Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Ryszard » 21 wrz 2017, 20:31

Jestem załamany, potrzebuje wsparcia, pomocy, nie litości.
Chciałbym wierzyć, a nie potrafię.
Chciałbym zrozumieć sens życia, także nie potrafię.
Jestem stary co nie znaczy głupi.
Motam się :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Nikita » 22 wrz 2017, 09:55

no cóż jesteśmy tylko ludźmi i jedziemy na tym samym wózku..nikt z nas nie zna gotowej odpowiedzi...możemy mieć tylko nadzieje na to, że jakiś sens życie ma...i patrząc na ten uporządkowany świat chce się wierzyć, że ktoś za tym porządkiem we wszechświecie stoi...jakaś rozumna i pełna miłości istota...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: czarnyMag » 24 wrz 2017, 01:13

Krzysztoff pisze:
fruwla pisze:Ewangelia Sw. Jana 1 " Na poczatku bylo slowo "
Slowo to mysl wypowiedziana.


"
1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2. "


Mowa o Słowie, którym Bóg posłużył się do tworzenia. Moim zdaniem Słowo (z dużej) to siła twórcza Boga.


Nigdy tego wierszyka nie rozumiałem! Na początku było "słowo" czy Bóg? Słowo same z siebie nie mogło być bez strun głosowych które je wypowiedziały! To tak jak z tym wężem który gadał do Ewy - wąż nie gada! Za drzewem ktoś musiał stać!
A skoro "słowo było u Boga to znaczy że na początku był Bóg który wyartykułował słowo!
A to "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" to rozumie tak, że Bóg musiał wypowiedzieć słowo by się "stało" bo myśl była nieskuteczna :lol: Czyli bełkot!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: czarnyMag » 24 wrz 2017, 01:20

Ryszard pisze:Jestem załamany, potrzebuje wsparcia, pomocy, nie litości.
Chciałbym wierzyć, a nie potrafię.
Chciałbym zrozumieć sens życia, także nie potrafię.
Jestem stary co nie znaczy głupi.
Motam się :(


Teraz po 23 września to już będzie z górki. Albo podniosą ci się wibracje (musisz myśleć "mogę" "potrafię" "zrozumie" i nie dopuszczać do siebie zwątpienia bo myśl jest twórcza!) albo oszalejemy :lol: (śmieję się oczywiście z sytuacji - nie z Ciebie)!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 24 wrz 2017, 12:53

Czarny magu ośmieszycielu tego czego nie pojmujesz. Boska siła twórcza to fizyka, nauka ją obecnie odkrywa, a Słowo to obecnie rozbita rzeczywistość na cząstki kwantowe, a kwant to nośnik informacji, przez nie są przenoszone oddziaływania, przez nie się wszystko dzieje i łączy w logiczny sposób.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Nikita » 24 wrz 2017, 13:00

Bog to Matematyka.... ;) mowia matematycy....Jak dla mnie Bog to Natura...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 24 wrz 2017, 13:05

I można tak powiedzieć, że natura, właśnie odgadywanie praw natury prowadzi nas do Boga. To jest rzeczywistość. A nie jakiś posąg decyzyjny, jakaś jednostka tej natury nie mająca wiele do powiedzenia a chcąca się Bogiem nazwać.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Xsenia » 25 wrz 2017, 22:01

Ryszard pisze:Jestem załamany, potrzebuje wsparcia, pomocy, nie litości.
Chciałbym wierzyć, a nie potrafię.
Chciałbym zrozumieć sens życia, także nie potrafię.
Jestem stary co nie znaczy głupi.

To tylko znaczy, że przewartościowujesz sobie poglądy. Spokojnie. Przeanalizuj sobie po kolei wszystko i sam zobaczysz, że wszystko sie samo ułoży. Powolutku i do przodu. Nic na siłę i nic na chybcika. U mnie to trwało dobre 2 lata, jak nie dłużej :).

czarnyMag pisze:Nigdy tego wierszyka nie rozumiałem! Na początku było "słowo" czy Bóg? Słowo same z siebie nie mogło być bez strun głosowych które je wypowiedziały! To tak jak z tym wężem który gadał do Ewy - wąż nie gada! Za drzewem ktoś musiał stać!
A skoro "słowo było u Boga to znaczy że na początku był Bóg który wyartykułował słowo!
A to "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" to rozumie tak, że Bóg musiał wypowiedzieć słowo by się "stało" bo myśl była nieskuteczna Czyli bełkot!


danut pisze:kwant to nośnik informacji

Tu zgodzę sie z Danut. Wziąwszy pod uwagę, że Biblia to jedna wielka bajka, to jednak jest tam parę prawd przekazanych w postaci metafor i przenośni. "na początku było słowo" oznacza tylko tyle, że na początku była Informacja, z której wszystko powstało. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Nikita » 26 wrz 2017, 08:11

Prof. Sedlak kiedyś napisał, że na początku było Światło...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 26 wrz 2017, 09:25

Nikita pisze:Prof. Sedlak kiedys napisal, ze na poczatku bylo Swiatlo...

No tak, Prof. Sedlak był nie tylko duchownym, bo przede wszystkim naukowcem. Nie tylko tak napisał, lecz stworzył całą naukową hipotezę rozpowszechnianą w świecie o elektromagnetycznej naturze życia. "Procesy życiowe zachodzą na poziomie kwantowym dzięki sprężeniom reakcji chemicznych z procesami elektronicznymi w środowisku" A półprzewodnikami są białka, W książce "Na początku było światło" pisze, że przed powstaniem świata istniała nieskończona próżnia. Zatem mamy i słowo i światło, bo to fotony światła roznoszą informacje. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości