Dzień Zaduszny

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Dzień Zaduszny

Postautor: monika1 » 02 lis 2018, 11:46

Witam ! Rok temu zmarł mój dziadek. Był schorowany, przed śmiercią jego i babci która zmarła miesiąc przed nim mieszkałam u nich. Kilka dni przed jego śmiercią zadzwonił do mnie i pokłóciliśmy się, bardzo tego żałuje do dziś dzień, że nie bylam bardziej wyrozumiała wobec niego, ale opieka nad starszą i schorowaną psychicznie osobą naprawdę nie jest łatwa. Po jego śmierci bardzo prosiłam żeby dali mi znak czy wszystko u nich dobrze. Dzisiaj w nocy z 1 na 2 listopada (myślę, że ma to związek z tym, że podobno granica między światem duchów a materialnym jest otwarta ?) miałam dziwne sny. Najpierw śniło mi się, że latałam, następnie byłam w nocy w lesie i uciekałam na drzewo przed stadem wilków, które za wszelką cenę chciały mnie dorwać, a potem jeden wilk zmienił się w człowieka, żeby móc wejść na drzewo i na końcu przyśnił mi się dziadek. Był ubrany w koszule którą nosił już na stare lata bardzo często i był trochę młodszy niż gdy umarł. Naokoło nas było ciemno i gdy go zobaczyłam byłam w szoku powiedziałam : '' dziadek skoro ty mnie widzisz, to ja nie żyje tak jak ty '', a on nagle złapał się za głowę jakby dopiero co się dowiedział, że nie żyje. Myślicie, że to był zwykły sen czy naprawdę ta data sprzyja duchom i mogą łatwiej się z nami komunikować? I czy to możliwe, że przez ten rok nie wiedział, że nie żyje i teraz było mi dane się z nim spotkać i mu to uświadomić ? Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
monika1
 
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2015, 16:06

Re: Dzień Zaduszny

Postautor: Luperci Faviani » 02 lis 2018, 12:27

Trudno powiedzieć. Uważam, że nie powinno się interpretować snów innych osób. Jeżeli nie potrafisz zrozumieć tego snu, to może za jakiś czas przyśni ci się coś, co naprowadzi cię na odpowiedni tok myślenia. Na pewno możesz modlić się za dziadka, a gdy o nim ciepło myślisz, możesz do niego mówić, np. półgłosem, albo w myślach - jak wolisz. Jeśli wydaje ci się, że może on nie zdawać sobie sprawy z tego, że nie żyje, możesz opowiedzieć mu o tym, możesz - będąc na cmentarzu - przyciągnąć go myślami i pokazać mu jego grób... Nie dręcz się. Skoro żałujesz zaistniałej sytuacji z dziadkiem, to on o tym wie i jeśli cię kocha, to na pewno ci wybaczył szczególnie, że z jego perspektywy śmierć wygląda zupełnie inaczej, niż z naszej. Być może smucą go twoje wyrzuty sumienia, które mogą wydawać mu się... zupełnie niepotrzebne. A tak na prawdę to, modlitwa jest jedyną rzeczą, którą możesz mu pomóc, bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajduje.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Dzień Zaduszny

Postautor: monika1 » 02 lis 2018, 12:34

Dziękuje za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
monika1
 
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2015, 16:06

Re: Dzień Zaduszny

Postautor: Xsenia » 02 lis 2018, 14:12

Zmarła babcia mojego męża w pierwszym śnie też była zdezorientowana. Proszę przeczytaj:
viewtopic.php?f=10&t=1923
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dzień Zaduszny

Postautor: danut » 02 lis 2018, 15:41

Xsenia pisze:Zmarła babcia mojego męża w pierwszym śnie też była zdezorientowana. Proszę przeczytaj:
http://forum.spirytyzm.pl/viewtopic.php?f=10&t=1923


To nie jest dezorientacja. W różnych przesunięciach czasowych, a z ujęcia bezczasowego źródła w jednej chwili żyjemy jednocześnie. Jedna nasza śmierć "jaskółki nie czyni" - oni tam żyją nadal. :) Ci idący naprzód a nie do tyłu już o tym wiedzą i dlatego "łapią się za głowy" nad naszym postrzeganiem rzeczy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości