Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Ryszard » 19 wrz 2017, 23:50

danut pisze:"stół stół jest martwy, jednak jak wszystko,się porusza ale czy myśli ?" - Sam napisałeś, że stół jest martwy, to jak może mieć świadomość I JAK MOŻE SIĘ SAM PORUSZAĆ? Stół jest wykonany ludzką ręką i mechanicznie, choć co prawda z surowca materii żywej jak np. drzewo i tu masz rozwiązany problem drzewo kiedyś żyło i po swojej śmierci zachowało swoją strukturę, ale martwa struktura jest już wyłączona z SIECI.


Na najmniejszym poziomie wszystko jest w ruchu, zarówno stół jak i my, wszystko co znamy składa się z tych samych cząsteczek.
Tak mało wiemy Danusiu :( tak mało
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Ryszard » 19 wrz 2017, 23:58

danut pisze:
Ryszard pisze:Wiemy tylko o tym co możemy zbadać, przecież większości świata nie widzimy, mówimy pustka, nie ma nic, wszystko składa sie z niczego.
Stół i my składamy się z tych samych cząstek, stół jest martwy, jednak jak wszystko,się porusza ale czy myśli ?
Mimo to wiemy ,ze jest coś czego nie widzimy, w dodatku tego czegoś jest więcej .
Teorii jest bezliku o wiele więcej niż wierzeń .

Tylko wiara "wyjaśnia" wszystko, kto kreuje świat, nas i wszystko co nas otacza.
Jednak ludzie chcą wiedzieć, podobnie jak ja.

To nie ma innego wyjścia niż rzucić Cię na ocean doświadczeń osobistych - wtedy będziesz wiedział. Mnie rzucano na taki już od dzieciństwa, sprawdziłam i dowiedziałam się. Dotknęłam tego o czym piszę. Dotknęłam tego co nauka na najmniejszych cząstkach bada i dochodzi do wniosków, które jak najbardziej mają odzwierciedlenie w skali moich doświadczeń, a ja nie jestem fotonem :D Istnieje porządek i w rzeczach najmniejszych odzwierciedla się cały kosmos i wcale nie trzeba go w całości ujrzeć i zmieścić w dłonie, nie ma dla niego innych oderwanych od tej cząsteczki praw. A teoria naukowa to nie jest to samo co czyjś pogląd, hipoteza. Sprawdź karl Popper w "Logice odkrycia naukowego" dokładnie określa to co można nazwać teorią naukową.


Korzystam z wielu źródeł.
"Jesteśmy zbudowani z pustki" że zacytuję.
Zazdroszczę spirytystom ich wiara wyjaśnia wszystko, nie muszą myśleć, powtórzę raz jeszcze, wiara wyjaśnia wszystko.
Ja chcę wiedzieć a nie wierzyć !!!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 20 wrz 2017, 06:42

Ryszardzie kogo Ty cytujesz tu - "Jesteśmy zbudowani z pustki" ? ja na pewno czegoś takiego nie napisałam, oraz gdzie i w którym miejscu piszę o wierze? Post skierowałeś do mnie, zatem pytam.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Ryszard » 20 wrz 2017, 09:58

danut pisze:Ryszardzie kogo Ty cytujesz tu - "Jesteśmy zbudowani z pustki" ? ja na pewno czegoś takiego nie napisałam, oraz gdzie i w którym miejscu piszę o wierze? Post skierowałeś do mnie, zatem pytam.


Cytat jest zaczerpnięty wykładu o teorii kwantów.
Co do wiary to moje słowa i przemyślenia.
Wiara ułatwia życie, z tym każdy musi się zgodzić, zresztą pewnie po to powstały różne wierzenia.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 20 wrz 2017, 12:59

Ryszard pisze:
danut pisze:Ryszardzie kogo Ty cytujesz tu - "Jesteśmy zbudowani z pustki" ? ja na pewno czegoś takiego nie napisałam, oraz gdzie i w którym miejscu piszę o wierze? Post skierowałeś do mnie, zatem pytam.


Cytat jest zaczerpnięty wykładu o teorii kwantów.
Co do wiary to moje słowa i przemyślenia.
Wiara ułatwia życie, z tym każdy musi się zgodzić, zresztą pewnie po to powstały różne wierzenia.

A tak przepraszam, nie zrozumieliśmy się, bo pisaliśmy o tej świadomości i pomyślałam o jej pustce, a przecież wszystko jest bardzo logiczne i aż
naszpikowane informacją, złożone z informacji. W Tej teorii kwantów chodzi o materię w dawnym rozumieniu, taki mocny budulec i po rozbiciu atomu okazało się, że tak naprawdę 99,9% w strukturze atomu zajmuje pusta przestrzeń, czyli nic nie jest aż tak prawdziwe jak nam się wydawało :D Jesteśmy bardziej holograficznym obrazem, a cały wszechświat opiera się właściwie na holograficznych zasadach tworzenia'.

Na dobra sprawę jeśli chodzi o wiarę w takim ujęciu to i naukę mozna tak nazwać - nauka wierzy temu co jest logiczne. Tak każdy w coś wierzy. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Ryszard » 20 wrz 2017, 15:47

Właśnie, przykro mi, ze nie wyrażam się dosyć jasno.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 20 wrz 2017, 15:57

Nie szkodzi, już zrozumiałam o co Ci chodziło. Niestety te tematy wymuszają na nas bardzo obszernego tłumaczenia każdej myśli, bo nie są tak popularnie znane, by obejmować je skrótami. Ja sama nie raz tak napiszę na szybko myśląc, ze ludzie to zrozumieją tak jak ja mam w zamyśle daną rzecz przedstawić i potem okazuje się, że jednak jest inaczej odebrane. Temat wymaga cierpliwego tłumaczenia, bo jest nowy i ogółowi nieznany.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Ryszard » 20 wrz 2017, 19:56

danut pisze:Nie szkodzi, już zrozumiałam o co Ci chodziło. Niestety te tematy wymuszają na nas bardzo obszernego tłumaczenia każdej myśli, bo nie są tak popularnie znane, by obejmować je skrótami. Ja sama nie raz tak napiszę na szybko myśląc, ze ludzie to zrozumieją tak jak ja mam w zamyśle daną rzecz przedstawić i potem okazuje się, że jednak jest inaczej odebrane. Temat wymaga cierpliwego tłumaczenia, bo jest nowy i ogółowi nieznany.


Odpowiedź była skierowana do Ciebie, jesteśmy na forum ludzi wierzących w jedyną słuszną nie podlegającą dyskusji wiarą.
Kiedyś i ja wierzyłem, jednocześnie zawsze szukałem naukowych dowodów ...
Jednak najlepszym i najważniejszym dowodem byłoby własne doświadczenie.
Energia z której się składamy nie ginie po naszej śmierci, czy zamienia się w przysłowiowy stół ?
Jakże lekko tym co wierzą , zazdroszczę szczerze !!!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: danut » 20 wrz 2017, 21:04

Ja tam podejmuje dyskusję z tymi dogmatami :) i nie uważam, żeby spirytyzm był na takim poziomie, że wszystko co głosi jest jedynie słuszne. To zdanie o rzuceniu Cię na ocean osobistych doświadczeń wygłosiłam jak przepowiednię dla Ciebie, proszę opisuj wszystko co Ci się przydarzy w najbliższych dniach- zobaczymy :) Pytasz :"Energia z której się składamy nie ginie po naszej śmierci, czy zamienia się w przysłowiowy stół ?" - Nie składamy się z żadnej energii, energia to zdolność wykonywania pracy( jakie Ty strony czytasz? Bo na takie herezje trafiałam u ezoteryków?) Energia to stan, może ona go zmieniać ale nie może być niszczona ani tworzona, a wytwarzanie(potocznie energii) znaczy tyle co zamiana energii np. cieplnej w elektryczną w elektrowniach. Nie składamy się z energii, energia jest potrzebna do podtrzymania naszego istnienia a żyjąc i działając i my zamieniamy ją na inne. Opisując energię opisujemy zmiany i oddziaływanie pól, cząstek, obiektów, itp. Widzisz śmierć i stół i na tej podstawie mogę wytłumaczyć też ezoterykom jak bardzo się mylą przyjmując jakieś energie za dusze, duchy, ciała mentalne itp. WPRAWDZIE ZAWSZE JAKAŚ ENERGIA BĘDZIE POTRZEBNA do zabrania stąd świadomości, która się składa z kubitów informacji i teleportowano już takie kubity laboratoryjnie, a nawet cząstkę z pustyni Gobi na ziemską orbitę http://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/uda ... 56776.html i wiesz co się okazało jeszcze przy tym? Wcale nie przenoszono jak w filmach s-f cząstki z jednego fizycznego miejsca do innego, a tylko całość informacji o niej i to wystarczyło by pojawiła się w drugim miejscu taka sama cząstka, więc zaobserwowano ją w dwóch miejscach jednocześnie. A pamiętasz tę głupią koncepcję z ubiegłego wieku, gdzie chciano rozbijać obiekt na atomy a potem go składać w drugim miejscu? Takie mieli kiedyś ludzie wizje teleportacji. A jeśli chodzi o ten stół i procesy, zamiany energii tylko w obszarze naszej przestrzeni. Pisałam wyżej, że stół jest martwy i ludzkie ciało bez ducha tez jest martwe i co z tym fantem zrobić? No przecież nauka doskonale opisuje i wie co wtedy zachodzi, a więc środowisko nadal na te martwe obiekty oddziałuje, choć one same już nie mogą wpływać na to działanie. Zachodzą tylko procesy I zamiany energii zachodzące dzięki tym procesom, oraz długotrwałe na martwy obiekt oddziaływania, które zamienią jedno i drugie w proch, towarzysza temu gazy, przez procesy gnilne i wszystko możesz znaleźć i poczytać, nawet o świetle pojawiającym się przy tych procesach, czyli o świecących gazach podobnie jak na torfowiskach i bagnach. Tu świetne jest to powiedzenie do ludzi- "Z prochu powstałeś( bo jakże malutko materii ma w sobie atom(co pisaliśmy wyżej) i w proch się obrócisz", jak wszystko inne co żyło kiedyś. Nie ma mowy o jakichś dziwnych twoich pomysłach jak zamiany martwego człowieka w stół - gdyż wszystkie informacje o danym człowieku zostały zabrane a i on jako martwe ciało żadnych już informacji nie przetwarza i nie wysyła ich, a to przecież one tworzą nas a nie proch.( Za pewne zrywa łączność z Emiterem życia i śmierci nie znajdującym się w tym naszym świecie).
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Z kim/czym mamy możliwość kontaktu - nasze opinie

Postautor: Nikita » 21 wrz 2017, 07:47

Ryszard tu nie ma nikogo kto wierzy w jedyną słuszną wiarę...tu jest wolność...jest oczywiście kierunek spirytystyczny ale nikt nikogo do niczego nie zmusza....czujesz się do czegokolwiek zmuszony?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości