W co tak naprawdę wierzę?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: czarnyMag » 07 lis 2017, 15:06

Wiem, że ten temat się powiela. Wiem również iż ten temat ma zakamuflowane idee :twisted:
(Jeśli coś powielam to proszę o podłączenie do tematu przez Moderatora - bowiem nie wiem gdzie umiejscowić temat).

Otóż żeby wierzyć trzeba woli :twisted: A chodzi mi o to iż wierząc zupełnie mnie nie obchodzi w co wierzy mój sąsiad. Ja opieram się na wierze która jest we mnie niezależnie od sytuacji przypodobania się innym. Ja pytam w oparciu o chociażby "święto zmarłych/święto wszystkich świętych - w oparciu o wszystko co nadaje bieg naszym czynom - o wszystko :!:

W co tak naprawdę wierzysz :?: :!:
Wierzysz, że :?: Bo :?: Co Ci każe wierzyć w to co robisz :?:

No, bo "chcę pomagać", "chcę być dobry", "chodzę/robię/czynię...bo :?: Bo wierzę, że jest tak a nie inaczej a opieram to o.... :?:
:twisted:

Ja tu dostrzegam "chciejstwo" - Ja rozumie "chciejstwo" :D Ale jak się nie obudziliśmy to trudno to zakwalifikować w prawdę - nasze sny to tylko półprawdy prowadzące nas w nieznane. Nie :?:
Bo na przykład po co chodzę na grób mej rodziny w święto zmarłych :?: Bo wierzę w... :?: A wiarę swą opieram o... :?: A mam swój własny dowód na to w co wierzę w postaci... :?: I to mnie przekonuje.

Więc w co tak naprawdę wierzysz i co Ci każe w oparciu o co w to wierzyć :?:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: odnowa » 07 lis 2017, 15:35

Tak naprawdę to nie wiem w co ja wierzę. Żyję na autopilocie, co jakiś czas z tego autopilota zwalnia mnie medytacja, ale jest jej zbyt mało.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: Ryszard » 07 lis 2017, 20:52

Ja już w nic nie wierzę, wszystko to tylko marzenia , duchy, dusze ...
Chodzę na grób, bo niby gdzie mam chodzić ?
Grób to pomnik pamięci po zmarłym.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: Anka » 08 lis 2017, 02:36

czarnyMag pisze:Wiem, że ten temat się powiela. Wiem również iż ten temat ma zakamuflowane idee :twisted:
(Jeśli coś powielam to proszę o podłączenie do tematu przez Moderatora - bowiem nie wiem gdzie umiejscowić temat).

Otóż żeby wierzyć trzeba woli :twisted: A chodzi mi o to iż wierząc zupełnie mnie nie obchodzi w co wierzy mój sąsiad. Ja opieram się na wierze która jest we mnie niezależnie od sytuacji przypodobania się innym. Ja pytam w oparciu o chociażby "święto zmarłych/święto wszystkich świętych - w oparciu o wszystko co nadaje bieg naszym czynom - o wszystko :!:

W co tak naprawdę wierzysz :?: :!:
Wierzysz, że :?: Bo :?: Co Ci każe wierzyć w to co robisz :?:

No, bo "chcę pomagać", "chcę być dobry", "chodzę/robię/czynię...bo :?: Bo wierzę, że jest tak a nie inaczej a opieram to o.... :?:
:twisted:

Ja tu dostrzegam "chciejstwo" - Ja rozumie "chciejstwo" :D Ale jak się nie obudziliśmy to trudno to zakwalifikować w prawdę - nasze sny to tylko półprawdy prowadzące nas w nieznane. Nie :?:
Bo na przykład po co chodzę na grób mej rodziny w święto zmarłych :?: Bo wierzę w... :?: A wiarę swą opieram o... :?: A mam swój własny dowód na to w co wierzę w postaci... :?: I to mnie przekonuje.

Więc w co tak naprawdę wierzysz i co Ci każe w oparciu o co w to wierzyć :?:


Mnie ciekawi twoja odpowiedź na zadane przez ciebie pytania ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: czarnyMag » 08 lis 2017, 15:06

Anka pisze:[Mnie ciekawi twoja odpowiedz na zadane przez ciebie pytania ....


Otóż ja wiem tyle co "Ty" i "odnowa" i "Ryszard" - ale nastąpiła zmiana w naszym obrębie i coś uległo zmianie (w tym Naszym życiu - dlatego pytam).

Ja wierzę w to co notują moje receptory - wierzę w to co widzę po prostu już teraz. A co widzę? - widzę, że jak mnie coś boli to gdy kładę rękę na tym bolącym miejscu - ból znika (być może autosugestia lub efekt placebo tu ma miejsce), gdy komuś coś doskwiera i mi to oznajmia ja proponuję, że czysto teoretycznie położę ręce na tym miejscu i gdy je cofam - oni mówią, że już nie boli :) (być może również efekt autosugestii lub placebo ma tu miejsce) ale przecież "jam" się nie może równać z...Wami - więc ja wierzę w...to co zmienia mój światopogląd (a nie wykluczam siły która nas stworzyła) Ja więc wierzę, w siłę która zmienia nasz światopogląd i w wyzwanie które do tego prowadzi. Wierzę w Boga bo choć prowadzi mnie przez "czeluść wcielenia" to daje mi świadectwo, że idziemy przez tą "czeluść" we dwoje :!:
A Wy/Ty :?: Pytam bo właśnie zmianie uległo otoczenie wasze/nasze i coś każdy z nas odbiera indywidualnie - i ja niczym wścibski pytam o to co uległo Twoim zdaniem zmianie - dostrzegasz "tą" zmianę :?: Bo jak nie to przykro mi...
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: odnowa » 08 lis 2017, 16:40

czarnyMag pisze:
A Wy/Ty :?: Pytam bo właśnie zmianie uległo otoczenie wasze/nasze i coś każdy z nas odbiera indywidualnie - i ja niczym wścibski pytam o to co uległo Twoim zdaniem zmianie - dostrzegasz "tą" zmianę :?: Bo jak nie to przykro mi...

Dzisiaj pomiędzy 12 a 13 czułem duże "odprężenie" i coś na kształt "miłości". Trudno to określić. Dwie godziny później, gdy czekałem na autobus i byłem świadomy różnych myśli to dotarło do mnie że są one tylko projekcją mojego umysłu, że nie są prawdziwe. To co rzekomo odbieram jako myśli i uczucia od osoby xyz są nieprawdą.
Nie wiem czy o to chodziło, czarnyMagu
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: Xsenia » 08 lis 2017, 21:17

Dziś dokładnie o 10:14 poczułam duże dreszcze. Trzepneło mnie potężnie, a pierwsza myśl, że stało sie coś złego. Od razu wysłałam smsy do najbliższych, ale nic się nikomu nie stało.
Ja wierzę w to co mi się przytrafiło, we własne obserwacje i własne wnioski na podstawie tychże doświadczeń i obserwacji.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: danut » 08 lis 2017, 21:25

czarny magu nic nie poradzę na Twoje przykro :D ale nie udało ci się wpłynąć na moją świadomość - nic z tego kierunku do mnie nie dotarło. Odnowo "To co rzekomo odbieram jako myśli i uczucia od osoby xyz są nieprawdą." -SUPER :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: soldado » 08 lis 2017, 21:33

Xsenia pisze:Dziś dokładnie o 10:14 poczułam duże dreszcze. Trzepneło mnie potężnie, a pierwsza myśl, że stało sie coś złego. Od razu wysłałam smsy do najbliższych, ale nic się nikomu nie stało.
Ja wierzę w to co mi się przytrafiło, we własne obserwacje i własne wnioski na podstawie tychże doświadczeń i obserwacji.


Zawsze gdy mam takie dreszcze, to wiem, że jest jakaś przy mnie Istota Duchowa.
Myślę, że w Twoim przypadku było podobnie. :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: W co tak naprawdę wierzę?

Postautor: Xsenia » 08 lis 2017, 21:49

Zwykłe dreszcze też tak tłumaczę, ale te były inne, silniejsze. Jeszcze długo po tym pierwszym silnym miałam kilkanaście słabszych. Szczerze mówiąc, na dreszcze zazwyczaj nie zwracam nawet uwagi. Co najwyższej sie uśmiechnę, że "duch mnie powąchał". Ale to było inne. Jakby mnie ktoś do prądu podłączył. Ale nikomu nic się nie stało, to mogę to olać.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości