Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Hansel » 27 lut 2019, 13:58

Z tego co wiem to materialistyczni naukowcy występowaniem wspomnień z poprzedniego życia tłumaczą jedynie działaniem wyobraźni naszej podświadomości. Jak myślicie ile w tym może być prawdy ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Marzyciel » 27 lut 2019, 17:11

To chyba najłatwiej sprawdzić poprzez odnajdowanie rzeczy, o których wiedzieć nie mogłeś, a które widziałeś podczas odmiennego stanu świadomości. Np. Gdzie ktoś coś schował. Pytania zaczynają się, gdy taką rzecz znajdziesz dokładnie we wskazanym miejscu. :)
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Hansel » 01 mar 2019, 13:17

Marzyciel pisze:To chyba najłatwiej sprawdzić poprzez odnajdowanie rzeczy, o których wiedzieć nie mogłeś, a które widziałeś podczas odmiennego stanu świadomości. Np. Gdzie ktoś coś schował. Pytania zaczynają się, gdy taką rzecz znajdziesz dokładnie we wskazanym miejscu. :)


A mógł byś mi podać jakiś konkretny udokumentowany przykład takiego eksperymentu?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Marzyciel » 01 mar 2019, 15:45

Hansel pisze:A mógł byś mi podać jakiś konkretny udokumentowany przykład takiego eksperymentu?


Znalezienie pieniędzy pod deską, dzięki informacji pozyskanej podczas odmiennych stanów świadomości u Monroe. Odwzorowanie nigdy niewidzianej średniowiecznej wieży, zgodnie z faktami historycznymi również u Monroe. Polecałbym eksperymenty z udziałem Ingo Swanna m.in. odkrycie pierścieni Jowisza na trzydzieści lat przed oficjalnym potwierdzeniem. Ale najłatwiej, jak napisałem wcześniej, samemu zdecydować się na regresję hipnotyczną, potem weryfikować. Inaczej wszystko pozostanie w sferze wiary.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Dyzia » 01 mar 2019, 22:33

Marzycielu pozwól , że zapytam : poddałeś się skutecznej regresji ?
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: jario » 02 mar 2019, 00:31

Hansel pisze:
Marzyciel pisze:To chyba najłatwiej sprawdzić poprzez odnajdowanie rzeczy, o których wiedzieć nie mogłeś, a które widziałeś podczas odmiennego stanu świadomości. Np. Gdzie ktoś coś schował. Pytania zaczynają się, gdy taką rzecz znajdziesz dokładnie we wskazanym miejscu. :)


A mógł byś mi podać jakiś konkretny udokumentowany przykład takiego eksperymentu?



Jest kilka filmow na youtube o eksperymencie regresji a potem potwierdzanie faktow z regresji w miejscu rzeczywistym

Podczas regresji wiele rzeczy historycznych czasami mowisz bez zastanowienia i analizy i sa to czesto rzeczy o ktorch nigdy nie miales pojecia a potem wszystko sie zgadza z faktami po sprawdzeniu,npstroj jaki nosisz ,daty,wystroje pomieszczen,style budynkow,zwyczaje lub rozrywki ,formay wypowiedzi,sprzety ktorych sie uzywa lub pojazdy .Jezeli poddasz sie sam regresji to przekonasz sie ze to prawda.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Marzyciel » 02 mar 2019, 10:08

Dyzia pisze:Marzycielu pozwól , że zapytam : poddałeś się skutecznej regresji ?

Tak. Nawet kilku. Swego czasu dość intensywnie eksperymentowałem z odmiennymi stanami świadomości.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Nikita » 02 mar 2019, 11:28

Mam kolezanke, ktora kiedys dla zabawy poddala sie hipnozie...i w czasie jej przebiegu widziala sie lezaca w drewnianej skrzyni i widziala swoje owlosione meskie nogi i co bylo ciekawe odpowiadala glebokim meskim glosem …. Mysle, ze przypadkowo trafila na jakies swoje meskie wcielenie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Dyzia » 02 mar 2019, 12:55

http://radiogdansk.pl/audycje-rg/kawale ... -w-polowie

Przepraszam mam nadzieję, że wejdzie poprawnie, pogadanka ze specjalistką od hipnozy. Ta Pani przyjmuje w Gdańsku (hipnozagdansk.org)

Ja chętnie bym poszła musiałabym wykluczyć tylko strach i jednak zaporę finansową bo to chyba szereg spotkań aż się uda :)

Napewno jest na forum wiele odpowiedzi czy byliście, ale jestem ciekawa czy na dzisiaj coś się u Was zmieniło w tej kwestii?

Nikito czy kolezanka coś jeszcze wspominała ? Udało się na pierwszym spotkaniu ?
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Poprzednie wcielenia - czy tylko wyobrażnia

Postautor: Luperci Faviani » 07 mar 2019, 23:29

Hansel pisze:Z tego co wiem to materialistyczni naukowcy występowaniem wspomnień z poprzedniego życia tłumaczą jedynie działaniem wyobraźni naszej podświadomości. Jak myślicie ile w tym może być prawdy ?

Myślę, że nie tylko wyobraźnia ma na to wpływ, ale również choroby psychiczne. Niektórzy rzeczywiście mają różne wspomnienia, ponieważ - jak sądzę - ich duch może łatwiej opuścić ciało materialne, niż u innych (w dużym uproszczeniu). Takimi osobami są, np. media somnambuliczne. Poza tym w naszych duszach są wyryte informacje o poprzednich wcieleniach. Jeśli ktoś potrafi przyjrzeć się samemu sobie, to może domyślać się, co robił we wcześniejszej inkarnacji.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości