Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarnację

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: Pawełek » 13 sty 2019, 18:47

Nie mam więcej pytań.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: jario » 13 sty 2019, 18:56

Danut,czy mozesz napisac skad czerpalas lub czerpiesz wiedze na temat spirytyzmu?na czym opierasz swoje oceny i przekonania czym jest i jak wyglada filozofia spirytyzmu i jaki niesie ze soba przekaz?mozesz podac te zrodla?pomijajac Ksiege duchow ktora jak twierdzisz przeczytalas ze zrozumieniem przytaczajac za chwile stwierdzenie ze duchy rozplywaja sie w wiecznej szczesliwosci(takiego czegos nie ma w ksiedze duchow)
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: danut » 13 sty 2019, 19:54

Jario, najlepszym źródłem o tym jak wygląda wiedza spirytystyczna, co sobą prezentuje, to Wy jesteście. Przyszłam tu parę lat temu, chciałam to poznać i prawie codziennie Was czytam. Zawiodłam się bardzo. Nie da się tego strawić, bo tak jest niespójne. A jeszcze te przechwałki, że co to nie jest za odkrycie wielkich tajemnic i czym to niby spirytyzm nie dysponuje naprawdę mogą powalić( ze zdziwienia oczywiście).
Każesz mi szukać dokładnie takiego samego zdania w spirytyzmie żebym potwierdziła swoją ocenę? Na tym ma polegać szukanie wniosków, czy na prześwietleniu całokształtu i podaniu tego co się nam wyłania we własnym rozumowaniu z tego? - Celem według spirytyzmu jest - by osiągnąć Doskonałość, tylko tego na czym ma polegać ta doskonałość nie wie nikt i nawet do niej się nie zbliża, ot to jakieś fruwające z mgły aniołki( bo przecież nie fizycznie istniejące naprawdę skoro są bez cielesne) i jakie one mają cechy, bo tu znowu występuje sprzeczność nawet z samym tym pojęciem doskonałości - uczą i karzą, tylko że to czego uczą i to że występuje taki system królów jak nagroda i kara( władca i bat) wysoko umoralnionemu człowiekowi widzi się baardzo niedoskonałym, a nawet mniejszym niż jego próg moralności. Jak dla Was tak pojęta Doskonałość nie jest po prostu niczym, lub czymś zupełnie zamglonym, sennym, rozpłyniętym, zamazanym, to nic na to nie poradzę, a że dodaję do tego tę szczęśliwość - no bo przecież to ma być jakiś ostateczny cel, osiągniecie szczytu Waszych marzeń.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: jario » 13 sty 2019, 22:48

Danut ,uwierz mi ze forum akurat nie jest najlepsza podstawa do poznania doglebnie filozofi spirytyzmu a w szczegolnosci to forum w obecnej formie i w obecnym skladzie.Moze te 5,6 lat temu wiecej bys wyciagnela ale teraz mimo wszystko uczestnictwo spirytystow oraz sympatykow na forum jest w porownaniu do wczesniejszych lat marginalne a informacje spirytystyczne szczatkowe wiec pelnego i spojnego obrazu spirytyzmu poprzez obecne forum ale tez sama forme przekazu informacji nikt sobie nie jest w stanie wyrobic.Forum jako takie moze byc uzupelnieniem informacji lub wskaznikiem gdzie tej wiedzy szukac
Ostatnio zmieniony 13 sty 2019, 23:10 przez jario, łącznie zmieniany 1 raz
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: jario » 13 sty 2019, 22:58

Jednym z celow zycia wiecznego wedlug spirytyzmu jest darzenie do doskonalosci,celow jest tak na prawde duzo wiecej ale jednym z celow niesmiertelnej duszy jest jak najbliusze osiagniecie doskonalosci a czym jest doskonalosc?doskonalosc to Bog ,czy czlowiek potrafi zrozumiec w pelni istote boga?nie sadze.Wiec jak ma ci ten fruwajacy aniolek wytlumaczyc czym jest ta doskonalosc.Z reszta osobiscie uwazam ze nie przychodzimy na ten swiat z kurtyna zapomnienia zeby cale zycie kontemplowac i dochodzic prawdy jaki jest wieczny cel niesmiertelnej duszy ale po to aby wykonac jakies zadania ktore na to zycie sobie zalozylismy.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: jario » 13 sty 2019, 23:08

Mi nie pasuja slowa nagroda i kara do filozofi spirytyzmu mimo ze pewnie gdzies z takimi okresleniami mozna sie pewnie spotkac.Interpretowalbym to raczej i bardziej do spitytyzmu pasuje -nauka,doswiadczanie,lekcja,zadanie,konsekwencja,prawo akcji i reakcji lub prawo przyczyny i skutku.To tak czasami jak z malym dzieckiem tata mowi nie wolno dotykac goracego piekarnika bo sobie zrobisz krzywde,oj oj nie wolno.Ale dziecko czasami musi dotknac oparzyc sie zeby nigdy wiecej tego bledu nie popelnic a tata czasami pozwala na "kontrolowane oparzenie" zeby dziecko doswiadczylo,co wcale nie oznacza ze tata jest zly ,tata kocha to dziecko ponad wszystko i nie pozwoli aby stala mu sie krzywda.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: danut » 13 sty 2019, 23:11

Jario, uwierz mi, że opinie dok. Niteckiego, czy Przybyszewskiego na temat spirytyzmu są bardzo wymowne, widzieli to na żywo co się dzieje, gdy ów zaczął się panoszyć w Polsce. "Sytuacja na świecie jest gorsza niż w Strasznym dworze" :) Czyżbyście chcieli powtórki z historii, po co aż tak się cofać szukając tej wiedzy? Nie wolno oddawać sterów w jej poszukiwaniu takim ludziom jak Kardec, Crowley, - to tylko aferzyści szukający poklasku, zaciemniali, mieszali zamiast naprawdę szukać, łapali ludzi na tanie hasła, co zrobiono z Xavierem ? - Prześledźcie jego życie i zastanówcie się. Gdyby Chico nie wpadł w te sidła być może czegoś by się dowiedział, miał potencjał, ale Kardec podporządkował go sobie, strach dokonał reszty dzieła. Nie zniosę manipulatorów, to pierwszego dnia gdy tu weszłam napisałam :) . Nie ze mną te numery. To zabawa dla znudzonych arystokratek, nie dla ludzi poszukujących prawdy.

Ps.
To co dopisałeś w dalszych postach to tylko popiera to co napisałam o spirytyzmie - nie mówi on nic czego nie wymyśliłby całkiem pospolity Kowalski, niczego nie wyjaśnia. A nie dość ze nie wie czym ta doskonałość ma być to i tego zadania które miałby ktoś tu wypełniać także nie zna :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: jario » 13 sty 2019, 23:28

Nie znam tego co tych dwoch autorow pisalo na temat spirytyzmu wiec sie nie odniose.Kiedy to spirytyzm zaczal panoszyc sie w polsce?
Ja osobiscie sadze ze na swiecie z wieku na wiek nastepuje postep choc wiele jest jeszcze niedoskonalosci i wiele trzeba jeszcze zmian ale zmiany postepuja z pokolenia na pokolenie wiec nie predko.
Jezeli chodzi o Kardeca to nikt ze spirytystow nie traktuje go jako wyroczni i guru jak to czasami piszesz.Byl kodyfikatorem spirytyzmu a formy nienazwane spirytyzmu isnialy przed Kardeckiem.Ruch spirytystyczny to nie czasy Kardeca a dzisiejszs ogromna rzesza centrow,lekarzy.szpitali.grup.To aktualne badania ,przekazy,formy pomocy innym,akcje charytatywne,to na prawde szeroka i wszechstronna dzialalnosc ,choc najbardziej rozwinieta w brazylii ale przenikajaca rowniez europe.Spirytyzm caly czas sie rozwija i ewoluuje.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: jario » 13 sty 2019, 23:32

Gdybys solidnie zapoznala sie ksiazkami spirytystycznymi to widzialabys ta spojnosc.Mnie najbardziej zachwycila na poczatku mojej drogi spirytystycznej wlasnie ta spojnosc ,sens i odpowiedzi na wiele nurtujacych pytan.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Wskazówki na odradzanie się, a nie na wcielanie/reinkarn

Postautor: danut » 13 sty 2019, 23:39

Złoty wiek dla spirytyzmu w Polsce to druga połowa XIX wieku i pierwsze dziesięciolecia XX - czas seansów i latających stolików :D Tak, teraz panoszy się jeszcze w Brazylii i mieliśmy tu obnażenie wielkiego brazylijskiego spirytysty i cudotwórcy niedawno. :) Jario, nie zachęcisz mnie do studiowania czegoś takiego, zwłaszcza mnie która doświadczyła, odczuła, widziała wiele z tych rzeczy i ja Tobie proponuje przyjrzyj się temu przez obecną wiedzę ludzkości, postępy nauki, o wiele wyższą już ludzką świadomość, która chce wiedzieć a nie uciekać się w zabobony i zaufanie jakimś "wybrańcom". Nie ma takich.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 25 gości