Czy można mieć pewność ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Czy można mieć pewność ?

Postautor: ewa.sverige » 25 lis 2017, 19:46

Witam serdecznie.
Dziś znalazłam to forum ponieważ dręczy mnie od jakiegoś czasu myśl czy w domu mojego partnera przebywa ktoś więcej niż my i Jego dzieci... otóż, mój partner kupił dom w lipcu i niemal od razu zaczęły się dziać drobne, aczkolwiek dziwne rzeczy. Ja bywam tam niezbyt często ale też zaciekawiły mnie niektóre zjawiska. Zasugerowałam że dom może dogląda Pani która wcześniej tam mieszkała a kilka miesięcy wcześniej zmarła. Jako że On nie wierzy w duchy a ja owszem, nie zaprzątał sobie tym głowy na początku. od kilku tygodni sam stwierdza że możliwe że jest tam coś więcej, coś czego on nie widzi i nie zna... Moje pytanie brzmi czy da się jakoś na 100% sprawdzić czy dom jest nawiedzany przez ducha ? Czy możemy np osiąść przy świecy i spróbować poczuć tą inną energie ? On nie chce jeszcze szukać medium ponieważ nie jest do tego przekonany... Z góry przepraszam jeśli tekst jest chaotyczny lub infantylny ale sama nie wiem co robić a jestem jednoczenie zaniepokojona i ciekawa :)
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Ewa.
ewa.sverige
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2017, 19:32

Re: Czy mozna miec pewnosc ?

Postautor: odnowa » 25 lis 2017, 21:16

Lepiej unikać próbowania swych sił w seansach, bo to może się źle skończyć. Polecam za to modlitwę własnymi słowami nad duszą zmarłej właścicielki.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Czy mozna miec pewnosc ?

Postautor: cthulhu87 » 25 lis 2017, 22:39

ewa.sverige pisze:Witam serdecznie.
Dzis znalazlam to forum poniewaz dreczy mnie od jakiegos czasu mysl czy w domu mojego partnera przebywa ktos wiecej niz my i Jego dzieci... otoz, moj partner kupil dom w lipcu i niemal od razu zaczely sie dziac drobne, aczkolwiek dziwne rzeczy. Ja bywam tam niezbyt czesto ale tez zaciekawily mnie niektore zjawiska. Zasugerowalam ze dom moze doglada Pani ktora wczesniej tam mieszkala a kilka miesiecy wczesniej zmarla. Jako ze On nie wierzy w duchy a ja owszem, nie zaprzatal sobie tym glowy na poczatku. od kilku tygodni sam stwierdza ze mozliwe ze jest tam cos wiecej, cos czego on nie widzi i nie zna... Moje pytanie brzmi czy da sie jakos na 100% sprawdzic czy dom jest nawiedzany przez ducha ? Czy mozemy np usiasc przy swiecy i sprobowac poczuc ta inna energie ? On nie chce jeszcze szukac medium poniewaz nie jest do tego przekonany... Z gory przepraszam jesli tekst jest chaotyczny lub infantylny ale sama nie wiem co robic a jestem jednoczenie zaniepokojona i ciekawa
Z gory dziekuje za odpowiedz,
Ewa.


Może sami się "nakręcacie" i wasze przeświadczenie rośnie drogą sugestii. Może być tak, że wszystko, co dziwnego czy nietypowego dzieje się w waszym domu, zaczynacie interpretować tak, jakby mieszkał z wami duch. Ale z drugiej strony może są jakieś zjawiska, które faktycznie przemawiają za działaniem jakiejś odrębnej inteligencji - trudno ocenić, bo nie podałaś szczegółów. Jakby nie było, siedzenie przy świeczkach raczej nic tu nie zmieni ;)
Jeśli w domu jest obecny Duch, to jeszcze nie jest powód do niepokoju. Myślę, że tak jak większość nas za życia nie jest ani szczególnie dobra, ani szczególnie zła, tak też po śmierci raczej nie często się zdarza, żeby zmarły chciał robić komuś krzywdę. Na pewno jest dobrze przekazywać pozytywne myśli, modlić się, czasami zmarłemu jest potrzebna tylko dobra myśl, wspomnienie. Jak to w życiu, każdy z nas potrzebuje ciut atencji, troski czy dobrego słowa :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Czy można mieć pewność ?

Postautor: soldado » 26 lis 2017, 17:48

ewa.sverige pisze:Witam serdecznie.
Dziś znalazłam to forum ponieważ dręczy mnie od jakiegoś czasu myśl czy w domu mojego partnera przebywa ktoś więcej niż my i Jego dzieci... otóż, mój partner kupił dom w lipcu i niemal od razu zaczęły się dziać drobne, aczkolwiek dziwne rzeczy. Ja bywam tam niezbyt często ale też zaciekawiły mnie niektóre zjawiska. Zasugerowałam że dom może dogląda Pani która wcześniej tam mieszkała a kilka miesięcy wcześniej zmarła. Jako że On nie wierzy w duchy a ja owszem, nie zaprzątał sobie tym głowy na początku. od kilku tygodni sam stwierdza że możliwe że jest tam coś więcej, coś czego on nie widzi i nie zna... Moje pytanie brzmi czy da się jakoś na 100% sprawdzić czy dom jest nawiedzany przez ducha ? Czy możemy np osiąść przy świecy i spróbować poczuć tą inną energie ? On nie chce jeszcze szukać medium ponieważ nie jest do tego przekonany... Z góry przepraszam jeśli tekst jest chaotyczny lub infantylny ale sama nie wiem co robić a jestem jednoczenie zaniepokojona i ciekawa :)
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Ewa.


Witaj

Jeżeli nie chcecie skorzystać z pomocy medium, to po prostu obserwujcie co się będzie działo w waszym otoczeniu i czy ,,ktoś'' ma na was wpływ.
Czy ma wpływ na waszą psychikę, czy jesteście nadpobudliwi, agresywni itd.
Słowem czy nagle nie zaczynacie się zmieniać.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości