Postęp Ziemi

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 14 maja 2018, 11:55

ronald73 pisze:CzarnyMag, co dokładnie nie rozumiesz?


To, że ktoś się urodził w średniowiecznej Europie i przeżywał coś co było namiastką tego co serwował innym jeszcze nic nie dowodzi :!: Ja nigdy nie odczuwałem tego waszego (bólu odcinania piłą kończyny :lol: Ale wierzę Wam na słowo, że jest to porażające doświadczenie :!: I tak samo możesz sobie dla mnie wierzyć w swoje początki w historii tzw. niewolnika - człowieka. My ludzie współcześni mamy te początki w ziemskich Atlantach którzy wybudowali te całe piramidy i ich medycynie która się rozeszła po Ziemi - a więc jak żyłeś z jakiegoś powodu na zachodzie Ziemi to czujesz prawdę w tej chirurgii której ja ze wschodu nigdy nie "zakosztowałem" - ale napisz jak to było gdy "zwierzę" leczyło piłą "zwierzę" - będzie to świadectwo jak zwierzęta się traktowały nim Wschód zdominował je :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Arek C » 14 maja 2018, 14:50

Hartwig Hausdorf autor takich książek jak: "Biała piramida" czy "Fenomeny nie z tej ziemi" zabiera czytelników w swojej nowej książce w poszukiwania świadectw starożytnej medycyny.
Podczas swoich podróży po całym świecie, miał kontakt z niesamowitymi dowodami zaawansowanej medycyny w czasach starożytnych.
Ponad 2000-letnie książki z Chin opisują współczesne operacje, diagnozują choroby, które nasi lekarze odkryli zaledwie 100 lat temu.
Guanczowie (rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich) powstrzymywali intensywne krwawienie przez kauteryzację, która dzisiaj jest wykonywana w klinikach za pomocą żegadeł termicznych.
Przy 7000-letniej czaszce z Hypogeum na Malcie można zauważyć małe dziury, tak jak dzisiaj się robi do wstawiania elektrod stymulatora mózgu.
W muzeum archeologicznym miasta Nuoro (Sardynia) znajduje się około 5000-letni szkielet, na którego czaszce jest rana, a że był to poważny brak kości , pacjentowi w to miejsce przeszczepiono kawałek kości, rana wspaniale się zagoiła.
Na podstawie badania czaszek można stwierdzić czy taki człowiek przeżył lub nie. Gdy wokół dziury kość zaczyna się powoli zrastać jest to jednoznaczny dowód, że pacjent przeżył, a nie jak niektórzy sądzą, że to tylko dziura po np; strzale z łuku.
Pewien "rytuał" ze starożytnego Egiptu jest absolutnie identyczny ze środkami ratunkowymi współczesnej medycyny ratunkowej.
Jedna z niebezpiecznych operacji to chirurgia czaszkowa, należy uważać żeby nie uszkodzić opon mózgowo-rdzeniowych. Najstarszy przykład takiej operacji widać na czaszce z Taforalt znalezioną w Maroku. Także w Chińczycy posiadali zaawansowaną wiedzę, wynika to z książek, które zostały wykorzystane jako przedmioty pochówku księżniczki Xin Zhui w 168 pne. Ta została zanurzona w cieczy która zakonserwowała ją tak dobrze że nawet dzisiaj, jej kończyny są elastyczne jak za życia. Wstępne badania nie potrafiły określić co to za ciecz.
Wprawdzie jeszcze książki nie zakupiłem, ale jak miałem okazję rozmawiać wtedy z Hartwigem , to będzie na pewno warto przeczytać.
Tak ogólnie powiem że niekiedy wmawiają nam że ludzie prymitywni i ciemni , ale jak na tamte czasy wcale tak nie było
Arek C
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2018, 14:22

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Krzysztoff » 14 maja 2018, 20:44

Arek C pisze:Wprawdzie jeszcze książki nie zakupiłem, ale jak miałem okazję rozmawiać wtedy z Hartwigem , to będzie na pewno warto przeczytać.
Tak ogólnie powiem że niekiedy wmawiają nam że ludzie prymitywni i ciemni , ale jak na tamte czasy wcale tak nie było


No masz , czyli znali wysoką medycynę w starożytności i potem przestali jej stosować ? Ja rozumiem że są sensacyjne książki typu Deniken ale rzeczywistość jest daleka od tych bajań

Starożytność to wieki wszechobecnej niewiedzy i zabobonu , nieważne czy w Chinach czy w Egipcie nie znano ani znieczulenia ani antyseptyki

Średnia życia mieszkańców Rzymu - 21 lat

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/ ... ymianie/#2

Naprawdę warto zapoznawać się z wiarygodnymi źródłami historycznymi ; wielu ludzi (historyków) zadało sobie duży trud żeby pozbierać informację na temat faktów historycznych i zweryfikować je zgodnie z metodą naukową.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Arek C » 15 maja 2018, 15:32

Krzysztofie , ja też uważam że warto czytać to co piszą historycy , ci przynajmniej opieraję się na dowodach i mocnych poszlakach ludzi którzy się na tym i owym znają. W przeciwieństwie do sensacyjnych spekulacji jakich pełno jest w necie.

Wysoko rozwinięta medycyna była jak najbardziej używana w starożytności , archeolodzy nieraz pokazują takie perełki , na pewno niejeden widział już tą protezę faraona , chodzi o duży palec u nogi bez którego jak wiadomo trudno się chodzi , dorobiono mu pięknie z drewna , nawt forma i optyka (paznokieć) jest bardzo udana.

Niestety nie wiadomo w ilu procentach taka zaawansowana medycyna była skuteczna. Nie ma statystyk, nie ma żadnych zapisów , trudno powiedzieć czy po operacji czaszki jadna osoba na sto przeżyła , czy może np: 80% pacjentów przeżyło?????. Stosowano bo się uczono także i szukano nowych metod , tak jak do dzisiaj
Arek C
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2018, 14:22

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 17 maja 2018, 11:46

Do autora wypowiedzi - czemu czytasz te plugastwa :?: Wiesz obecnie ludzie nie chcą słyszeć o cierpieniu ani o bólu którego doświadczyli inni ludzie torturowani na przykład przez "medyków" w wiekach ciemnych. Obecnie ludzie normalni uciekają od bólu i cierpienia - i to są ludzie na "nowy świat" :!:
Ale są i tacy którym to niczym "muzyka" i tacy mają również swą przyszłość (umiejscowienie :twisted: A Ty teraz właśnie rozczytujesz swoje zmysły "taką lekturą"...
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp Ziemi

Postautor: OneNight » 18 maja 2018, 22:05

Zaprzeczysz, żeś my się umówili, że przyjdziesz do mnie we śnie ciała :?:

Nein
Zaprzeczysz, żeś wymiękł podczas eksperymentu naukowego :?:

Sam żeś wymiękł! Po prostu nie wypaliło, a ja nie mam zamiaru niszczyć swojego zdrowia na tym. Nawet nie wiesz jakie to męczące przy moim trybie życia. Nie jestem naukowcem - jeszcze.
Zaprzeczysz, że zmieniłeś się po tym eksperymencie który ci zaserwowałem

Odśwież mi pamięć. Nie przypominam sobie, żebyś mi coś zaserwował. Zmieniłem się z innego powodu, który do paranormalnych nie należy.

Trzeba Ci jednak przyznać, że gdy prosiłem Cię o pomoc, to mi nie odmówiłeś. Z moim zdrowiem jest coraz lepiej. Dziękuję Ci za wsparcie :D
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Krzysztoff » 20 maja 2018, 19:03

czarnyMag pisze:Do autora wypowiedzi - czemu czytasz te plugastwa :?: Wiesz obecnie ludzie nie chcą słyszeć o cierpieniu ani o bólu którego doświadczyli inni ludzie torturowani na przykład przez "medyków" w wiekach ciemnych. Obecnie ludzie normalni uciekają od bólu i cierpienia - i to są ludzie na "nowy świat" :!:
Ale są i tacy którym to niczym "muzyka" i tacy mają również swą przyszłość (umiejscowienie :twisted: A Ty teraz właśnie rozczytujesz swoje zmysły "taką lekturą"...


Nie plugastwa a książka o tematyce historycznej . Ludzie nie chcą słuchać o cierpieniach bo się boją cierpienia i bólu ale to że ktoś zamknie oczy i uszy nie oznacza że tego bólu nie ma i nie było.

Ci sami ludzie oskarżają lekarzy i nie szanują nauki która w dzisiejszym świecie daje wielu niewyobrażalny we wcześniejszych wiekach luksus - życia bez bólu i bez wielu chorób które były śmiertelne.

o moje zmysły się nie martw, ta lektura dała mi wiele do myślenia,
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 21 maja 2018, 14:21

Krzysztoff pisze:Nie plugastwa a książka o tematyce historycznej . Ludzie nie chcą słuchać o cierpieniach bo się boją cierpienia i bólu ale to że ktoś zamknie oczy i uszy nie oznacza że tego bólu nie ma i nie było.


Nie zrozumiałeś mnie :!: Obecnie ludzie którzy lali na cierpienie i tego rodzaju książki kiedyś, obecnie nie są w stanie przebrnąć przez pierwsze 5 stron a książki tego typu wyrzucają do śmieci :!: Obecnie dusza która zrobiła krok we właściwą stronę odrzuca tego typu literaturę i historię też :!:

Krzysztoff pisze:Ci sami ludzie oskarżają lekarzy i nie szanują nauki która w dzisiejszym świecie daje wielu niewyobrażalny we wcześniejszych wiekach luksus - życia bez bólu i bez wielu chorób które były śmiertelne. o moje zmysły się nie martw, ta lektura dała mi wiele do myślenia,


Martwię się o Twoje zdrowie - bo jesteś mi drogi :!: I chyba polecę Cię w modlitwie Chrystusowi. (i nie ma sprawy :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp Ziemi

Postautor: Krzysztoff » 21 maja 2018, 15:33

czarnyMag pisze:

Martwię się o Twoje zdrowie - bo jesteś mi drogi :!: I chyba polecę Cię w modlitwie Chrystusowi. (i nie ma sprawy :twisted:


Dziękuję, z moim zdrowiem jest wszystko ok
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postęp Ziemi

Postautor: czarnyMag » 28 maja 2018, 14:58

Krzysztoff pisze:
czarnyMag pisze:

Martwię się o Twoje zdrowie - bo jesteś mi drogi :!: I chyba polecę Cię w modlitwie Chrystusowi. (i nie ma sprawy :twisted:


Dziękuję, z moim zdrowiem jest wszystko ok


Kiedyś wyraziłeś myśl i według mnie o coś mnie poprosiłeś Krzysztoff - nie mogłem sprostać temu więc oddam ci w tym - w modlitwie o uwolnienie z spod presji "X" :twisted: Cóż....jesteśmy równi więc kiedyś mi oddasz...
...ale ponieważ masz intuicje i ja mam jej świadomość (a mam świadomość iż Ty jesteś wstanie się sam pozbierać) - to trzymaj się od wszystkiego co traktuje o cierpieniu i poniżeniu :!: Odrzucaj wszystko co z tym koliduje - a wygrasz :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości