Co się opłaca

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Co się opłaca

Postautor: Nikita » 06 lut 2022, 14:54

Czy oplaca sie byc dobrym czy zlym? Co sie bardziej oplaca?
Moim zdaniem w krotkiej perspektywie oplaca sei byc zlym...a w dluzszej perspektywie oplaca sie byc dobrym...A inne pytanie: Czy warto byc zlym? I moja odpowiedz: nie warto. A co Wy o tym myslicie?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co sie olaca

Postautor: agnieszkag » 06 lut 2022, 16:21

Jejku Nikito, ale straszny temat podsunelas xd
Z mojej perspektywy jest tak.
Ludzie nie szanują dobrych i empatycznych ludzi.
Przykładem jest np mój szef milioner.
Szanuje tylko agresywnych i pozbawionych współczucia ludzi.
Ja pomimo ogromu cierpienia, które niose na grzbiecie, staram się zawsze uśmiechać i czynić dobro.
Dla niego jestem nienormalna osoba.
Nie liczę się.
To taki przykład.
Ale czy się opłaca?
Myślę, że tak.
Czynienie dobra jest cudem.
W zeszły piątek byłam w sklepie. Przyszedł niewidomy chłopak. Poprosił sprzedawców o pomoc. Olali to.
Jezu, jaką przyjemność sprawiło mi wzięcie go pod ramie, opowiedzenie o produktach i włożenie mu tego do koszyka.
Cały weekend o tym myślę.
Bądźmy dla siebie dobrzy, kochajmy się.
Pewnie się nie opłaca w dzisiejszym świecie.
Ale bądźmy ponad to.
Nawet jak nas będą nazywali glupcami.
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Co się opłaca

Postautor: Nikita » 06 lut 2022, 18:39

Tak Agnieszko o to mi chodzilo. Aby wejsc glebiej w to zagadnienie. Bo patrzac z perspektywy Twojego materialistycznego szefa, bycie dobrym to glupota i cos co sie nie kalkuluje, prawda? Ale to jest bardzo krotkowzroczne...bo kiedys trzeba bedzie zaplacic za wlasne czyny. Zycie szybko mija a potem trzeba zrobic rachunek sumienia i wychodzi szydlo z worka kto kim byl. W dluzszej perspektywie nie oplaca sie byc zlym....bo karma i tak nas dorwie.
A innym pytaniem bylo...czy Warto byc dobrym? I oczywiscie warto...zawsze warto byc dobrym...dobrym dla samego dobra i dla szczescia gdy sie czuje czyniac dobro.
Agnieszko badz soba i badz jaka jestes. Jestes aniolem, ktory dostrzega innych ludzi wokol siebie. To, ze Twoj szef jest draniem to nie wazne. Ty jestes wazna i Twoje sumienie. Wspaniale postapilas pomagajac tej niewidomej osobie. W dluzszej perspektywie to sie oplaci...bo DObro tez wraca... :D
Tak sie zastanawiam, czemu ludzie sa tacy zimni i wyrachowani i nieczuli...i wydaje mi sie, ze oni jeszcze za malo w zyciu przeszli, za ,malo wycierpieli , sa zbyt powierzchowni i jeszcze duchowo niedojrzali. Brakuje im Wiedzy i doswiadczenia. My jestesmy starymi duszami dlatego jestesmy bardziej wrazliwi. A mlode dusze , coz one tez kiedys dorosna... :D My juz bedziemy mieli te ciezka czesc za soba a oni beda isc przez doline cieni.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co się opłaca

Postautor: agnieszkag » 06 lut 2022, 18:54

Nikito moja kochana.
O to chodzi, że już nie wiem co o tym wszystkim myslec.
Tyle wokol siebie obserwuje chamstwa i agresji.
Ludzie, którzy czynią zło, mają się dobrze.
Wrażliwi dostają po dupie.
Karma tych złych nie dosiega.
Czasami tyle o tym wszystkim myślę, że doznaje splatania umysłu.
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Co się opłaca

Postautor: Pablo diaz » 06 lut 2022, 19:40

Jesteście istotami ,które mają Jezusa w sercu. wszscy
któzy rozumieją nasz rozwój, potrafią działać dla dobra są owcami,które pasie Jezus.Nie obawiajcie się niczego. :)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie;byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?”. Król im odpowie: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie”. Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”. Wtedy odpowie im: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego”.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Co się opłaca

Postautor: danut » 06 lut 2022, 20:13

Pablo diaz pisze:Jesteście istotami ,które mają Jezusa w sercu. wszscy
któzy rozumieją nasz rozwój, potrafią działać dla dobra są owcami,które pasie Jezus.Nie obawiajcie się niczego. :)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie;byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?”. Król im odpowie: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie”. Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”. Wtedy odpowie im: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego”.


Odpowiedź w tych słowach, Ewangelia Mateusza :
" Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Jałmużna
Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Modlitwa

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę."
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Co się opłaca

Postautor: fruwla » 07 lut 2022, 10:07

Nikita pisze:Czy oplaca sie byc dobrym czy zlym?


Nikita, i ja odpowiem, po swojemu ;)
Oplaca sie nikogo nie krzywdzic, i byc dobrym, przede wszystkim (ale nie wylacznie) - dla siebie. :!:

Mysle tez, Agnieszko :) ze czynienie dobra nie powinno byc widziane wkategorii cudu, poniewaz cud - to cos niezwyklego i niewytlumaczalnego, a dobro jest i powinno pozostac powszednie. :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Co się opłaca

Postautor: Ryszard » 07 lut 2022, 11:52

"Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie"

Jak zawsze w punkt.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Co się opłaca

Postautor: agnieszkag » 07 lut 2022, 12:00

Danuto i Ryszardzie

Ale my nie rozmawiamy o dobrych uczynkach w sensie pokazania sie przed innymi ludzmi.
My rozmawiamy o dobrych uczynkach wynikajacych z potrzeby serca i przykazu moralnego.
Jak rowniez o tym, ze w dzisiejszych czasach ludzie sa skoncentrowani na gromadzeniu dobr a postwa milosci blizniego stala sie niepopularna i zaczyna budzic zdziwienie.
To w takim skrocie.
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Co się opłaca

Postautor: danut » 07 lut 2022, 12:43

Cytat jest dopowiedzeniem do cytatu Pablo. Nie chodzi w nich tylko o pokazywanie się ludziom w celu pozyskania ich przychylnej oceny. Już w tym wcześniejszym cytacie macie pytania zawiedzonych nią i swoją o sobie opinią ludzi - "Panie, a kiedy...?" na które odpowiada Jezus. Dobro powinno być powszechne, ale i automatyczne jako odzew na niedolę ludzką i nie rozpatrywane w kategoriach, czy ono nam się opłaca, czy nie, czy będę za to nagrodzony i czynić je tylko dla tej nagrody ... byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie” - też nie wybierać sobie tego komu opłaca się pomóż a komu nie, bo ten np. jest w więzieniu no to nie zasługuje na to.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości