Życie i śmierć zwierząt

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Życie i śmierć zwierząt

Postautor: cthulhu87 » 15 maja 2018, 07:14

czarnyMag pisze:A co jeśli jest tak: my ludzie kiedyś gdzieś zaczyna nasza dusza wcielona w ciało i tam gdzieś się budzi świadomość do działania (trudno to udowodnić ale każdy z Nas tak się budził - ja na statku w innej galaktyce a Ty gdzie indziej jako inteligentna istota). Każdy jednak w inteligentnej istocie :!: Jeśli istnieliśmy wcześniej to jest przed naszym przebudzeniem jakbyśmy nie istnieli :!:

Może więc w oparciu o to powyżej zwierzęta i rośliny to "dech Boga" - świat do zaludnienia :?: W każdej żywej istocie i roślinie jest Bóg tylko, że My jednak nie z tej bajki idziemy ( sorry miłośniku zwierząt ale my z naszymi umiłowanymi zwierzakami nic jednak wspólnego nie mamy bez względu na nasz osąd i chciejstwo) - też miałem psa i też go kochałem/upatrywałem w nim przyszłego wcielenia duszy - ale to nie jest tak :!:
Najpierw przypomnij sobie swoje pierwsze przebudzenie w ciele, potem to przetraw a następnie się wypowiedz :!: Z całym szacunkiem - też bym tak jak wierzysz chciał...


Ja w nic nie wierzę, tylko rozważam. I rozważywszy różne warianty, opowiedziałem się po jednej stronie, sądząc, że więcej argumentów za tym przejawia. Obce są mi wszelkie stany mistyczne czy objawienia w tej kwestii.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Życie i śmierć zwierząt

Postautor: czarnyMag » 15 maja 2018, 13:29

cthulhu87 pisze:Ja w nic nie wierzę, tylko rozważam. I rozważywszy różne warianty, opowiedziałem się po jednej stronie, sądząc, że więcej argumentów za tym przejawia. Obce są mi wszelkie stany mistyczne czy objawienia w tej kwestii.


Bardzo rozsądne i bardzo mądre :!: Rozważasz dokąd sięga pamięć :idea:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Życie i śmierć zwierząt

Postautor: cthulhu87 » 03 lip 2018, 18:43

Coś w ramach uzupełnienia dyskusji:

https://www.youtube.com/watch?v=aZy7jDRsENA
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Życie i śmierć zwierząt

Postautor: jario » 04 lip 2018, 19:29

Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Życie i śmierć zwierząt

Postautor: cthulhu87 » 11 lip 2018, 14:08

Wydaje się jednak, że w człowieku, jako najwyżej rozwiniętemu na Ziemi bytowi, można odnaleźć jak gdyby poprzednie, bardziej prymitywne etapy ewolucji:
Etap zwierzęcy pozostał w popędach, etap "roślinny" w nieświadomych funkcjach wegetatywnych, mineralny w samym fakcie, że nasze ciała zbudowane są z tych samych cząsteczek, co materia nieożywiona. To jest jakiś argument...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości