Pan Roman Nacht

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: juniperus » 10 sty 2018, 10:10

Dałaś mi kopa na rozruch :D Widać tego trzeba mi było, by tu wrócić. Ja także się cieszę.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: anima » 10 sty 2018, 10:47

Juniperus, ja również bardzo się ciesze, ze tu wróciłaś :D
Awatar użytkownika
anima
 
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2015, 16:04

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: cthulhu87 » 10 sty 2018, 12:36

juniperus pisze:Dałaś mi kopa na rozruch :D Widać tego trzeba mi było, by tu wrócić. Ja także się cieszę.


Fajnie, że jesteś :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: jario » 10 sty 2018, 19:34

gdzie sie podziewalas;)?Witaj spowrotem Iza :)
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Krzysztoff » 16 sty 2018, 20:41

Cześć Iza , Miło Cię słyszeć po długim czasie :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Mirek » 31 sty 2018, 11:39

„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pan Roman Nacht

Postautor: Ivo700 » 03 maja 2019, 21:39

Rzadko się ostatnio udzielam tu na Forum Spirytystycznym, jednak co do Romana Nachta hmm ...szczery człowiek, może trochę pomieszany - zauważyłem że ma poglądy zaczęrpnięte od Lectorium Roscicrucianum - Gnostyczna Szkoła Złotego Różokrzyża, oraz od Ezoterycznego wyznania Chrześcijańskiego

ŻYCIE UNIWERSALNE - założony ruch przez Prorokinie Gabriele .

Z tym że z tą różnicą że NACHT dodał tu postać Diabła - Satana jak ją nazywa, nadmieniam że ani Lectorium, ani Życie Uniwersalne - nie wierzą w osobowego Szatana jak Nacht .

Na wiele spraw ma trafne spostrzeżenia, ale nie ma wiedzy na temat Islamu, Spirytyzmu, Judaizmu, i innych religii - trochę płytko je rozumie moim zdaniem .

To co mówi że Bóg jest Energią, Światłem, o karmie i reinkarnacji, że jesteśmy kosmicznymi duchami w ciele - to są nauki Lectorium i Życia Uniwersalnego to żadne jego spostrzeżenia, nawet w jednym wykładzie na YouTube wspominał coś o Życiu Uniwersalnym i prorokini Gabrieli .

Myślę że Nacht pozbierał pewne poglądy z tych wyznań ruchów i dodał pewne swoje przemyślenia . Jest w tym szczery - ale zauważam że jego sympatycy są na jego punkcie ''lekko zafiksowani '' i nie dopuszczają możliwości że Nacht się może mylić w pewnych sprawach . Robią co niektórzy z niego ''KULT ''

Trochę to niebezpieczne jak dla mnie, na pewne tematy mówi ciekawie i z pewnymi jego pogladami owszem i ja się zgadzam, ale jednak patrzę na jego osobę i poglądy z rozsądkiem i z dystansem i osobiście -- nie wierzę w jakiegoś SATANE - a w istoty duchowe które mogą być opóźnione w rozwoju [demoniczne byty], ale nie wierzę że jakiś SATAN się zbuntował przeciw Bogu - Ojcu - jak dla mnie to mitologia i przesąd i DUALISTYCZNE MYŚLENIE doktryn ortodoksyjno Chrześcijańskich .

Budda nauczał że wierzenia w Osobowego Boga, Szatana to Iluzja i dualizm, Judaizm, Chrystianizm, Islam, Zoroastryzm - to dualistyczne religie wiary .

Jezus też był dualistą i wierzył w Szatana osobowego - dlatego ani nauka Mojżesza, ani Jezusa [choć był Jezus moim zdaniem najbardziej rozwinięty duchowo z nich z tych Proroków z tradycji Abrahamicznych ] ,ani nauka Mahometa - nie przekonuje mnie żebym był uczniem tych Nauczycieli Duchowych / owszem pewne ich idee są OK ale już nie wszystko .

Dlatego Nacht, to dualista i Monoteista owszem ma prawo do takich wierzeń .

Bardziej mnie inspiruje TEOZOFIA, Buddyzm - ZEN, Advaita Vedanta - czyli Duchowość wywodząca się z Duchowości Indyjskiej - Wedyjskiej z pewnymi modyfikacjami .
pozdr
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości