenie tylko w logice którą ja odrzucam"
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Hansel » 20 lut 2020, 16:52

danut pisze:
Hansel pisze:Polecam przeczytać tą debatę: https://www.oocities.org/humanizm_w_polsce/debata.htm

Rassel był ateistą zawodowym najbardziej znanym do czasów Dawkinsa ja kogoś takiego nigdy nie nazwę kimś dobrym.


"Boga nie ma bo nie, świat nie ma przyczyny, bo nie musi" :D - ale twórcze, prawda? :lol: I nie ma się co dziwić, bo tak się dzieje kiedy logikę się odrzuca a swoje ja uznaje się za mądre tak, że ono już logiki nawet nie potrzebuje, "to ja powiedziałem więc koniec debaty" "Trudność z tym argumentem polega na tym, że ja nie dopuszczam idei bytu koniecznego. Nie dopuszczam tego że istnieje jakikolwiek sens, ażeby nazywać inne byty zależnymi. Te zdania niczego nie oznaczają dla mnie. One mają znaczenie tylko w logice którą ja odrzucam"


Zgadzam się z tobą
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości