Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Achill » 18 sty 2015, 00:58

Krzysztoff pisze:Po pierwsze to z pewnością ta śmierć była zaplanowana w planie karmicznym , Jezus o tym wiedział i wspominał kilka razy.
Po prostu wykonał konsekwentnie misję do końca.

z tego co się orientuję, J. miał wybór, mógł w dowolnym momencie sie wycofać, wybrać inną drogę. To co zostało zaplanowane to to jak ię to skończy jeśli jednak wybierze "tę drogę"

Mirek pisze:Chrystus umarł na krzyżu, bo w tamtych czasach krzyż był narzędziem wykonywania kary śmierci, jak dużo później, np. krzesło elektryczne.

otóż to.

Hansel pisze:Ale z drugiej strony czas pomiędzy życiem Jezusa a spisaniem ewangeli jest po prostu zbyt krótki żeby Jezus mógł być tylko postacią mityczną

niby dlaczego? Do zmyślenia trzeba jeszcze mniej czasu.

J. może i był postacia historyczną, cięzko to jednozacznie stwierdzić. istnieją dowody na powstanie kultu z początkiem ery - ale jest to dowód pośredni - dowodzący włąsnie mitycznej postaci. dowodów historycznych wciąż brakuje, lub pozostają w sferze domysłów.
nie ma równeiż żadnych zapików autorstwa Crystusa bądź kogoś kto mógł pelni role skryby - bezpośredniego świadka. tymczasem wszytskie ewangelie co do jednej powstały po tych wydarzeniach niektóre zostały nawet spisane przez ludzi którzy na oczy Chrystusa nie widzieli bo jeszcze wtedy sie nie urodzili. A kto się bawil kiedykolwiek w gluchy telefon to wie czym to sie może skończyć ;)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Mirek » 18 sty 2015, 08:45

Na początku było ok. 15 ewangelii. Były też takie spisane przez naocznych świadków.
Gdy tworzył się Kościół i zdobywał władzę trzeba było dopasować ewangelie do religii aby tą władzę i pozycję zwiększać. Wtedy to wybrano te 4, które mamy, a resztę odrzucono.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Krzysztoff » 18 sty 2015, 09:39

Achill - skąd wiesz że miał wybór ? Wybór mamy zawsze - iść według planu albo nie .

Co do historyczności postaci Jezusa - to już chyba mało kto to kwestionuje - niech się wypowiedzą historycy
Teoria - że to wszystko zostało wymyślone a postaci takiej nie bylo - jest bardzo nieprawdopodobna - ja w to nie wierzę.

To że umarł na krzyżu to akurat bardzo prawdopodobne - naraził się miejscowej hierarchii - krytykując i wytykając im zakłamanie , tworząc jakiś odrębny kult - więc go wyeliminowali. Proste
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: gaba75 » 18 sty 2015, 10:13

Właśnie, wyeliminowali. Dziś również ludzi odważnych, szlachetnych pełnych miłości do bliźniegoi-eliminuje się.
To karygodne. Jest jeden Bóg. Pamiętajcie o tym. I to On posłał Jezusa, abyśmy my ludzie uwierzyli, że na ziemi żyjemy tylko chwilę i że od nas zależy czy będziemy żyć szczęśliwie, czy nie. Ja pomimo wielu cierpień, jestem szczęśliwa. Widocznie taką mam próbę a nie karę.
Od nas zależy, ale mówąc od nas,mam na myśli nie to co Wy, że każdy ponosi winę za swoje życie i działania podejmowane w nim. Ja uważam że mówiąc iż od nas zależy to co zrobimy i jak będzie nam liczone, należy brać pod uwagę nie tylko winę jednostki ale również grupy,w której jednostka żyje. Dlaczego bowiem są sytuacje w których media-prasa i tv- mówią głośno o tym, że grupa jest winna temu co się stało z jednostką. Ja osobiście uważam, że to my ludzie małej wiary jesteśmy winni ukrzyżowania Jezusa. Wszyscy bez wyjątku. Czyż nie wierzymy w reinkarnację? jeśli tak to powinniśmy wiedzieć, że jest duże prawdopodobieństwo iż dusze faryzeuszy, czy innych biblijnych postaci mogły się reinkarnować i co za tym idzie, Jezus również może żyć dziś wśród nas. Z kolejną misją.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Achill » 18 sty 2015, 11:03

Krzysztoff pisze:Achill - skąd wiesz że miał wybór ?

bo byłoby to sprzeczne z jego naukami ;)

Krzysztoff pisze:Co do historyczności postaci Jezusa - to już chyba mało kto to kwestionuje - niech się wypowiedzą historycy

no włąśnie niech się wypowiedzą ...
i nastała długa, głucha cisza. ;)

Krzysztoff pisze:Teoria - że to wszystko zostało wymyślone a postaci takiej nie bylo - jest bardzo nieprawdopodobna - ja w to nie wierzę.

oczywiście to kwestia wiary i przekonania.
osobiście uważam, że taka postac istniała i nauczała w tamtych czasach... myślę, że przypowieści moga być prawdziwe, tak jak pewne zdarzenia (chrzest, ostatnia wieczerza, 40 dnia na pustyni) ale cała reszta własnie przez nieprawdopodobne podobieństwo do innych tego typu mitycznych postaci wydaje sie być tylko formą literacką lub świadomym zabiegiem socjotechnicznym w celu nadania dramtyzmu i podniesienia rangi J. z nauczyciela-kaznodzieji do boga.

Krzysztoff pisze:To że umarł na krzyżu to akurat bardzo prawdopodobne - naraził się miejscowej hierarchii - krytykując i wytykając im zakłamanie , tworząc jakiś odrębny kult - więc go wyeliminowali. Proste

nie kwestionuje tego.
Mirek pisze:Na początku było ok. 15 ewangelii. Były też takie spisane przez naocznych świadków.
Gdy tworzył się Kościół i zdobywał władzę trzeba było dopasować ewangelie do religii aby tą władzę i pozycję zwiększać. Wtedy to wybrano te 4, które mamy, a resztę odrzucono.

Tak choć pamiętajmy jednak, że pierwsze ewangeliie powstały kilka lat po śmierci J. - chyba, że moje dane sa nieaktualne.
chodzilo mi o to że nie ma zapisu tych nauczań z "bieżacego okresu" ani dzieł J. inymi słowy ani J. ani żaden z jego uczniów nie spisywał treści tego o czym mówił jeszcze za jego zycia . Zaczęto to robić dopiero kilka lat po jego śmierci. Spójrzmy na to racjonalnie - Ich wiarygodność jest tak duza jak dzisiejszych biografii pisanych bez autoryzacji.
Oczywiście istnieje cień szansy że po prostu pewne zapiski nie przetrwały. Podnosi się jako argument, że takie zapiski jeśli istniały to byly doszczętnie niszczone przez władze, starające się zdławić ten kult w zalązku. Ale nie ma też oficjalnych danych na ten temat.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Hansel » 18 sty 2015, 14:04

gaba75 pisze:Jezus również może żyć dziś wśród nas. Z kolejną misją.

Szczerze wątpię Jezus był wcieleniem naczystszego Ducha jaki kiedykolwiek przebywał na naszej planecie i jemu wcielenie się nie było do niczego potrzebne. On się urodził w tym świecie ze względu na innych ludzi żeby to im pomóc. Ale myślę że dalej jest przy nas będąc Duchem i pomaga każdemu kto go o to prosi.

Achill pisze:niby dlaczego? Do zmyślenia trzeba jeszcze mniej czasu.


Bo każda religia musi mnieć jakiegoś swojego założyciala i żadna nie może powstać tak sama z siebie nawet jesli wywodzi się z innej.

Zresztą zacytuję Léona Denisa:

,,Niektórzy autorzy zaprzeczyli istnieniu Chrystusa, przypisując tradycjom dawniejszym lub imaginacji Wschodu wszystko, co pisano w tym przedmiocie. Ustalił się nawet odłam opinii, dążący do uczynienia z Chrystusa postaci legendarnej. Prawdą jest, że Nowy Testament zawiera dużo błędów. Niektóre epizody znajdują się w historii innych ludów starożytnych, a niektóre fakty z życia Chrystusa są również w życiu Kriszny i Horusa. Wszakże istnieją liczne dowody historyczne istnienia Jezusa z Nazaretu, a dowody te są tym bardziej niezbite, że dostarczają ich przeciwnicy chrześcijaństwa. Wszyscy rabini izraeliccy potwierdzają istnienie Jezusa. Talmud mówi tak: „W wilię Wielkanocy Jezus był ukrzyżowany, gdyż oddawał się magii i czarom". Tacyt i Swetoniusz przytaczają również mękę Jezusa i rozwój idei chrześcijańskiej. Pliniusz Młodszy, rządca Bitynii, zdaje sprawozdanie z tego ruchu pięćdziesiąt lat później w przechowanym dotąd raporcie do Trajana. Jak zresztą można przypuszczać, aby wiara w legendę mogła natchnąć apostołów takim entuzjazmem, odwagą i stałością w obliczu śmierci; że dała im sposób obalenia pogaństwa, owładnięcia Cesarstwem Rzymskim i kolejnego opanowania wszystkich narodów cywilizowanych.,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Xsenia » 18 sty 2015, 23:47

Hansel pisze:Jezus był wcieleniem naczystszego Ducha jaki kiedykolwiek przebywał na naszej planecie i jemu wcielenie się nie było do niczego potrzebne. On się urodził w tym świecie ze względu na innych ludzi żeby to im pomóc. Ale myślę że dalej jest przy nas będąc Duchem i pomaga każdemu kto go o to prosi.

Niech żyje indoktrynacja kościoła. :)
Hansel nie znałeś Jezusa, nie znałeś ludzi, którzy znali Jezusa. Jak można twierdzić, że był on najczystszym duchem jaki kiedykolwiek przebywał na naszej planecie, tylko i wyłącznie po książce, w której napisano TYLKO I WYŁĄCZNIE niektóre jego czyny???? W Biblii nie opisano każdej chwili Jezusa, więc skąd możesz wiedzieć czy Jezus naprawdę był taki święty?? Zresztą nie ma nawet pewności KTO NAPISAŁ ewangelie, więc skąd pewność, że opisują czyny Jezusa?? Jedyne co mogę przyznać na pewno, to to że ktoś taki jak Jezus żył i umarł na krzyżu. Ale czy on był święty, czy czynił cuda i uzdrawiał? Tego nie wiadomo na pewno, bo Biblia pisana była przez wiernych, i dla wiernych by pogłębić ich wiarę. A Nowy Testament został ustalony dopiero w 367 roku naszej ery przez Atanazego z Aleksandrii. Czyli około 330 lat po śmierci Jezusa!!! W tamtych czasach wielu było "proroków", piewców nowych religii, skąd można mieć pewność, że ich czyny nie przypisano Jezusowi??

Wierzę, że Jezus był duchem wyższym, ale czy najwyższym? Tego bym nie powiedziała. Na pewno nie na podstawie tak niejednoznacznego źródła jakim jest Biblia.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Hansel » 18 sty 2015, 23:57

Xsenia pisze:
Hansel pisze:Hansel nie znałeś Jezusa, nie znałeś ludzi, którzy znali Jezusa. Jak można twierdzić, że był on najczystszym duchem jaki kiedykolwiek przebywał na naszej planecie, tylko i wyłącznie po książce, w której napisano TYLKO I WYŁĄCZNIE niektóre jego czyny???? W Biblii nie opisano każdej chwili Jezusa, więc skąd możesz wiedzieć czy Jezus naprawdę był taki święty??
Kardecowi Duchy na pytanie kto jest dla ludzi najlepszym wzorcem moralnym do naśladowania odpowiedziały że Jezus Chrystus...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Xsenia » 19 sty 2015, 00:04

O super :) Wzorcem. Nie powiedziały, że on żył i był taki cudowny i święty, tylko że jest najlepszym wzorcem do naśladowania. Pewnie gdyby powiedziały, że najlepszym wzorcem jest Bogdan Iksiński z Pcimia Dolnego, to każdy by się tylko popukał w głowę i pomyślał, że Duchy zwariowały. Ale Jezus jest każdemu znany, każdy zna jego "czyny", bo przecież "Jezus jest Bogiem". Jak więc myślisz dlaczego Duchy powiedziały, że Jezus jest najlepszym wzorcem do naśladowania? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Hansel » 19 sty 2015, 00:20

,,Kto jest wzorem najdoskonalszym, którego Bóg posłał ludzkości jako przewodnika i przykład do naśladowania ? "Jezus Chrystus." Uosobił On w Sobie wzór doskonałości moralnej, którą może człowiek osiągnąćna ziemi. Bóg ofiarowałnam Go jako wzór najdoskonalszy, a nauka, którą głosił, jest najczystszym wyrazem Zakonu Bożego, ponieważ Chrystus był ożywiony duchem Bożym i najczystszą istotą, która kiedykolwiek zstąpiła na ziemię."
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 00:28 przez Hansel, łącznie zmieniany 2 razy
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości