Byty gnomiczne

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Byty gnomiczne

Postautor: Hansel » 03 lis 2017, 14:02

Chciałem tutaj spytać czy miały by być zdaniem teozofów ,,byty gnomiczne,,?

,,Zwolennicy istnienia bytów gnomicznych twierdzą, iż to one, a nie duchy zmarłych, pojawiają się podczas seansów.,,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spirytyzm
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Byty gnomiczne

Postautor: cthulhu87 » 08 lis 2017, 09:15

Wydaje mi się, że inspiracją do wiary w "byty gnomiczne" są jakieś istoty z mitologii Hindusów, ale najlepiej jak zapytasz samych teozofów :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Byty gnomiczne

Postautor: danut » 08 lis 2017, 21:19

Są to istoty z mitologii, także Słowian, ale nie o to chodzi. Widzę poważny błąd w zacytowanym zdaniu :)

Jeśli ci zwolennicy mieszają pojęcia świadomości przyrody wraz z zwierzętami ze świadomościami ludzi, to nie wiedzą o czym piszą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Byty gnomiczne

Postautor: czarnyMag » 13 lis 2017, 15:24

Tak oczywiście tzw. byty gnomiczne to bajki :lol: A teraz drogi wcielony opisz ducha którego masz w swym ciele :!: :lol: :twisted:

Większość z Was nie ma pojęcia jak wygląda Wasza dusza która ma kształt z wcielenia ostatniej rasy :lol: :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Byty gnomiczne

Postautor: danut » 13 lis 2017, 15:30

No ja jakoś od początku byłam człowiekiem, nigdy nie nawiedzały mnie potwory, nie ukazywały mi się istoty o wyglądzie dinozaura, ani jaszczurki, ani centaura, czy bio-robota, nie mam powiększonej szyszynki i nie odzywają się u mnie odzwierzęce i przedpotopowe geny.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Byty gnomiczne

Postautor: czarnyMag » 13 lis 2017, 15:34

danut pisze:No ja jakoś od początku byłam człowiekiem, nigdy nie nawiedzały mnie potwory, nie ukazywały mi się istoty o wyglądzie dinozaura, ani jaszczurki, ani centaura, nie mam powiększonej szyszynki i nie odzywają się u mnie odzwierzęce i przedpotopowe geny.


Ty nie w człowieku zaczynałeś Duchu :lol: :lol: :lol: i nie ten kształt jest Twój - Twój kształt idzie wprost od ostatniego wcielenia :twisted: Ale Ty o tym nie wiesz bo tyś "człowiek" :lol: :lol: :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Byty gnomiczne

Postautor: danut » 13 lis 2017, 15:39

Jeśli zaczynałam jako roślina potem zwierze to bardzo dawno porzuciłam ten świat przechodząc ewolucję w człowieka, rzecz w tym ze i człowiek jego świadomość i dusza przechodzą wiele etapów by stać się, wyklarować w mocną jednostkę, wspomnienia początku są tak daleko i odrzucone przeze moje Ja, ze mnie już nie dotyczą.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Byty gnomiczne

Postautor: czarnyMag » 13 lis 2017, 15:43

danut pisze:Jeśli zaczynałam jako roślina potem zwierze to bardzo dawno porzuciłam ten świat przechodząc ewolucję w człowieka, rzecz w tym ze i człowiek jego świadomość i dusza przechodzą wiele etapów by stać się, wyklarować w mocną jednostkę, wspomnienia początku są tak daleko i odrzucone przeze moje Ja, ze mnie już nie dotyczą.


Człowiek który je mięso i Człowiek który ma odruch wymiotny na widok mięsa i Człowiek który z oświeceniem zaczyna mieć odruch wymiotny na widok mięsa - tzw. zjadacze ciał - bo tak mówią dusze o nas :twisted:
Tak samo się to ma to tzw. filozofii którą przyjmuje tzw. zjadacz ciał za prawdę :lol: :lol: :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Byty gnomiczne

Postautor: danut » 13 lis 2017, 15:52

Przypomnę Ci, ze rośliny też mają duszę, zwierzęta też mają duszą, ale to że zjadamy produkt =masę, którą z tworzywa rzeczywistości skleja duch nie ma najmniejszego znaczenia, bo nie zjadamy duszy. Przykazanie brzmi- nie zabijaj, a nie że nie zjadaj opuszczonego materiału przez ducha :D Roślina tez musi dojrzeć, owoce opaść z drzewa, itd. A o rozsądnym i humanitarnym zdobywaniu żywności już pisaliśmy. Wegetarianizm, to żadne oświecenie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Byty gnomiczne

Postautor: czarnyMag » 15 lis 2017, 09:17

danut pisze:Przypomnę Ci, ze rośliny też mają duszę, zwierzęta też mają duszą, ale to że zjadamy produkt =masę, którą z tworzywa rzeczywistości skleja duch nie ma najmniejszego znaczenia, bo nie zjadamy duszy. Przykazanie brzmi- nie zabijaj, a nie że nie zjadaj opuszczonego materiału przez ducha :D Roślina tez musi dojrzeć, owoce opaść z drzewa, itd. A o rozsądnym i humanitarnym zdobywaniu żywności już pisaliśmy. Wegetarianizm, to żadne oświecenie.


Miałem na myśli Bretarianizm – Żywienie się Światłem :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości