Pytania na temat religii

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Nikita » 27 sie 2017, 13:32

Ole dobrze mowisz... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pytania na temat religii

Postautor: 1Prawda1 » 27 sie 2017, 19:43

Każdy na tym forum jest w drodze do "pełnego" oświecenia.


Nie prawda. Nie ma czegoś takiego jak samo przez siebie doświadczanie. Widzę kolego, że zamknąłeś swoją wiedzę tylko na niektóre autorytety. Bez odbioru bo i tak tego nie zrozumiesz. Zbyt bardzo wiesz, że coś wiesz, aby pojmować wiedzę z tego poziomu i dyskutować o niej, bez wymądrzania się i zarzucania pych ;].

Mimo wszystko udanego dnia. :)

Oczywistość dla (już nie) wścibskich i szybkomyślących: W tym poście jest zawarta tajemnica świadcząca o należności takiego mówienia.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Ryszard » 27 sie 2017, 21:09

Pawełek pisze:
OneNight pisze:Panie mądralo, jakie ma pan wykształcenie i w czym? Ile języków obcych znasz?

OneNight, nie zawsze znajomość języków obcych czy posiadanie wykształcenia świadczy o inteligencji czy mądrości danej osoby... :) Ale zgodzę się, że nie raz to dobry wyznacznik ;)


Z takiego rozumowania, że Anglicy to idioci a tam skąd pochodzę to sami mędrcy.
Polskiego nauczyłem się mając 11 lat , już po roku pobytu w Polsce.
Dodam jeszcze nauczyłem się mówić bez akcentu , czego nie da się powiedzieć o Palakach kaleczących niemiecki czy angielski, Polak nauczy się francuskiego i będzie mówił tak jak Francuz, jednak nigdy jak Anglik czy Niemiec.
Skąd w nim tyle kompleksów , jakże typowych dla Polaków ?
Dodam także, że nie każdy kto "zaliczył" uniwersytet to gamoń, znam wielu którym to nie wystarczało, znam także wielu którzy na takim wykształceniu poprzestali.
Znam naprawdę wielu ludzi z wielu środowisk, choćby z racji stanowisk jakie pełniłem, a także z bycia nadal sensei kyokushin.
Nigdy nie segregowałem ludzi, było jedno pytanie, "jesteś z milicji?", a później "jesteś z policji"?, tylko to dyskwalifikowało kandydata, na jakieś stanowisko czy uczestnictwo w zajęciach.
będę tutaj zaglądał dotąd aż mnie wywalicie, szukając sensownych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, jest jakieś [b]tam , jest jakieś gdzieś oraz czy istnieje coś takiego jak nieśmiertelna dusza[/b]
Nie wiarę , nie cytowanie "wieszczów" spirytyzmu a choćby najmniejszy dowód !!!!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Pytania na temat religii

Postautor: cthulhu87 » 27 sie 2017, 21:24

Ryszard pisze:Nie wiarę , nie cytowanie "wieszczów" spirytyzmu a choćby najmniejszy dowód !!!!


Przekonuje Cię coś takiego?

http://spirytysta.blogspot.com/2015/11/ ... iczku.html

Jako historyk mogę znaleźć Ci setki takich historii, poświadczonych przez poważnych badaczy, którzy poświęcili życie na badanie fenomenów parapsychicznych.
Ale nie jestem w stanie napisać Ci, że Twoja mama chce Ci przekazać to i tamto... że 10 lat temu przechodziła taką i taką ulicą i miała w kieszeni to i tamto, a Ty to pamiętasz i powiesz: O tak, właśnie tak było! To jest dowód!".

Nie umiem Ci pomóc tak, jakbyś chciał, ale życzę Ci jak najlepiej. Mam nadzieję, że poukładasz się jakoś ze swoim bólem. Śmierć bliskiej osoby to zawsze straszny ból, ale warto myśleć przy tym o rzeczach, na które masz wpływ i co możesz jeszcze zrobić, a nie tylko o tym, czego już nie zmienisz.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pytania na temat religii

Postautor: czarnyMag » 27 sie 2017, 22:56

Ryszard pisze:Nie wiemy jak powstał świat, nie wiemy skąd się wzięło życie , co za tym idzie i my.
Dlatego potrzebna jest wiara w Boga który wszystko zaprojektował i w końcu stworzył.


A po co ci te informacje? Potrzebne ci to do szczęścia?

Ryszard pisze:Czym jest dobro ?

Dobro według mnie to nie dzielenie niczego i nikogo na dobro i zło bo jest tylko dobro. Zło to bunt dobra :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Ryszard » 01 wrz 2017, 19:49

czarnyMag pisze:
Ryszard pisze:Czym jest dobro ?



Dobro według mnie to nie dzielenie niczego i nikogo na dobro i zło bo jest tylko dobro. Zło to bunt dobra


Raczej odwrotnie, jeżeli już.

Wg wielu dobro to ustawiczne modły, do Boga, do Świętych, do obrazów, do świętych dzieł spirytystycznych .
Jeszcze innym wystarcza "żyj i daj żyć innym" czytaj obojętność , bo i tak wszystkim nie pomogę ...
Gdy "przykazania" nie są po naszej myśli, wykreślamy nakazy i zakazy, mądrze uzasadniając, między innymi tym, że kiedyś ludzie byli głupsi bo nie mieli komputerów, lub coś w tym stylu ... (uważam, że było dokładnie odwrotnie)

Pytanie jest najbardziej zasadne , jak widzę odpowiedź zbyt trudna do zdefiniowania .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Pawełek » 02 wrz 2017, 13:33

Ryszard pisze:Wg wielu dobro to ustawiczne modły, [...], do świętych dzieł spirytystycznych .

Hola hola... Skąd Ryszardzie wziąłeś takie rewelacje? I jakich świętych?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytania na temat religii

Postautor: czarnyMag » 03 wrz 2017, 02:47

Ryszard pisze:
czarnyMag pisze:
Ryszard pisze:Pytanie jest najbardziej zasadne , jak widzę odpowiedź zbyt trudna do zdefiniowania .


A Ty jesteś duchem który jest dobry?
Gdy się już ocenisz to jeszcze napisz czy uważasz, że Szatan jest zły i uzasadnij to :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Ryszard » 03 wrz 2017, 11:19

Ryszard pisze:Pytanie jest najbardziej zasadne , jak widzę odpowiedź zbyt trudna do zdefiniowania .

A Ty jesteś duchem który jest dobry?

Gdy się już ocenisz to jeszcze napisz czy uważasz, że Szatan jest zły i uzasadnij to


Nie jestem dobry i nie wierzę w szatana, jednak nie uzyskałem odpowiedzi .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Pytania na temat religii

Postautor: Ryszard » 03 wrz 2017, 11:36

Pawełek pisze:
Ryszard pisze:Wg wielu dobro to ustawiczne modły, [...], do świętych dzieł spirytystycznych .

Hola hola... Skąd Ryszardzie wziąłeś takie rewelacje? I jakich świętych?


Wg wielu dobro to ustawiczne modły, do Boga, do Świętych, do obrazów, do świętych dzieł spirytystycznych .
Jeszcze innym wystarcza "żyj i daj żyć innym" czytaj obojętność , bo i tak wszystkim nie pomogę ...
Gdy "przykazania" nie są po naszej myśli, wykreślamy nakazy i zakazy, mądrze uzasadniając, między innymi tym, że kiedyś ludzie byli głupsi bo nie mieli komputerów, lub coś w tym stylu ... (uważam, że było dokładnie odwrotnie)


łatwiej będzie gdy zamiast części zdania, przeczytamy całość.
Dla protestantów świętą Księgą jest Biblia, dla katolików Papieże, obrazy, posągi, święci ... , dla spirytystów np Księga Mediów

Zapytałem czym jest dobro, pytanie proste jednak odpowiedź już nie.
Byłby z Ciebie niezły polityk, Pawełku.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości