cierpienie a rozwój duchowy

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: cierpienie a rozwój duchowy

Postautor: ole » 17 mar 2018, 13:45

Krzysztoff pisze:
ole pisze:Boli mnie dzisiaj noga, bo grałem wczoraj w piłkę w hali sportowej. I to jest cierpienie ;)
Ortopeda mi mówi ze już mi nie wolno, ale ja oddaję się temu bez reszty. Bo to jest miłość !


Jest taka choroba, przy której człowiek nie odczuwa bólu. Efektem tej choroby jest - bardzo często przedwczesny zgon, człowiek nie wie że coś jest nie tak z jego ciałem i albo się wykrwawia albo jego choroba staje się zbyt zaawansowana żeby coś zrobić. Ból naszego ciała jest mechanizmem wbudowanym który mówi nam że coś jest nie tak z naszym ciałem.

Podobnie cierpienie mówi nam że jest dysharmonia w naszym życiu moralnym i duchowym, więc ten "dyskomfort" zmusza nas żeby coś ze sobą zrobić i coś zmienić

ole pisze:Czy miłość i cierpienie są nierozłączne ?
Czy istnieje jakaś magiczna granica za którą cierpienie już nie dociera ? Nie mówię o używkach ;)

Uważam ze trzeba żyć pełnią życia, nie chować się przesadnie. By poznawać siebie w doświadczeniu.


Podzielam Twoją opinię. Uważam że trzeba żyć i kochać nie zważając na ryzyko cierpienia. Tak naprawdę każdy kontakt z 2 gą osobą jest ryzykowny a jednak bezwarunkowa miłość i poszukiwanie dobra może nas zaprowadzić do życia w harmonii

A więc cierpienie jest nierozłączne z życiem... ;)

Czytam w tej chwili bardzo ciekawą książkę pt. Kosmiczne podróże z Robertem Monroe.
Polecam
To mnie nawróciło do odsłuchiwania jego sesji hemi-sync. W tych sesjach R.Monroe zaleca by stres chować do specjalnej skrzyni. Bardzo proste i nieźle oczyszcza !
Stres, uczucia, myśl w wyższym wymiarze jest materią i przyczepia się do naszych ciał energetycznych.
Dlatego takie działania mają sens.
Pozdrawiam
ole
 
Posty: 64
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:24

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości