Przeznaczenie ??

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Przeznaczenie ??

Postautor: Becia66 » 19 mar 2018, 19:07

Jestem na tym forum od nie dawna i nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam post :) Jeżeli nie to przepraszam :)

Od kilku dni otrzymałam tutaj sporo bardzo przydatnej wiedzy :). Ale przejdę do tematu. Gdy czytałam posty danut I soldado o bliźniaczych duszach, dzieleniu energii I hologramach przyszły mi na myśl od razu sytuacje, gdzie dwie nie znane sobie osoby spotykając się pierwszy raz zachowując się jakby do siebie pasowali – tzw. odbieranie na tych samych falach. Wszystko u nich do siebie pasuje I sprawiają wrażenie że potrafią porozumieć się nawet bez słów. Czy to znaczy że, te dusze są również bliźniacze czy bratnie?
Becia66
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2018, 11:36

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 19 mar 2018, 19:53

Bardzo dobrze Ci się wydaje. Te spostrzeżenia wyraźnie wskazują na źródło tego samego pochodzenia dusz a także na odbiór fal właśnie z tego źródła. Bliźniacze dusze także należą do grona dusz bratnich, a często człowiek sam wie jak to rozpoznać. Miłości od pierwszego wrażenia są faktem i wtedy rozpoznajemy w kimś tę jedną swoją drugą połówkę. My jesteśmy programowani z poza tego świata, gdzieś z głębiej gdzie posiadamy większy areał wiedzy i większą znajomość siebie, czerpiemy stamtąd informacje sterujące naszym mózgiem, a szczególnie naszymi uczuciami oraz prawdą o nich. Warto jest to wychwytywać i odczuwać, by nie pozwalać się zwodzić różnymi przynętami tego świata.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: Becia66 » 19 mar 2018, 20:18

W takim razie rozumiem że te duszy jak wszystkie inne miały zaplanowane spotkanie w tym samym życiu I czasie I tez w konkretnym celu :). Z mojego punktu widzenia takie dwie dusze łączą się w całość I wówczas ich siła duchowa rośnie dwukrotnie i staja się uzupełnieniem siebie. Jedna myśl, jedno słowo, jedno pragnienie .... Ja to tak odbieram ale mogę się mylić :)
Becia66
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2018, 11:36

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 19 mar 2018, 20:20

Tak :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: ronald73 » 19 mar 2018, 20:35

Związki miłosne nigdy nie były i nigdy nie będą przerwany. Przez nasze wszystkie życie które przeżywaliśmy i przez te które będziemy przeżywać, ciągle mamy do czynienia z tymi sami ludzmi/duszami.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: soldado » 19 mar 2018, 22:48

Becia66 pisze:W takim razie rozumiem że te duszy jak wszystkie inne miały zaplanowane spotkanie w tym samym życiu I czasie I tez w konkretnym celu :). Z mojego punktu widzenia takie dwie dusze łączą się w całość I wówczas ich siła duchowa rośnie dwukrotnie i staja się uzupełnieniem siebie. Jedna myśl, jedno słowo, jedno pragnienie .... Ja to tak odbieram ale mogę się mylić :)


Tak jak napisałaś, Bratnie Dusze planują przed wcieleniem, swoje spotkanie.
Nawet ,,uczą się'' po jakim elemencie się od razu rozpoznają.
Gdy to się stanie nieraz bywa tak, że dana osoba z dnia na dzień potrafi rzucić dotychczasowe życie i wszystko co z nim związane po to, żeby być z taką drugą Bratnią Duszą. ;)
Zawsze takie Duszę wspierają się w każdym wcieleniu, są na takim samym stopniu rozwoju.
,,Po drugiej Stronie'' zbierają się w grono podobnych do siebie Dusz.

Na tym forum bardzo często przewija się jeden motyw.
Chodzi mi o kiść winogron.
Wiesz czego to symbol? :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3195
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 19 mar 2018, 22:50

Ja miałam kiedyś przekazany "kłos pszenicy" jako symbol, trzymałam się tego i wiele mi się rozjaśniało. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: Becia66 » 19 mar 2018, 22:56

soldado pisze:Na tym forum bardzo często przewija się jeden motyw.
Chodzi mi o kiść winogron.
Wiesz czego to symbol?


Symbol jedności?? Wiecznego życia? :D
Becia66
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2018, 11:36

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: soldado » 19 mar 2018, 23:05

Po raz pierwszy pojawił się w "Księdze Duchów" i symbolizuje "pracę Stwórcy". Poszczególne elementy wyjaśnia się następująco:
ciało - gałąź
duch - sok
dusza - grono

Bratnie Dusze skupiają się razem.
Najlepszym Ich symbolem jest właśnie kiść takich owoców. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3195
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 19 mar 2018, 23:17

Jezus w przypowieściach dużo pisze o roślinach, drzewach i zbożu, przedstawia je jako obraz Wszechrzeczy. Powstają Galaktyki będące jakby korzeniem, pniem/ łodygą na którym ma coś wyrastać i dojrzewać. Jest o omłotach i oddzielaniu ziarna od plew, plewy są potrzebne, ale nie o nie w tym chodzi, tak samo liście. Chodzi o prawdziwe ziarna a te wykazują się coraz większą świadomością, coraz większym odczuwaniem, mądrością i miłością. Tak świat się rozwija ewoluuje i pragnie osiągnąć stan najwyższej świadomości. Grona winogron na jednej kiści oraz ziarna zboża w kłosie to rodziny, grupy bratnich dusz, ale i jeden kłos może obrazować drogę, rozwój jednej duszy, przechodzi wyżej w ewolucji ale także na jednej płaszczyźnie może doświadczać w rzędzie ( tam jest chyba po 4 ziarnka naokoło) różnych rzeczywistości.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości