Przeznaczenie ??

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: ronald73 » 20 mar 2018, 09:33

soldado pisze:Tak jak napisałaś, Bratnie Dusze planują przed wcieleniem, swoje spotkanie.
Nawet ,,uczą się'' po jakim elemencie się od razu rozpoznają.


To wszystko już jest dla nich ustalony. Takie obowiązują zasady w wszechświat ustalone przez Boga. Wszystko dzieje według tamte Jego zasady, one działają bezbłędnie i sprawiedliwy.
Dopóki co dusza nie skończył jego/jej cirkl dusza na planecie ziemi, między cieleniami dusza znajduje się w astralnym świecie w nieświadomym staniu czekając na nowe ciało.
Jak mogą wtedy dusze zaplanować spotkanie w wypadkach ze oni między cieleniami czekają w nieświadomym stan byciu w astralnym świat :?: :?:
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 20 mar 2018, 10:52

Ronald73 - zasady są ustalone przez Boga, a tego Wielkiego Umysłu pojedyncza jednostka nie ogarnie, są one nad wymiar ścisłe, sprawiedliwe i niezmienne, ale są oparte na siłach uczuć i logiki. Największą siłą sprawczą jest miłość, "kochaj bliźniego swego jak siebie samego", dlatego miara i charakter tych uczuć u bliskich sobie ludzi ma podobny wektor, który kieruje ich do odpowiedniego im miejsca, pociąga za sobą. Czasami jednak ktoś o tym zapomni, zabija w sobie uczucie i wtedy mamy trudności z odnalezieniem się, choć pewnie zawsze wystąpią sytuacje, że ktoś kogoś przez ten stan rzeczy szuka. Człowiek nie może zaplanować sobie życia według swojej cząstkowej wiedzy, marzeń ziemskich, bo nie tak działa Ten Układ. A takie marzenia, jak piszesz, stworzyłyby tylko pełno błędów w Systemie, pewnie dlatego też człowiek ma nie pamiętać innych swoich żyć, by On działał sprawniej, a nasze świadomości przestały się z Niego wyłamywać. Niekoniecznie też tak wygląda sprawa z istnieniem pomiędzy wcieleniami. Fala informacji o sobie, czyli tzw. dusza zawsze zostaje przyciągnięta przez odpowiedni sobie fizyczny układ, nie może tak sobie zostać uwolniona i "bujać w obłokach". Zatem wraca do źródła, zostawia zapis, potem "maluje" się dalej w innych obrazach. Jest głębszy wymiar naszego jestestwa, głębsza rzeczywistość z której wyłaniają się światy, np. taki jak nasz i która ma nad nimi nadzór.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: ronald73 » 20 mar 2018, 15:54

danut pisze:A takie marzenia, jak piszesz, stworzyłyby tylko pełno błędów w Systemie


Jakie marzenia dokładnie? System jest tak zrobiony że błędy są niemożliwy. Bóg wszystko przewidział.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 20 mar 2018, 16:58

ronald73 pisze:
danut pisze:A takie marzenia, jak piszesz, stworzyłyby tylko pełno błędów w Systemie


Jakie marzenia dokładnie? System jest tak zrobiony że błędy są niemożliwy. Bóg wszystko przewidział.


System jest oparty na informacji. To one tworzą rzeczywistości. W momencie pojawienia się fałszu idzie za nim błąd. Marzenia o niebie, piekle, astralu,uczłowieczonym bogu mającym rozum ludzki i według niego mającym wymierzać kary,wręcz zamknięcie decyzyjności w obrębie naszej linii czasowej i naszej historii tworzą cały system oparty o kłamstwo i wymysł, i tworzą cały bagaż błędnych przekonań sprowadzających dusze na manowce. Chyba żartujesz pisząc, że np. nasza rzeczywistość jest idealna i nie zawiera błędów, że nic jej nie wirusuje. Skąd zatem wziął się ten pomysł o zbuntowanych , o grzechu już w Raju, o tęsknocie za czymś utraconym?My nic mechanicznie nie odtwarzamy, wszystko musimy sobie wypracować sami i sami odkryć to jak powinniśmy żyć, jak myśleć by wyjść z tych zakłóceń na drogę Prawdy. A to, że Bóg wszystko przewidział nie stoi w sprzeczności z możliwością pojawiania się błędów. Wszystko, czyli tak jak w przypowieści o rajskim drzewie wiadomości dobrego i złego, i gdy to zło, według mnie błąd, się pojawia, to następuje możliwość jego naprawy. A następną sprawą jest obdarowanie jednostki wolną wolą, a ta polega na wyborze, a nie na automatycznym czegoś odtwarzaniu i masz tym samym odpowiedź na to w czyich rękach jest tworzenie rzeczywistości dla samych siebie. itd. a temat ten to rzeka :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: ronald73 » 20 mar 2018, 20:54

Danut ;) , ja trzymam się wersja Jozefa Rulofa.
danut pisze:a temat ten to rzeka :D
Zgadzam się :)
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 20 mar 2018, 21:17

ronald73 pisze:Danut ;) , ja trzymam się wersja Jozefa Rulofa.
danut pisze:a temat ten to rzeka :D
Zgadzam się :)

:D Ja nie znam jego prac, a temat opracowywałam sama mozolnie przez wiele lat.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: ronald73 » 21 mar 2018, 09:21

danut pisze:a temat opracowywałam sama mozolnie przez wiele lat


Szacunek.

Czytając regularnie Twoje posty wydaję mi się że Twój główny kierunek myślenie nie jest o wiele inaczej niż to co ten medium napisał w jego książkach.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 21 mar 2018, 10:39

Ronald73 - ja od początku wyczuwam te podobieństwa przez Twoje posty, pozdrawiam serdecznie! :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: soldado » 22 mar 2018, 20:50

soldado pisze:
ronald73 pisze:
soldado pisze:Tak jak napisałaś, Bratnie Dusze planują przed wcieleniem, swoje spotkanie.
Nawet ,,uczą się'' po jakim elemencie się od razu rozpoznają.


To wszystko już jest dla nich ustalony. Takie obowiązują zasady w wszechświat ustalone przez Boga. Wszystko dzieje według tamte Jego zasady, one działają bezbłędnie i sprawiedliwy.
Dopóki co dusza nie skończył jego/jej cirkl dusza na planecie ziemi, między cieleniami dusza znajduje się w astralnym świecie w nieświadomym staniu czekając na nowe ciało.
Jak mogą wtedy dusze zaplanować spotkanie w wypadkach ze oni między cieleniami czekają w nieświadomym stan byciu w astralnym świat :?: :?:


Jesteś pewny, że wszystkie dusze między wcieleniami czekają w nieświadomym stanie bycia?
Wreszcie jak myślisz, te dusze, które są siebie tam nieświadome, są w tym stanie cały czas?

Mamy wolną wolę, która nie jest ograniczona tylko do miejsca wcielenia w ciało, ale mamy wolna wolę również w czasie między wcieleniami, a to oznacza, że możemy świadomie wybrać, gdy jesteśmy świadomi tego co robimy. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przeznaczenie ??

Postautor: danut » 23 mar 2018, 00:10

Myślę, że ten pogląd o nieświadomym zawieszeniu pomiędzy wcieleniami wywodzi się z Buddyzmu. Przypomina on ograniczenie życia tylko do tej Ziemi, traktowanej jako odłączone od reszty, a tu od olbrzymiej przestrzeni kosmicznej z wielością wszechświatów - laboratorium. Zatem fizycznego życia i istnienia nie może być gdzie indziej. Przypomina Nirwanę - zgaszenie świecy czyli śmierć ciała wraz z duchem, rozpłyniecie się w szczęśliwości, gdy przejdzie się drogę iluś tam wcieleń. Ja uważam, że to jest nieprawda. Jest wieczne nasze wielkie Ja osobowe, to ono pełni rolę motoru dla naszej rzeczywistości, istnieje poza rzeczywistościami będącymi tylko próbami i nauczaniem spełniania się, po to by wreszcie stać się . Dusza nie wychodzi z ciała, dusza ma nadzór nad ciałem, wykonuje za jego pomocą wielkie zadania świadomości i przez nie rozwija ją. Zanim ciało się stało Dusza istniała oraz wieczna "komnata" Dusz, jako większy układ fizyczny. Wszystko co tu się dzieje i tam jest zapisane, śmierć jest tylko zakończeniem emisji operatora, czyli tej danej duszy tutaj, ona tam pozostaje i rozmyśla nad następnym zadaniem, podejmuje decyzję o następnej swojej emisji.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości