Życie po śmierci najnowsze naukowe dowody

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Życie po śmierci najnowsze naukowe dowody

Postautor: czarnyMag » 12 sty 2018, 12:32

Artykuł zamieszczony na stronie głównej portalu pod powyższym tytułem przedstawia w punkcie 3 osobę (dr Beischel) która weryfikuje naukowo media (osoby o zdolnościach mediumicznych) co do ich prawdziwości podawanych informacji z "zaświatów".
Tylko, że dr Beischel jest doktorem farmakologii i toksykologii :) i nie wiem za bardzo czemu miałaby w tym momencie coś naukowo weryfikować w dziedzinie mediumizmu czy transkomunikacji !
A ponadto jest współzałożycielem instytutu który rości sobie takie prawo na podstawie własnego "widzi mi się" :)

Natomiast Neurolog dr Sergio Felipe de Oliveira pokazuje na kongresie mediumicznym obrazy uzyskane przy pomocy rezonansu magnetycznego, wykazujące różnice poziomu piasku mózgowego w szyszynce, które są związane ze zdolnościami ponadzmysłowymi. Ci co mają tego piasku więcej są mediumiczni a ci co mniej nie.
Zastanawia tylko czemu nie przedstawił tego naukowcom ze swojej dziedziny na kongresie neurologicznym na przykład?

dr Peter Fenwick - dr przyrodoznawstwa i wizytator szpitala Ruren Neurosciences w Japonii na podstawie cieni w pomieszczeniu w którym umiera człowiek potwierdza takie zjawisko jakim jest duch. (nie bardzo wiem co to dowodzi w powyższym artykule)

Artykuł porusza również kwestię tzw. OOBE czyli wyjścia z ciała podczas eksperymentu AWARE (zawału serca) przeprowadzonego w Anglii na grupie 140 osób. Z tej grupy tylko 2 osoby miały słuchową albo wzrokową świadomość tego, co działo się podczas zawału (poza ciałem) a 7 osób widziało światło.
Tylko, że mediumizmu to chyba nie weryfikuje...

ps. Jest jeszcze jeden Dr Gary Schwartz który jest profesorem psychologii, medycyny, neurologii, psychiatrii i chirurgii na University of Arizona tylko, że on wszystkie swoje wnioski oparł bezkrytycznie na osobach mediumicznych które na podstawie psychologii, medycyny, neurologii, psychiatrii i chirurgii na University of Arizona zweryfikował.
Oczywiście zweryfikował poza University of Arizona jako osoba prywatna - bo by go pozwali
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Życie po śmierci najnowsze naukowe dowody

Postautor: Krzysztoff » 16 sty 2018, 20:27

Zachęcam wszystkich do przeczytania tego artykułu. Na prawdę warto
http://www.portal.spirytyzm.pl/najnowsz ... -martinez/

warto też poszerzyć wiedzę o badaniach o których jest wspomniane w powyższym artykule

czarnyMag pisze:Artykuł zamieszczony na stronie głównej portalu pod powyższym tytułem przedstawia w punkcie 3 osobę (dr Beischel) która weryfikuje naukowo media (osoby o zdolnościach mediumicznych) co do ich prawdziwości podawanych informacji z "zaświatów".
Tylko, że dr Beischel jest doktorem farmakologii i toksykologii :) i nie wiem za bardzo czemu miałaby w tym momencie coś naukowo weryfikować w dziedzinie mediumizmu czy transkomunikacji !


Farmakologii , toksykologii i mniejsza specjalizacja w mikrobiologii i immunologii.
A twoim zdaniem jaka powinna być specjalizacja naukowca zajmującego się tym tematem ? Zapoznałeś się z badaniami ? Z ich metodą ?
Jeżeli nie to zapraszam do pogłębionego artykułu
http://www.portal.spirytyzm.pl/badania- ... indbridge/

czarnyMag pisze:A ponadto jest współzałożycielem instytutu który rości sobie takie prawo na podstawie własnego "widzi mi się" :)


Jest współzałożycielem instytutu Windbridge , który jest organizacją non-profit zajmującą się niezależnymi badaniami naukowymi.
Nie ma tutaj żadnego "widzi mi się"


czarnyMag pisze:Natomiast Neurolog dr Sergio Felipe de Oliveira pokazuje na kongresie mediumicznym obrazy uzyskane przy pomocy rezonansu magnetycznego, wykazujące różnice poziomu piasku mózgowego w szyszynce, które są związane ze zdolnościami ponadzmysłowymi. Ci co mają tego piasku więcej są mediumiczni a ci co mniej nie.
Zastanawia tylko czemu nie przedstawił tego naukowcom ze swojej dziedziny na kongresie neurologicznym na przykład?


Skąd wiesz, że nie przedstawił ? potrafisz przedstawić jakieś uzasadnienie ?


czarnyMag pisze:dr Peter Fenwick - dr przyrodoznawstwa i wizytator szpitala Ruren Neurosciences w Japonii na podstawie cieni w pomieszczeniu w którym umiera człowiek potwierdza takie zjawisko jakim jest duch. (nie bardzo wiem co to dowodzi w powyższym artykule)


dr Peter Fenwick - doktor neuropsychologii i neuropsychiatrii znany z badań nad epilepsją i zjawiskami z pogranicza śmierci. Fragment artykułu mówi o tym że prowadzi badania nad tymi zjawiskami - ktoś chce się dowiedzieć więcej - trzeba sięgnąć do publikacji


czarnyMag pisze:Artykuł porusza również kwestię tzw. OOBE czyli wyjścia z ciała podczas eksperymentu AWARE (zawału serca) przeprowadzonego w Anglii na grupie 140 osób. Z tej grupy tylko 2 osoby miały słuchową albo wzrokową świadomość tego, co działo się podczas zawału (poza ciałem) a 7 osób widziało światło.
Tylko, że mediumizmu to chyba nie weryfikuje...


Artykuł ma w tytule "dowody na życie po śmierci" tak dla ustalenia uwagi. O mediumiźmie mówią inne badania (patrz paragraf z Beishel)

czarnyMag pisze:ps. Jest jeszcze jeden Dr Gary Schwartz który jest profesorem psychologii, medycyny, neurologii, psychiatrii i chirurgii na University of Arizona tylko, że on wszystkie swoje wnioski oparł bezkrytycznie na osobach mediumicznych które na podstawie psychologii, medycyny, neurologii, psychiatrii i chirurgii na University of Arizona zweryfikował.
Oczywiście zweryfikował poza University of Arizona jako osoba prywatna - bo by go pozwali


Co to znaczy "oparł bezkrytycznie" ? Udowodnij odnosząc się do konkretnego materiału źródłowego
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości