Kim czym jest BÓG ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Kim czym jest BÓG ?

Postautor: 123bgf123 » 16 sty 2023, 15:02

Wiem iż już to kiedyś tam w odległej przeszłości rozważaliście ale wtedy jest teraz w waszym archiwum a Ja pytam Teraz ! I Pytam Teraz bo Teraz się zmieniło w stosunku do wtedy ! Czym i Kim jest dla ciebie Bóg Teraz ?! i oczekuję takiej subiektywnej odpowiedzi jak ta Moja ! : kiedym został zobowiązany w śnie ld do walki o ciemnosci sztandar i przez ciemność wyposażony tylko w średniowieczną czarną zbroję bez broni żadnej i wywalony na konfrontację tom od rycerzy światła usłyszał : "z drogi nie widzisz iż teraz wybierasz ! z drogi nie widzisz kogo prowadzę (a tam szło czterech na około Chrystusa i jeden przed ! :) A Teraz Wy ! Czekam Na waszą relację spotkania Boga lub Waszego Ja !!!
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36

Re: Kim czym jest BÓG ?

Postautor: Xsenia » 29 sty 2023, 16:03

Zarówno wtedy jak i teraz Bóg jest dla mnie energią, informacją, wiedzą.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kim czym jest BÓG ?

Postautor: 123bgf123 » 31 sty 2023, 16:20

Xsenia pisze:Zarówno wtedy jak i teraz Bóg jest dla mnie energią, informacją, wiedzą.

czyli i duszą ! bo poprzez swoją własną duszę można się z nim skontaktować ! Ja mówię np. przed snem w duszę w myśli "daj mi tej nocy naukę !" (ps. mówię to powiedzmy co dzień przez 15 do 30 dni) i we śnie odbieram średnio raz na 3 miesiące naukę gdzie pytam o wszystko i słucham odpowiedzi na zadane pytania ! lub pytam o wszystko i widzę sytuację w typie film z morałem zrozumianym dla mnie ! A Ty ?! A Wy spirytyści z plakietką SPIRYTYSTA ?! A Wy Polacy/Ludzie z ziemi ?! Ja jestem już teraz po odpowiedzi Xsenii bardzo happy !
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36

Re: Kim czym jest BÓG ?

Postautor: tadyszka » 02 lut 2023, 18:03

w wielkim uproszczeniu Bog dla mnie jest miłością, ta czysta i bezinteresowna. Ta miłość jest bez ego, bez checi posiadania.



To można przybliżyć do momentu w życiu matki, gdzie rodzi swoje dziecko, po wielkim wysiłku jakim jest poród widzi swoje dziecko i patrzy mu sie pierwszy raz w oczy, i czuje ta miłość, bez warunków, bez zależności , bez oczekiwań.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Kim czym jest BÓG ?

Postautor: Skkorupiak » 10 maja 2023, 18:58

Ostatnie ponad pół roku jest dla mnie okresem diametralnych przemian wewnętrznych i duchowych, które dopiero od niedawna pozwoliły mi w pełni otworzyć serce i ducha na Boże miłosierdzie.
Bóg jest dla mnie niepojęcie wielkim dobrem, miłością, zrozumieniem, opiekunem, na którego mogę liczyć. Czuję się jego dzieckiem, więc jest mi też i Ojcem, wobec którego nie muszę wstydzić się swoich niedoskonałości. Jest mi Istotą ponad wszelkie stworzenie. Oparciem i filarem, który pozwala iść pewnym krokiem przez życie.
Moja wdzięczność dla Niego płynie wartkim strumieniem, która to jak czuję chyba nigdy nie przestanie się już ze mnie wylewać.
Skkorupiak
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2023, 18:28

Re: Kim czym jest BÓG ?

Postautor: tadyszka » 10 maja 2023, 21:03

... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Kim czym jest BÓG ?

Postautor: lerefant » 13 maja 2023, 16:18

Moim zdaniem Bóg był na tyle dobry i łaskawy dla nas, że pojawił się na Ziemi w formie Jezusa Chrystusa.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości