Byty gnomiczne

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Byty gnomiczne

Postautor: juniperus » 09 sty 2018, 12:03

Wedle mojej wiedzy nasz duch od początku stworzony był jako duch człowieczy, nie przechodził przez stany od kamienia, poprzez roślinę do człowieka, a przyroda posiada coś w rodzaju ducha zbiorowego, ponieważ jest dziełem boskiej energii i również w niej żyje. I ze względu na ten fakt człowiek powinien traktować przyrodę jak swojego brata (siostrę). Na człowieka wpływ mają zatem zarówno byty duchowe (inni ludzie, duchy, przedstawiciele hierarchii sił światłości i ciemności czyli opiekunowie, demony, kapturowce itd), ale i siły przyrody , wraz z ich przedstawicielami (żywioły, zwierzęta, istoty), jak również energie (związane np. z sytuacją).
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Byty gnomiczne

Postautor: czarnyMag » 09 sty 2018, 14:00

juniperus pisze:Wedle mojej wiedzy nasz duch od początku stworzony był jako duch człowieczy, nie przechodził przez stany od kamienia, poprzez roślinę do człowieka, a przyroda posiada coś w rodzaju ducha zbiorowego, ponieważ jest dziełem boskiej energii i również w niej żyje. I ze względu na ten fakt człowiek powinien traktować przyrodę jak swojego brata (siostrę). Na człowieka wpływ mają zatem zarówno byty duchowe (inni ludzie, duchy, przedstawiciele hierarchii sił światłości i ciemności czyli opiekunowie, demony, kapturowce itd), ale i siły przyrody , wraz z ich przedstawicielami (żywioły, zwierzęta, istoty), jak również energie (związane np. z sytuacją).


Nie twierdzę, że "juniperus" się myli co do duszy stworzonej tylko na Ziemię" ale twierdzę, że ja na Ziemię przyszedłem z innej niż Ziemia planety :!: Być może przyszedłem tu jako duch wcielany ale nie jak Ona od samego swego początku "tu" przeznaczony.
A być może "juniperus" nic z poza Ziemi nie pamięta.
I mi to lotto jak jest - tylko, że ja nie przyszedłem na Ziemię wprost od Stwórcy lecz z planety którą pamiętam i z którą się identyfikuję (mam ją po prostu w sercu i choć ona pozostała w rozdzieleniu zawsze będzie w mym sercu) :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Byty gnomiczne

Postautor: juniperus » 10 sty 2018, 06:30

czarnyMagu, ależ ja nie napisałam, że wcielamy się tylko na Ziemi :D, ponieważ planet, wymiarów, wszechświatów i płaszczyzn jako miejsca wcieleń jest mnóstwo. Ziemia jest więc jednym z wielu kolejnych, jakie odwiedzamy. Być może nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, ponieważ nie doprecyzowałam pojęcia "duch człowieczy". W tym ujęciu duchem nazywam tego, który ma możliwość wcielania się w powłoki materialne np. na takich planetach jak Ziemia.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Byty gnomiczne

Postautor: Pablo diaz » 10 sty 2018, 14:35

Hansel pisze:Chciałem tutaj spytać czy miały by być zdaniem teozofów ,,byty gnomiczne,,?

,,Zwolennicy istnienia bytów gnomicznych twierdzą, iż to one, a nie duchy zmarłych, pojawiają się podczas seansów.,,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spirytyzm


Kwestia duchów (rudymentarnych) bardzo niskich,które są w tranzycie ku człowieczeństwu jest zwykłą uniwersalną ewolucją.
Wielkie doktryny kulturowe jak teozofia Olcota i Bławatskiej oraz magiczne i primitywne religie jak np. afro brazylyjskie przykałdają wielką uwagę w tej dziedzinie do podstawowych manifestacji,które mogą być tylko badane poprzez jasnowidzenie.
Ponieważ ta forma badawcza jest bardzo nieścisła i błędna w interpretacji,spirytyzm w badaniach jakie prowadzi
zainteresowany jest głównie manifestacją Duchów Wyższych,ponieważ dają możliwość potwierdzenia faktów,które
wykorzystywane są dla dobra ludzkości ich ewolucji.

Pewnego razu duch Andre Luiz odwiedził kolonie o niskiej wibracji.Został on poinformowany o tysiącach stworzeń,które dedykowały się w służbie natury.W skali ewolucji byli pomiędzy zwierzętami a fazą hominalną.Wielu ezoteryków twierdzi,że istoty te są lepsze od człowieka ,w przeciwieństwie od konceptów i wiedzy spirytystycznej,
gdzie gnomy,elfy ,skrzaty itd są istotami ,których rozumowanie jest fragmentaryczne,proste o rozumowaniu człowieka primitywnego.

537. Starożytna mitologia opiera siê na spirytystycznych ideach —
z tą tylko różnicą, że Duchy wystêpują tam jako bogowie oraz posiadają
odpowiednie atrybuty; na tej zasadzie jedne zajmują siê wiatrami,
inne burzą, a jeszcze inne odpowiadają za wzrost roślin itp.; czy wierzenia
te mają jakieś uzasadnienie?

„Pod pewnym wzglêdem tak; jednak są jeszcze bardzo dalekie od
prawdy”.
— Czy w związku z tym mogą istnieć Duchy zamieszkujące wnêtrze
Ziemi, które odpowiadają za zjawiska geologiczne?
„Duchy nie zamieszkują dosłownie w Ziemi, lecz sa odpowiedzialne
i kierują tymi zjawiskami w miarę ich zdolności. Pewnego dnia uzyskacie
wytłumaczenie wszystkich tych zjawisk i lepiej to zrozumiecie.

Byty gnomiczne należą do grupy duchów z klasy dziewiątej :

103. Klasa dziewiąta. DUCHY LEKKOMYŚLNE — są niewykszta
łcone, skłonne do oszustw, niekonsekwentne i szyderczo nastawione.
Wtrącają siê do wszystkiego, na wszystko mają gotową odpowied
ź, zupełnie nie przejmując siê prawdą. Zabawiają siê, dostarczając
mało ważnych zmartwieñ i niewielkich radości, spiêtrzając przeszkody
na ludzkiej drodze, wprowadzając w błąd swymi kłamstwami i żartami.
Do klasy tej należą Duchy popularnie nazywane skrzatami, gnomami,
chochlikami. Podlegają Duchom wyższym, które dają im zajêcie — tak
jak my korzystamy z pracy służących.
W komunikacji z ludźmi ich wypowiedzi są zwykle dowcipne
i żartobliwe, lecz prawie zawsze pozbawione głębszych treści; w lot
Duchy podchwytują wszelkie dziwactwa i śmieszne przywary ludzi, by
uszczypliwie i sarkastycznie wydobyć je na światło dzienne. Jeśli
przybierają wymyślne imiona, to czynią to zwykle raczej dla zabawy,
niż ze złośliwości.
Ksiega Duchów Allan Kardec


Jezus mając władzę nad wszystkimi duchami ,rozkazując wichrowi i wzburzonej fali,aby uspokoiły się ,tak naprawdę kierował się do duchów natury,które to wpłynęły na procesy atmosferyczne.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Byty gnomiczne

Postautor: Pablo diaz » 10 sty 2018, 15:06

W światach wyższych pewna grupa duchów (nie dysponuje odpowiednią wiedzą,aby określić stadium tych duchów,ponieważ każda planeta regulowana jest przez system jaki tam panuje) inkarnuje w ciała zwierząt ,które to służą człowiekowi.

Allan Kardec zadał pytanie Bernardowi Palissemu był to słynny ceramik z XVI wieku ,którego Duch w XIX mieszkał na Jowiszu.

51.Powiedziano nam,że zwierzęta są oddanymi pomocnikami ,które wykonują prace materialne,budują domy itd.
Czy to prawda?

Odp.Tak,człowiek nie poniża się więcej ,aby być sługą innych.

http://spirytzm.blogspot.com/2016/07/op ... rnard.html
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Byty gnomiczne

Postautor: Pablo diaz » 10 sty 2018, 16:37

O elementalach -spojrzenie spirytystyczne.

Forma tych istot jest bardzo zróżnicowana, ale prawie zawsze zbliżona do formy ludzkiej. Twarz jest mało widoczna,
prawie zawsze zamazana przez energetyczną, barwną poświatę, która ją otacza. Centra Sił-czakramy
w ludziach są oddzielone w elementalach złączona, tworząc ogólny rdzeń z którego płyną niezliczone prądy i
fale kolorowych energii ubierając się w kształty skrzydeł, ramion, głowy...
Naturalne postacie elementarne tworzą niezliczone zgrupowania zawierające istotę życia, zasadniczo instynktowne
począwszy od mikroorganizmów, niezwykle krótki czas, aż duchów zwanych naturą, zgrupowanych w Królestwach pod
nazwami Gnomy (żywioł ziemi), Sylfy żywioł (powietrza), Ondinas (żywioły wody) i salamandry (żywiołaków ognia)
Gnomy pielęgnują lasy - mrożne regiony, chronią zwierzęta i zjawiska naturalne- występują pod nadzorem Duchów Wyższych
Ondinas, dbają o morza - o wody i zjawiska naturalne związane z wodami.
Silfy- wiatry, huragany,Salamandry, wszystko, co związane jest z naturalnymi zjawiskami związanymi z ogniem.

Duch Vianna de Carvalho, psychografia Divaldo Pereira Franco
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości