Przyziemne problemy

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Przyziemne problemy

Postautor: danut » 21 wrz 2021, 23:43

Powiedziałabym, że są twarde zasady wszystkiego i że niestety nie da się ich pominąć, ani ich przeskoczyć.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przyziemne problemy

Postautor: ZabaZaba » 22 wrz 2021, 08:02

danut, ale definicja spinu to nie jest rocket science, to było w podstawówce, a wikipedia jak to wikipedia - nie jest to źródło naukowe, każdy może artykuł założyć a potem skasować :ugeek:
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Przyziemne problemy

Postautor: danut » 22 wrz 2021, 14:57

ZabaZaba pisze:danut, ale definicja spinu to nie jest rocket science, to było w podstawówce, a wikipedia jak to wikipedia - nie jest to źródło naukowe, każdy może artykuł założyć a potem skasować :ugeek:

To nie była definicja spinu w fizyce klasycznej. A obszerne wytłumaczenie jego natury kwantowej, oddziaływanie spinu z polem magnetycznym i jego zachowanie w polu punktu zerowego, wnioski wynikające z obliczeń, podane nowe doświadczenia z tym prowadzone, udowodnienie, że jest on właśnie własnym identyfikatorem cząstki, na pewno nie wiesz o tym z podstawówki. To jest wiedza o tym jak tworzy się materia, czym jest. Niestety najmniejszą cząstką już teraz nie jest atom. Wiem o tym, że można artykuł skasować z Wikipedii, ale dlaczego go ktoś skasował? Ja słuchałam wykładów zaproszonych naukowców na Uniwersytet Warszawski, może wiesz, że to studenci tamtego koła naukowego skupionego nad fizyką kwantową z tego uniwersytetu przyczynili się do odkrycia niedawno fali grawitacyjnej i jej zarejestrowania, nagrodzonej Nagrodą Nobla, ja sobie nie zapisuje a potem mam trudności coś powtórnie znaleźć, a pamięci do nazwisk nie mam żadnej prócz takiej dotyczącej współczesnych noblistów jak François Englert oraz Peter Higgs tylko, że bardzo jest ciężko znaleźć takie mądre opracowania fizyki kwantowej w jęz. polskim. .
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości