Proszę o Pomoc

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Proszę o Pomoc

Postautor: Dula » 24 lis 2018, 20:34

Witam!
Jestem tu nowa. Jestem mamą już dorosłej córki i własnie dla niej Szukam pomocy . To młoda i cudowna dziewczyna . Stała się tragedia na początku listopada zginął tragicznie jej narzyczony. Wspaniały chłopak kochalismy go jak syna. Mieszkali już dwa lata razem planowali wspólne życie i nagle jej swiat się zawalił. Bardzo się o nią boje wiem ze miała mysli samobójcze. Nie moze sobie poradzic przerwała studia. Wspominała że chciala by wiedziec co miał by jej do powiedzenia. Myślę że to by ją trochę uspokoiło. Jakoś nie ufam tym medium co się ogłaszją się w internecie i wyludzają pieniądze, żerują na cudzym nieszczęściu. Czy mógl by mi ktoś pomóc.
Dula
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2018, 20:17

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: danut » 24 lis 2018, 22:09

Proszę przekazać córce, że byłam kiedyś w podobnej sytuacji, ale to właśnie dzięki niej odkryłam sens życia i prawdę o tym co dzieje się dalej poza tym naszym życiem. Sekwencje rzeczywistości układają się nam według wzorów i to dlatego podobne zmierza do podobnego, a odpowiednie prowokuje odpowiednie. Rzeczywistość jest trudna, skomplikowana, jednak ma to wszystko wyższy cel, taki który powinniśmy odkryć. Miłość, tęsknota za utraconym, rozłąka i dokonywanie wyborów - wszystko to zmierza do tego celu. A jest nim doświadczenie rzeczywistości prawdziwej dającej nam rzeczywiste spełnienie siebie. Ta rzeczywistość jest naruszona, wzburzona i przepuszczona przez sito, a emisje jej jak hologramy dzieją się w wielu wersjach na raz, w wielu wszechświatach i rzeczywistościach. W zależności od "gruntu" na który pada dana emisja bywa ona fałszowana przez zastane w nim warunki oraz skupienia innych świadomości na nim. Trudnością jest wyłapanie przez jednostkę prawdziwych jej elementów, lecz gdy je wyłapiemy możemy już ujrzeć obraz tej Prawdy. Otóż - co miałby jej do powiedzenia - że on żyje, że nawet razem z nią żyją w wielu innych takich jak nasza rzeczywistościach, lecz że świat nie kręci się tylko wokół jego i niej, bo ich sieć tworzy wiele innych dusz tu żyjących, już tu nie żyjących i mających się narodzić. Skoro ona tu została jest pewne, że dla szczęścia jego, jej i tych wielu innych mających się znaleźć w jednym spokojnym i szczęśliwym miejscu musi tu nadal dla tych innych żyć, odszukać ich, może nawet urodzić jakąś z tych dusz. By stało się, by ta prawdziwa rzeczywistość się dopełniła. Proszę jej przekazać, że marzenie o ich wspólnym życiu doczesnym się spełniło i już gdzieś się toczy, lecz plan sięga jeszcze dużo dużo dalej, chociaż my rzadko zdajemy sobie z tego sprawy. To życie doczesne i tak jest tylko krótką chwilą w odniesieniu do wieczności. Dlatego musi się otrząsnąć i dalej tu żyć, jego działanie już tu nie jest potrzebne, ona wykona je dalej za siebie i za niego dla dobra ich wspólnie i dla wielu innych.

Ps. Wiem, że nie tego oczekiwałyście tu pisząc, ale "stare" myślenie na temat mediów, przekazywania wiadomości i podziału na życie i śmierć przez moje doświadczenia zostało obalone, zatem ja piszę tak jak jest, jak to wszystko naprawdę wygląda, a nawet gdybym przejęła jakieś informacje od tego chłopca i zaczęła jej je przekazywać nigdy nikt nie będzie miał pewności skąd one by do mnie naprawdę doszły, bo w cudze pola ja nie mam zamiaru wstępować. A mogły by dojść z czasów odległych, z zupełnie innego życia jakie prowadził i według tego czym wtedy żył, a mogłyby dojść nawet z tej zupełnie zakłamanej rzeczywistości, a mogłyby dojść od tego co właśnie trzeba wymazać i nigdy nie powtarzać, dlatego takie kontakty mają bardzo wątpliwe skutki i ich nie preferuje pomijając nawet to co sama piszesz o oszustach. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: bernadeta1963 » 24 lis 2018, 22:23

Danut ,proszę daj szansę innym .Niech Dula sama oceni jak to wygląda :)
Każdy z nas może się mylić .Ja nie zaprzeczam ,że masz dużą wiedzę . Uważam ,że ''stare''myślenie na temat mediów też nie jest takie złe :)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: danut » 24 lis 2018, 22:27

Ja nie oceniam bernadet1963 - złe, dobre. Jest jakieś ale skłaniam do zamyślenia się nad tym - co ono właściwie daje, a więc jakie owoce :D ?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: bernadeta1963 » 24 lis 2018, 22:29

W takim razie wybacz .Mylalam ,że chcesz zniechęcić Dulę do rozmowy z medium ,bo to oszuści .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: danut » 25 lis 2018, 21:43

bernadeta1963 pisze:W takim razie wybacz .Mylalam ,że chcesz zniechęcić Dulę do rozmowy z medium ,bo to oszuści .


Bernadeto, ja nie obieram takiego działania, by czyimś myśleniem kierować. Piszę to co wiem a każdy według siebie układa sobie pojmowanie rzeczy. Nie mam też skłonności do zadowalania i uspokajania kogoś odpowiedziami "wszystko jest w porządku, zmarły jest szczęśliwy i w raju", bo według mnie pocieszanie i litość to są najtańsze ludzkie uczucia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: bernadeta1963 » 25 lis 2018, 21:58

NIe wiem ,czy ktoś jest w raju .Nie wolno mi pytać jak tam jest .Piszę to co odbieram .Może gdybym byla naukowcem podchodzila bym do tego inaczej . Jestem tylko prostą kobietą .Niestety nie każdych mogę pocieszyć .Dobrze ,że mogą mieć wybór między nauką ,a czymś czego może jeszcze nie rozumiemy .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: danut » 26 lis 2018, 00:04

A skoro nie rozumiemy, to tak ma pozostać? :) Toć, właśnie cały czas piszę, że da się to zrozumieć i czynię duży krok na przód ku temu zrozumieniu oraz je przedstawiam - czym jest ta znana nam stąd śmierć i że ona wcale nie jest ani końcem ani początkiem naszego życia i istnienia. I nie ma tylko tu i tam jako dwóch światów mających w tym wszystkim znaczenia, a temat jest dużo szerszy. Takie upraszczanie wręcz skłania ludzi do myśli samobójczych w razie j/w w temacie utraty najbliższej osoby, z którą się chciało prowadzić wspólne życie. Tak według prostego rozumowania - skoro nie możemy tu być razem, to może tam do niej dołączę. A ja piszę, że jest to duży błąd, gdy tak pojmujemy swój sens istnienia. Bo ono nie dzieli się na zmarłych i żyjących, ono( to nasze istnienie) przebiega w wielu światach tak samo jak nasz rzeczywistych na raz. Są rozsiane na całą wieczność i wszędzie budują coś bardzo ważnego dla swojego źródła, w którym ten ja , ty, on już istnieje i będzie istniał dopóki nie zniszczy swojej Duszy, lecz będzie ją miał i ją szanował. A rozsiane rzeczywistości i w nich zaistnienia to tylko chwile, to puzzle mające zaistnieć po to, by dało się z nich zbudować rzeczywistość prawdziwą. Dlatego, gdzie ten ktoś chciałby dołączyć? W Jądrze Świadomości/ w Źródle/U Boga - już jest, był i będzie. To poza czasem istnieje. :) Zakończy tu życie, to pozostawi po nim tylko zapis swojej działalności podczas jego trwania. Będzie chciał rozpocząć nowe zadanie w innym życiu, to będzie musiał się od nowa urodzić. Dlaczego ma chcieć zaprzepaścić dane sobie szanse i zaczynać coś od nowa a poprzedniemu przy tym nie sprostać, wprowadzać zamieszanie i się gubić w tych wielu istnieniach na raz? Duszy powinien przyświecać jasny cel i droga i ma jej nie przestraszyć śmierć w jednym z hologramów.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Nikita » 26 lis 2018, 08:36

Danut wyluzuj...to nie jest twoje prywatne forum...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Proszę o Pomoc

Postautor: Dyzia » 26 lis 2018, 08:36

Danut :) Wiesz, że dla większości to co piszesz jest niebywałe i nie do przyjecia, już nawet Księga Duchów jest bardziej do "zaakceptowania" :P A podejrzewam że tylko nieliczni "szczęśliwcy"(?) dostąpili zaszczytu posiadania tych Puzzli :)

Więc...

Danut jakbyś miała chęć i czas krótko, jak chłopu na roli wypunktować o co w tym chodzi. Bo na przykład do mnie docierają proste przekazy, nie potrafie poprostu sobie tego wyobrazić.

Żyjemy tu i gdzieś tam ?
Czy tam życie jest podobne?
Czy to znaczy że nasza świadomość, podświadomość,nadswiadomość jest rozszczepiona?
Czy gdzieś, kiedys ktoś jeszcze o tym pisał, mówił, był jakiś przekaz?

Będę niezmiernie wdzięczna ... I może komuś też pomoże to w zrozumieniu. Ciągle miotaja mi się Twoje słowa po głowie tylko nie kumam tego.

Ja napisałam tylko na szybko kilka moich pytań, gdybyś mogła jak przedszkolakowi z przeciętnym ilorazem inteligencji wypunktować swoje chronologiczne ustalenia :)

Bardzo przepraszam autorkę, jeśli to przeczyta mam nadzieję że i jej da to do myślenia.

Dulo warto posiadać i zaglądać często do małej książeczki ŻYĆ SZCZĘŚLIWIE - Divaldo P. Franco. Bardzo pomaga jeśli jest się otwartym na pomoc.
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości