Popularność spirytyzmu

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Popularność spirytyzmu

Postautor: Niegrawitacyjny » 21 cze 2018, 16:12

1. W których państwach spirytyzm staje się popularny? Chodzi mi o wzrost zainteresowania spirytyzmem itp.
2. Sytuacja spirytyzmu na Dalekim Wschodzie (Korea,Chiny, Japonia) i Azji poludniowo-wschodniej (Tajlandia, Birma, Laos)?
Niegrawitacyjny
 
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2017, 21:15

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: cthulhu87 » 26 cze 2018, 19:54

Niegrawitacyjny pisze:1. W których państwach spirytyzm staje się popularny? Chodzi mi o wzrost zainteresowania spirytyzmem itp.


Najbardziej wyróżnia się Brazylia, ale ostatnio sporo się dzieje także w Stanach Zjednoczonych, co widać choćby po materiałach w internecie, dodawanych przez działające tam grupy - jeszcze 10 lat temu nie było tego w takiej skali.

Niegrawitacyjny pisze:2. Sytuacja spirytyzmu na Dalekim Wschodzie (Korea,Chiny, Japonia) i Azji poludniowo-wschodniej (Tajlandia, Birma, Laos)?


W Wietnamie rozwija się kaodaizm. Nie jest to klasyczny spirytyzm, ale widać wyraźne inspiracje spirytyzmem w tym ruchu. Wietnam pewnie nieprzypadkowo się tu pojawia także dlatego, że był swego czasu francuską kolonią.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: Niegrawitacyjny » 27 cze 2018, 00:25

W takim przypadku moja wiedza się nie powiększyła chociaż o tej zależności między kaodaizmem a byłą kolonią francuską nie pomyślałem ;)
Dzięki cthulhu87.... i ostrzegam bo w przyszłości zadam kolejne pytanie :D
Niegrawitacyjny
 
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2017, 21:15

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: cthulhu87 » 27 cze 2018, 07:09

Niegrawitacyjny pisze:W takim przypadku moja wiedza się nie powiększyła chociaż o tej zależności między kaodaizmem a byłą kolonią francuską nie pomyślałem ;)
Dzięki cthulhu87.... i ostrzegam bo w przyszłości zadam kolejne pytanie :D


:)

Znalazłem jeszcze coś ciekawego o Filipinach:

https://en.wikipedia.org/wiki/Uni%C3%B3 ... pinas,_Inc.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: Niegrawitacyjny » 27 cze 2018, 12:19

Dzięki :)
Niegrawitacyjny
 
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2017, 21:15

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: Hansel » 29 cze 2018, 15:18

cthulhu87 pisze:
W Wietnamie rozwija się kaodaizm. Nie jest to klasyczny spirytyzm, ale widać wyraźne inspiracje spirytyzmem w tym ruchu. Wietnam pewnie nieprzypadkowo się tu pojawia także dlatego, że był swego czasu francuską kolonią.
A jaki to ma konkretnie związek?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: cthulhu87 » 29 cze 2018, 15:29

Hansel pisze:
cthulhu87 pisze:
W Wietnamie rozwija się kaodaizm. Nie jest to klasyczny spirytyzm, ale widać wyraźne inspiracje spirytyzmem w tym ruchu. Wietnam pewnie nieprzypadkowo się tu pojawia także dlatego, że był swego czasu francuską kolonią.
A jaki to ma konkretnie związek?


W czasach, gdy Wietnam był kolonią francuską, spirytyzm był w tym kraju bardzo popularny, poza tym zwykle wykształcone elity takich krajów znają język metropolii, a większość klasycznych dzieł spirytystycznych powstała w jęz. francuskim. Dlatego łatwiej było tam, niż np. w Japonii :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: Nikita » 13 lip 2018, 18:15

W Polsce spirytyzm jest niszowy...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: soldado » 13 lip 2018, 18:22

Nikita pisze:W Polsce spirytyzm jest niszowy...


Na razie... :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Popularność spirytyzmu

Postautor: Nikita » 13 lip 2018, 20:42

Spoko...niszowy nie oznacza, że jest zły...na razie jest niszowy a może kiedyś się to zmieni...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości