Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: OneNight » 20 lip 2018, 22:46

Przepraszam, zgadza się. Lepiej było to tak napisać: Wcześniej czy później będą zaakceptować prawda

Wcześniej czy później zaakceptują prawdę. A co jeśli to wierzący będą musieli zaakceptować, że nie ma żadnego boga, którego sobie wymyślili? Co jeśli nie istnieje żadna istota, żaden stwórca?

Tak poza tematem; Mówisz jak mój znajomy, którego uczę języka polskiego. Skąd jesteś, jeśli wolno zapytać?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: ronald73 » 21 lip 2018, 09:11

OneNight pisze:A co jeśli to wierzący będą musieli zaakceptować, że nie ma żadnego boga, którego sobie wymyślili? Co jeśli nie istnieje żadna istota, żaden stwórca?


To prosty, wtedy będą musieli zaakceptować inną prawdę :)

OneNight pisze:Tak poza tematem; Mówisz jak mój znajomy, którego uczę języka polskiego. Skąd jesteś, jeśli wolno zapytać?


Ja jestem z Holandii, w Polsce mieszkam dopiero 20 lat. Ciągle się uczę, już nie tak szybko jak w moich pierwszych latach tu, ale wiem że niektóre rzeczy w waszym języku nigdy się nie nauczę.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: Nikita » 23 lip 2018, 19:45

Nasze zycie okresla nasza karma...dlatego nie ma przypadkow. My sami pracujemy na nasz los poprzez nasza karme...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: arczi » 23 lip 2018, 20:08

Nic tak nie boli jak życie...
arczi
 
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2018, 11:02

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: gaba75 » 23 lip 2018, 21:59

Życie jest piękne-arczi, życie nie boli, życie trwa. Mamy przykład po tytule książki Życie po życiu. Boli to, że czasem nie potrafimy zaradzić czemuś lub poradzić komuś z pozytywnym skutkiem. To Karma, o której pisze Nikita i , o której tyle się mówi i pisze, która istnieje wraz/z nami, z każdym z nas. O tym, że nie ma przypadków podobno pisał Freud. Wciąż się uczę. Odwiedzam to forum rzadko, ale to rownież nie jest przypadek, że tak się to moje życie toczy. Ból jest okrutny, każdy znosi go na/swój sposób. Jeden przeżywa wszystko całym sobą inny inaczej. Życie przede wszystkim wg mnie trzeba przeżyć godnie i zgodnie, godnie p, żeby nie zapominać o jedności z innymi i w zgodzie z samym sobą. Jeśli coś dzieje się wbrew naszej władnej woli, to znak, że to wola wyższa i nic a to nie możemy poradzić, oprócz przeanalizowania w taki sposób, by nie szkodzić samemu sobie. Arczi spróbój wyluzować, też się tak czuję czasem, ha, co ja mówię, często tak mam, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jeszcze przyjdzie taki czas, w którym napiszesz, że jesteś szczęśliwy i życie cię już nie boli, ale że korzystasz z jego uroków.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: ronald73 » 24 lip 2018, 14:31

Rozumiałem że dusza musi wielu razy reinkarnować aż dusza swój cykl dokończy. Potem dusza musi w następnych wcieleniach naprawiać błędy aż jego/jej karma przestanie istnieć. Wtedy dopiero dusza idzie dalej jako astralny osobowość.
Cierpienie przecież może być spowodowany przez kogoś. Tamten musi wtedy kiedyś naprawiać Tobie błędy, i będzie naprawiał.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: gaba75 » 24 lip 2018, 17:25

One Night, w pewien sposób masz rację, wszystko ma swoją granicę, nawet pojmowanie pewnych zjawisk czy zdarzeń. Po to mamy naukę, by badać, sprawdzać i udowadniać. Tyle zdolnych i mądrych ludzi żyje na tym świecie, bylibyśmy głupcami, nie korzystając z bogactw nas otaczających. Ludzie, zjawiska, fauna , flora, kamyki, piaski, itd, itp. Uważam, że to, co nas otacza współgra z naszą Karmą, więc jak tylko możemy musimy starać się być ostrożnymi w ocenach.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: OneNight » 25 lip 2018, 11:30

Świat jest zły, tu nie ma sprawiedliwości. Ja ilekroć staram się zrobić coś dobrego, spotyka mnie wiele złego - ot taka wasza karma. Chciałem stworzyć tzw. interfejs głosowy dla ludzi sparaliżowanych i niepełnosprawnych. Mogliby za pomocą głosu sterować swoim komputerem, a może nawet domem. Z powodów zdrowotnych musiałem go tymczasowo zawiesić, a chciałem nawet udostępniać to za darmo :C

Dlatego w coś takiego jak "karma" nie wierzę. Nie widzę tu sensu.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: Xsenia » 25 lip 2018, 11:36

OneNight przeciwności losu sa po to by je przezwyciężać. Trochę cierpliwości :) Nic nie zbudowano w jeden dzień. Bylebyś się nie poddawał.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy ludzie są sobie przeznaczeni?

Postautor: OneNight » 25 lip 2018, 15:56

Za późno
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości