Postęp Ziemi

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Postęp Ziemi

Postautor: Krzysztoff » 06 maja 2018, 20:18

Ciekawą książkę właśnie czytam . "Stulecie chirurgów" bardzo ciekawie opowiedziana historia początków i rozwoju chirurgii

Nie zdajemy sobie sprawy jak wielki krok do przodu uczyniła cywilizacja ludzka od czasów mrocznej ignorancji

Jak wiele cierpienia było codziennością zanim wynaleziono znieczulenie, antyseptykę, zanim zrozumiano podstawowe zasady funkcjonowania ludzkiego ciała.

Pouczająca i porażająca lektura - jeżeli ktoś twierdzi że "lepiej to już było" to zapewniam - nie było

Jak to ma się do spirytyzmu - z punktu widzenia historii potwierdza hipotezę o powolnym acz progresywnym postępie całej Ziemi
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 07 maja 2018, 00:23

Tylko widzisz Aztekowie dokonywali tych zabiegów na otwartym mózgu prymitywnymi narzędziami gdzie pacjent przeżywał i nie robili tego jak w zapyziałej Europie czy Ameryce Północnej na żywca :) To samo dotyczy Arabów, Hindusów i Chiny :)
A więc postęp Ziemi i jego prymitywna chirurgia nie rozwijała się równomiernie a ci którzy się rodzili w tych krajach ciemnoty które wymieniłem powyżej mieli po prostu pecha lub sami tak wybierali - wybierali ciemnotę i zacofanie! (spirytyzm - reinkarnacja)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Krzysztoff » 07 maja 2018, 16:59

czarnyMag pisze:Tylko widzisz Aztekowie dokonywali tych zabiegów na otwartym mózgu prymitywnymi narzędziami gdzie pacjent przeżywał i nie robili tego jak w zapyziałej Europie czy Ameryce Północnej na żywca :) To samo dotyczy Arabów, Hindusów i Chiny :)

Tak , ci ludzie wiercili w głowach ludzi otwory prymitywnymi narzędziami, powodując potworne cierpienie i śmierć - to jest właśnie przykład do czego prowadzi ignorancja i zabobon

czarnyMag pisze:A więc postęp Ziemi i jego prymitywna chirurgia nie rozwijała się równomiernie a ci którzy się rodzili w tych krajach ciemnoty które wymieniłem powyżej mieli po prostu pecha lub sami tak wybierali - wybierali ciemnotę i zacofanie! (spirytyzm - reinkarnacja)


Ziemia tamtych czasów była po prostu światem niższym , pełnym cierpienia i przemocy, pełnym prymitywnych instynktów którymi kierowali się zamieszkujący je ludzie.
Nie wybierali ciemnoty i zacofania lecz sami byli ciemni i niedoskonali
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postęp Ziemi

Postautor: ronald73 » 07 maja 2018, 20:43

Dopiero gdy całe narody podnosili swoje poziomy rozwój i świadomosc do góry, tamta strona wiedziała że dopiero wtedy ludzi byli gotowi otrzymać wiedzy które był potrzebny żeby inni mniej cierpieli na ziemi (w tym wypadku). Przed tym okresem nie byłoby sens dać taką wiedzy, bo bez rozwój techniki to i tak byłoby marnowanie zachodu.

Tak, ludkość idzie do przodu.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 10 maja 2018, 13:30

Krzysztoff pisze:Ziemia tamtych czasów była po prostu światem niższym , pełnym cierpienia i przemocy, pełnym prymitywnych instynktów którymi kierowali się zamieszkujący je ludzie.
Nie wybierali ciemnoty i zacofania lecz sami byli ciemni i niedoskonali


Ludzie? Jacy ludzie? Masz na myśli duchy wcielane które wedle tego co piszesz były wtenczas ciemni i zacofani (chyba, że piszesz jednak o ludziach :roll:
Ale ja pisze o duchach wcielanych na Ziemi w tamtym czasie i ich wolnym wyborze umiejscowienia a więc np. wschodnia Azja gdzie tzw. medycyna nie była w tym czasie równoznaczna z torturami jak to było w np. Europie.
A więc wedle mnie ten który się urodził i żył w tej że prymitywnej Europie wtenczas był torturowany w czasie tzw. leczenia - to fakt. Ale ten który się w tym samym czasie urodził w Azji mógł być leczony z tych samych chorób w humanitarny sposób.
A więc to duch sam się umiejscawiał bo tak wybierał a skoro by tak było, to nie była wtenczas ciemna i zacofana Ziemia tylko ciemny i pogrążony w obłędzie duch który w oparciu o swoje pragnienia oglądania cierpienia innych i sycenia swoich chorych żądz z premedytacją szedł w ciało Europejczyka :!: Bo w Azji była w tym momencie medycyna (zabiegi były przeprowadzane pod wpływem narkozy/narkotyku i wszyscy mieli do nich dostęp) w Ameryce południowej również chorzy byli odurzani narkotykami - i to miałem na myśli pisząc Aztekowie.
Trudno mi to podać jako fakt lub tym bardziej dowód na potwierdzenie czegokolwiek ale nigdy nie żyłem w ciemnej Europie a gdy żyłem nie była ona już ciemna i nie miałem doświadczeń z chorobami :lol: Ale wasze media lubią się powoływać na takie coś to czemu mając świadomość miałbym to kryć :twisted:
Wyli z bólu ci którzy mieli za karę wyć...
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 10 maja 2018, 14:27

ronald73 pisze:Dopiero gdy całe narody podnosili swoje poziomy rozwój i świadomosc do góry, tamta strona wiedziała że dopiero wtedy ludzi byli gotowi otrzymać wiedzy które był potrzebny żeby inni mniej cierpieli na ziemi (w tym wypadku). Przed tym okresem nie byłoby sens dać taką wiedzy, bo bez rozwój techniki to i tak byłoby marnowanie zachodu.

Tak, ludkość idzie do przodu.


Faktycznie przecież piramidy w Egipcie nie postawili ludzie w Ameryce południowej również no i na Antarktydzie - tylko z skąd Ty to wiesz :?: :!:
:lol:
eee...cze..ść :oops: brachu ja z month a ty :?:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp Ziemi

Postautor: ronald73 » 10 maja 2018, 19:49

CzarnyMag, co dokładnie nie rozumiesz?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Postęp Ziemi

Postautor: OneNight » 11 maja 2018, 22:08

ronald, nie przejmuj się tym. To co pisze czarnyMag to bełkot. Dobrze napisałeś, aczkolwiek trochę niepoprawnie gramatycznie :D

magu, przebywam wśród was, choć mnie nie widzicie. Ja was znam, lecz wy mnie nie. Wiesz kim jestem? Zdziwiłbyś się jak blisko mieszkamy :)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Nikita » 12 maja 2018, 16:08

Może i postęp ale jakim kosztem? Chociażby doświadczenia na zwierzętach...a poza tym jakoś chorób nie ubywa a raczej przybywa...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 14 maja 2018, 11:46

OneNight pisze:ronald, nie przejmuj się tym. To co pisze czarnyMag to bełkot. Dobrze napisałeś, aczkolwiek trochę niepoprawnie gramatycznie :D

magu, przebywam wśród was, choć mnie nie widzicie. Ja was znam, lecz wy mnie nie. Wiesz kim jestem? Zdziwiłbyś się jak blisko mieszkamy :)


Zaprzeczysz, żeś my się umówili, że przyjdziesz do mnie we śnie ciała :?: Zaprzeczysz, żeś wymiękł podczas eksperymentu naukowego :?: Zaprzeczysz, że zmieniłeś się po tym eksperymencie który ci zaserwowałem :?:
:lol:
Twój strach i Twoje własne przemyślenia mnie mało intere :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości