Modlitwa za zmarłego

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Modlitwa za zmarłego

Postautor: Monna » 10 lut 2020, 15:57

Witam serdecznie po raz kolejny .
Mam znów pytanie które mnie nurtuje , chciala bym spytac co sądzicie na temat modlitwy za zmarłego ? Czy jest zmarłemu to potrzebne? Czy modląc się jestem w stanie Mu w jakiś sposób pomóc , wesprzeć? Czy nasza modlitwa wpływa pozytywnie na duszę.
Chodzi mi o stronę spirystystyczną bo wiadomo że według wiary modlitwa bardzo wiele znaczy dla duszy zmarłego , a jak to się ma z waszego punku widzenia . Pozdrawiam i czekam na opinie .
Monna
 
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:03

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: danut » 10 lut 2020, 16:50

Nie odpowiadam Ci z punktu religijnego ani ze spirytystycznego, ale ze swojego wyrobionego i własnego. Modlitwa jest Twoja, bo to jest rozmowa własnej duszy z Bogiem(Absolutem/ Systemem)jeśli tak ją postrzegasz, a nie jak klepanie regułek. Skoro jest wpuszczaniem szczerych myśli w obieg to one mogą dotrzeć także do Duszy danego zmarłego. Myślę, że samo zapłacenie pieniędzy i odklepanie mszy za zmarłych jest automatem bez serc i ducha, chyba że modlący się tam ludzie w kościele, rzeczywiście włączą się w to z zaangażowaniem własnych dusz, a im ich więcej tym będzie to mocniejsze i będzie mieć większą siłę, by zadziałało i dotarło. Jednak by dotarło to trzeba znać także pojmowanie danego człowieka za życia, czy był z modlitwami i daną wiarą związany, czy nie. Objaśniałam w tamtym temacie - nie wszyscy zmarli( nie wszystkie Dusze) są przedstawicielami jednej rzeczywistości mając na uwadze wszystkie inne oprócz tej naszej. W jednych z nich są kościoły i ludzie poza tym życiem też autentycznie się w nich modlą, a w innych nie ma ich i nie mają takiego pojmowania, które pozwoliłoby im na połączenie się z takim naszym kierunkiem. Odpowiednie łączy się z odpowiednim. Widzieliśmy kiedyś kościół i słyszeliśmy dzwony - nie naszą budowlę w danym mieście - tą w przestrzeni lustrzanej, w innej. Niedługo potem bliski zmarły w nią właśnie odszedł. Modlitwa na Ciebie może wpływać jak najbardziej pozytywnie, oczyszczająco, uspokajająco. A myślenie, że coś można odkupić np. grzechy, kogoś tak wykupić, bo dałem na mszę, itp. kojarzy mi się ze zniesławionymi odpustami. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Xsenia » 10 lut 2020, 18:30

Według spirytyzmu modlitwa pomoże. Zawsze pomaga. I modlitwą nie musi być "Ojcze nasz", czy "Wieczny odpoczynek". Modlitwą mogą być twoje własne słowa skierowane do Boga, do zmarłego. Powiem więcej, modlitwa pomoże nie tylko zmarłemu, ale też tobie :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Ryszard » 11 lut 2020, 00:36

Modlitwa pomaga tylko modlącemu
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Xsenia » 11 lut 2020, 07:30

Według ciebie Ryszardzie :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: ronald73 » 11 lut 2020, 08:37

Po tamtej stronie każdy z nas stoi czołem swoją osobowością i musimy sami z tym poradzić. Jeśli ktoś dla nas załatwiłby roboty (bo chyba o tym ludzie proszą przez modlitwy) my nic z tego nie uczymy.
Osoba zmarła oczywiście może prosić czy inny duszy mogą dać wskazówki jak iść do przodu.
Lepiej modlić się dla siebie.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Monna » 11 lut 2020, 08:40

Xsenia pisze:Powiem więcej, modlitwa pomoże nie tylko zmarłemu, ale też tobie :)

Mam nadzieję ze chociaż w ten sposób możemy pomóc zmarłym . A wiedząc o tym ze im pomagamy sami sobie też w ten sposób jakoś jesteśmy w stanie ulżyć w cierpieniach . Oby tylko to była prawda .
Monna
 
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:03

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Monna » 11 lut 2020, 08:43

ronald73 pisze:Jeśli ktoś dla nas załatwiłby roboty

Nie chodź mi o załatwienie roboty , lecz o wsparcie . Według ciebie dusza musi sie sama uporać ze wszystkim, ale czy wsparcie poprzez modlitwę nie jest jej potrzebne ?
Monna
 
Posty: 22
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:03

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Xsenia » 11 lut 2020, 15:07

Wiem, że modlitwa pomaga tym po drugiej stronie. Nie "mam nadzieję", a o tym "wiem". :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modlitwa za zmarłego

Postautor: Ryszard » 12 lut 2020, 10:08

Pomaga tylko nam, podobnie jak różne inne pocieszki, takie jak " jest w niebie", "ma lepiej", "już nie cierpi", "spotkamy się" itp
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 17 gości