Modlitwa za zmarłego

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Monna » 12 lut 2020, 11:27

Ryszard pisze:Pomaga tylko nam, podobnie jak różne inne pocieszki, takie jak " jest w niebie", "ma lepiej", "już nie cierpi", "spotkamy się" itp

Czy twoim zdaniem jest jakikolwiek sposób by pomóc wesprzeć zmarłego? Czy uważasz zupełnie co innego czym możesz się tu podzielić?
Monna
 
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:03

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Xsenia » 12 lut 2020, 11:49

Najwidoczniej Ryszard uważa, że śmierć to jest koniec wszystkiego. Ale spirytyści tak nie uważają.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Ryszard » 12 lut 2020, 20:34

Uważam, że śmierć nie oznacza końca, wyraźnie napisałem o modlitwie, która niby miałaby pomagać zmarłym.
Kroniki Akaszy pozwalają na kontakt z Naszymi bliskimi, prosząc Boga by pozwolił na kontakt i to jest jedyna skuteczna modlitwa.
Zresztą kiedyś wstawiłem na tym forum treść modlitwy.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: soldado » 13 lut 2020, 11:01

Monna pisze:Witam serdecznie po raz kolejny .
Mam znów pytanie które mnie nurtuje , chciala bym spytac co sądzicie na temat modlitwy za zmarłego ? Czy jest zmarłemu to potrzebne? Czy modląc się jestem w stanie Mu w jakiś sposób pomóc , wesprzeć? Czy nasza modlitwa wpływa pozytywnie na duszę.
Chodzi mi o stronę spirystystyczną bo wiadomo że według wiary modlitwa bardzo wiele znaczy dla duszy zmarłego , a jak to się ma z waszego punku widzenia . Pozdrawiam i czekam na opinie .


Msza w Jego intencji ma ogromną moc, jeżeli chcesz Mu pomóc.
Moc wynika z tego, że bardzo wiele osób będzie się w Kościele modlić w Jego intencji i wynika też z tego, że właśnie taka forma pomocy jest stosowana od wielu lat w wielu Kościołach na całym świecie.
W tym wypadku rytuał jest ogromnie skuteczny, bo jest powtarzany już przez wiele lat, przez ogromną ilość osób, nadając mu odpowiednią moc.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Monna » 13 lut 2020, 14:11

Ryszard pisze:Uważam, że śmierć nie oznacza końca, wyraźnie napisałem o modlitwie, która niby miałaby pomagać zmarłym.
Kroniki Akaszy pozwalają na kontakt z Naszymi bliskimi, prosząc Boga by pozwolił na kontakt i to jest jedyna skuteczna modlitwa.
Zresztą kiedyś wstawiłem na tym forum treść modlitwy.

Czy możesz dac linka do postu w którym napisałeś ta modlitwę? Lub chociaż jaki był tego postu temat ? Z chęcią przeczytam . Pozdrawiam .
Monna
 
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:03

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Ryszard » 13 lut 2020, 17:18

Jeżeli policjanci forum nie skasowali to wpisz w wyszukiwarkę ( w prawym górnym rogu) słowo KRONIKI i znajdziesz
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Monna » 13 lut 2020, 18:23

Ryszard pisze:Jeżeli policjanci forum nie skasowali to wpisz w wyszukiwarkę ( w prawym górnym rogu) słowo KRONIKI i znajdziesz

Dziękuję. Poszukam .
Monna
 
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:03

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: allithea » 18 lut 2020, 07:18

jakim sposobem treść modlitwy może zależeć od jej skuteczności? i skąd pomysł, że modlitwa pomaga jedynie modlącemu się? mamy wiele przekazów świadczących o tym, że modlitwa niesie z sobą korzyść nie tylko modlącemu.
Awatar użytkownika
allithea
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 sty 2020, 13:55

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: tadyszka » 30 mar 2020, 21:09

Sadze ze chodzi przede wszystkim o dobrodusznosc, empatie i milosierdzie.

Przekazujac dobre wibracje szczera modlitwa gdziekolwiek i jakkolwiek zmienamy rzeczywistosc na odrobine lepsza.. Modlac sie przekazujesz soba milosc. Ja to widze az tak prosto..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Zbyszek » 01 kwie 2020, 19:46

Dobra modlitwa to nie tylko słowa to tez medytacja. Wszystko co robimy w naszym życiu, wiąże się z naszymi uczuciami, emocjami. Podczas modlitwy wyrażamy nasza miłość do osoby za która się modlimy. W ten sposób łączymy się podświadomie z ta osoba, przekazując jej nasze uczucia.
Duch pozbawiony, ciała, jest bardziej wyczulony na te emocje, odbiera i odczuwa je, często nie zdając sobie nawet sprawy od kogo pochodzą. Podczas modlitwy, nasze emocje, uczucia rosną, zwiększają swoja sile, dlatego gdy są naprawdę szczere ich siła jest ogromna.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości