Podstawa spirytyzmu

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Podstawa spirytyzmu

Postautor: tadyszka » 30 paź 2022, 22:33

Trzeba być z jednej strony bardzo sceptycznym do rzeczy jakie się wydarzają w mediumizmie ale zarazem i bardzo uważnym. Szukać balansu. Często to są małe detale które tylko adresat zrozumie. W świecie duchowym są subtelności. I nie wszystko jest zbadane, mierzalne. Nie wszystko, ba mało można zmierzyć rozumem. Jak było napisane w księdze duchów do tego brakuje człowiekowi pewnego "zmysłu".

Badać i jeszcze raz badać.. Jednak jak sam fakt daje ukojenie rodzinie lub rozwiązuje problem, nieprzyjemne emocje to już spełnił funkcję i swoją rolę.

A duchy i otoczenie jakie towarzyszy grupie lub medium najłatwiej będzie rozpoznać po owocach.
Przyjrzyj się ogrodowi a wtedy już będziesz znał w pewnym sensie właściciela tego ogrodu..

Leferant:
Spójrz dobrze, napewno jest gdzieś w twoim otoczeniu osoba która potrzebuje pomocy.. Przyjrzyj się z uważnosci.. Tyle osób potrzebuje drugiego człowieka, wystarczy posłany uśmiech w autobusie a on może uratować komuś życie, bo ktoś walczy z myslami samobójczymi..

Jednak by pomagać innym ważne jest najpierw pomoc sobie.. Głodny głodnego nie nakarmi...

Mysle ze dążymy w miłości do zrozumienia ze ja jestem tobą, a ty jesteś mną. Jesteśmy jednością..
Jak u mnie przemawia się miłość? Widzę że każdy z nas jest innym wszechświatem i z pokora i szacunkiem rozumiem że każdy ma swoją droge i każdy ma swój bagaż i każdy wymaga szacunku bo przez te dziesiątki wcieleń naprawdę dużo przeżył. Jesteśmy jedna wielka rodzina i tak traktuje każda osobę która jest w moim życiu. Dalsza i bliższa rodzina.. Jednak rodzina.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Podstawa spirytyzmu

Postautor: lerefant » 31 paź 2022, 15:24

Pierwsze co mi przyszło do głowy po tym jak napisałaś żeby najpierw pomóc sobie, to refleksja - można równocześnie dbać o siebie, jak i pomagać innym.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości